Hooverphonic viert 30 jaar muziek en blikt terug op het emotionele afscheid van Geike Arnaert in 'Liefde voor Muziek'

Dertig jaar Hooverphonic: drie decennia vol wereldhits, intense emoties en herontdekkingen. In een nieuwe aflevering van 'Liefde voor Muziek' blikt de iconische band terug op een memorabele geschiedenis.
'Na al die jaren spelen we over de hele wereld voor volle zalen', zegt Alex Callier. 'Ik denk dat dat hetgeen is waar ik het meest fier op ben.'
Toch verliep niet alles zonder slag of stoot. Een van de moeilijkste momenten voor de band was het vertrek van Geike Arnaert in 2008. 'Dat voelde als het laatste avondmaal van ons drie', vertelt Alex openhartig. 'Dat deed pijn. Ik begreep het, maar er is een verschil tussen iets begrijpen en het ook accepteren.' Ook Geike blikt emotioneel terug op die periode: 'Ik had wel het gevoel dat ik het leven leidde dat ik moest leiden en leerde wat ik wou leren, maar je moest meestappen. Ik had het idee dat ik er niet buiten kon treden. Het was het één of het ander, dus ik ben vertrokken.' Jarenlang was er geen contact tussen de bandleden, maar toch wist ‘the magnificent three’ elkaar terug te vinden na een onverwacht telefoontje van Geike aan Alex.
Ondanks de angst van Alex om zijn 'kinderen' los te laten, verrassen de artiesten met unieke covers. Kids With Buns brengt Amalfi terug naar het origineel. 'We gaan niet liegen dat we aanvankelijk stress hadden om het te spelen, want het is cultureel erfgoed en het gaat over je vrouw', klinkt het bij de dames. 'We hebben er een dialoog van gemaakt.' Luc Steeno roept de pen van Peter Van Laet in als hulp en geeft een Nederlandstalige twist aan The Night Before met Van de Wereldbol. Guus Meeuwis brengt Alex’ wens in vervulling en pakt een van de minder bekende nummers aan. Hij emotioneert de band met Pek en Veren, zijn eigen versie van Feathers and Tar. 'Het verhaal gaat erover dat we tegenwoordig gek genoeg oordelen over mensen zonder te weten wat er precies gebeurt. We zetten ze midden op het plein en gooien er pek en veren over heen', vertelt Guus. 'Het mooie van muziek is: het oordeelt niet.'
Frank Vander linden trekt zijn stoute schoenen aan en waagt zich aan de wereldbekende hit Mad About You. 'Dat nummer was eigenlijk een flop. Dat kwam uit en ging voor geen meter', deelt Alex. 'Het werd in Italië gebruikt voor een commercial en opeens werd het een gigantische hit.' Frank eigent het zich helemaal toe en giet het in een pakkende vertaling met Verslaafd Aan Jou. Barbara Dex kiest voor een krachtige versie van The Last Thing I Need Is You, terwijl Maksim Stojanac zijn Russische roots tot leven brengt met Vinegar & Salt. 'Ik wist het! Je hebt een Slavische achtergrond en als wij in Servië of Rusland spelen, merken we altijd dat dat nummer mega aanslaat', zegt Alex.
Hooverphonic zelf waagt zich aan een klassieker met hun versie van La Chanson Des Vieux Amants van Jacques Brel. 'We hadden dat al eens gecoverd in 2004 en waren er toen eigenlijk nog niet klaar voor', vertelt Alex. 'Op dit moment in ons leven kan het wel. We hebben genoeg bagage om dit te brengen.'
'Liefde Voor Muziek', woensdag 2 april om 20.40 uur bij VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuw seizoen van 'Rock The Block' op HGTV
- Beeld & Geluid opent De Schatkamer in speciale uitzending van 'Tijd voor MAX'
- Indringende serie over Tweede Wereldoorlog met Tom Hanks nieuw op The HISTORY Channel
- Daan Alferink krijgt inzinking bij moodboard van nieuw 'Blind Gekocht'-koppel
- ‘Spoed’ leeft nog altijd: Sven De Ridder en Truus Druyts blikken terug op legendarische VTM-reeks in ‘Flashback’
- 'Kunst in het Wild': een ontdekkingstocht langs kunst in de openbare ruimte
- Herman Verbruggen gaat dinsdag 'Door de Bomen'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Kato en Thibault vinden 'Blind Gekocht' huis te klein: 'Het staat hier direct terug vol'
- Dit zie je maandag in een nieuwe aflevering van 'Radar'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Berkel en Rodenrijs
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- De lucht kleurt Q: Berre geeft in luchtballon van Qmusic spectaculaire showcase vanuit de lucht
- K3 keert na ruim 16 jaar terug in de Top 40 met het Foute Anthem van Qmusic 'Schaduw'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video -
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance' -
Amy's 30ste verjaardag ontploft na verrassende onthullingen in 'The Real Housewives of Antwerp' -
'Vanavond Bij Ons' is nieuw op njam! -
Hoe ver gaat Andreas in 'Thuis'? -
Kijk de trailer van het nieuwe seizoen van 'Rivals' -
Zo klonk Essyla tijdens de halve finale van het Eurovisiesongfestival -
Mathieu Terryn geeft exclusieve inkijk in de backstage van 'The Voice' -
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance'
Kijktip van de dag

Samen met zijn hechte buren reist Gerard naar Amsterdam, waar ze volop genieten van de levendige sfeer en unieke bezienswaardigheden die de stad te bieden heeft. Gerard, altijd actief op sociale media, beleeft online een groot succes: zijn vlog wordt bekroond.
'Only Joling', om 21.50 uur op VTM 2.



































