'Het Huis' met Radja Nainggolan: 'Door mijn vader zijn we bij het OCMW beland'

Radja Nainggolan is op maandag 3 november de vierde gast van Eric Goens in 'Het Huis'. De 37-jarige voormalige Rode Duivel blijft een opvallende persoonlijkheid op de Vlaamse voetbalvelden.
Veelbesproken, soms zelfs een tikkeltje berucht, maar in 'Het Huis' toont hij zijn ware aard.
Radja’s carrière is indrukwekkend, maar ook tumultueus. Op zijn zestiende vertrekt hij naar het Italiaanse Piacenza om er geld te verdienen voor zijn familie. Daarna volgen Cagliari, de topclubs AS Roma en Inter Milaan, een bewogen periode bij Royal Antwerp FC, een korte carrière in Indonesië, en uiteindelijk KSC Lokeren. Zijn loopbaan bij de Rode Duivels eindigt na 30 caps, na een conflict met ex-bondscoach Roberto Martínez.
Turbulente jeugd
Radja is een topvoetballer op het veld, maar een rolmodel naast het veld is hij nooit geweest. Wie zijn achtergrond kent, begrijpt waarom Radja dat nooit kon of wilde worden. Hiervoor keren we terug naar het begin, naar de appartementsblokken op Linkeroever in Antwerpen. Mama Lizy heeft drie kinderen uit een eerder huwelijk wanneer ze de Indonesische meubelmaker Marianus Nainggolan ontmoet. Samen krijgen ze een tweeling: Radja en zijn zus Riana. Wanneer de tweeling vijf jaar oud is, vertrekt Marianus voorgoed naar zijn vaderland en laat hij het gezin achter met een berg schulden.
'Door mijn vader zijn we bij het OCMW beland. Via de vzw Moeders voor Moeders kregen we soms zakken met kleren en voedselpakketjes', vertelt Radja aan Eric. 'Mijn mama werkte voortdurend en ging daarna nog in het zwart bijverdienen in een café. Soms zag ik haar twee dagen niet. Zo kon ze ervoor zorgen dat wij elke dag wat geld hadden om eten te kopen. Mijn moeder deed er alles aan zodat mijn zus en ik niets tekortkwamen. Daarom haat ik mijn vader ook zo hard.'
Uitgeput en moegestreden krijgt mama Lizy in 2010 te horen dat ze een uitgezaaide kanker heeft. Enkele maanden later kiest ze op amper 55-jarige leeftijd voor euthanasie. Op haar sterfbed vraagt ze aan de 22-jarige Radja om voor zijn tweelingzus en de rest van de familie te zorgen.
Voetbal als redding
Ondanks een jeugd in armoede, een afwezige vader en het verlies van zijn moeder, slaagt Radja erin zijn carrière uit te bouwen. 'Het is dan ook van moeten. Zo’n belangrijk persoon verliezen geeft je ook de kracht om nog meer te geven', vertelt Radja in de fotokamer. 'Als ik op jonge leeftijd de stap naar Italië niet had gezet, had het slecht met me kunnen aflopen. Het voetbal heeft me echt gered, want als kind was ik een minigangster. Als je niets hebt, moet je natuurlijk dingen zoeken om te hebben. We stalen kleine dingen. Maar dat is overleven in mijn ogen. Op dat moment kan je gewoon niet anders.'
Van de kinderkamer over de tv-kamer en de fotokamer, Radja deelt het ene straffe verhaal na het andere. Tijdens de lunch spreekt hij uitgebreid over zijn reputatie als enfant terrible. In de boomhut blikt hij terug op het onderzoek naar internationale drugshandel waarin hij begin dit jaar betrokken raakte.
In wie heeft hij zich het meest vergist? Wanneer zat hij op zijn dieptepunt? Wanneer zag hij zijn vader voor het eerst terug? Wie is zijn verrassingsgast? Hoe scoort Radja op de sportproeven? En welke verrassing krijgt hij nog bij het ontbijt? In Het huis wordt alles duidelijk.
'Het Huis' is een programma van Bargoens voor VRT 1.
'Het Huis' met Radja Nainggolan, maandag om 20.55 uur op VRT 1.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- VRT kondigt nieuwe topfictie aan via Europese samenwerking
- Proximus lanceert nieuwe zender Pickx Crime op 1 april
- Kamal Kharmach deelt zijn kennis in 'Andermans Zaken' op VRT 1
- Onderwijseditie 'The Passion' brengt paasverhaal dichter bij jongeren
- Katy Perry aangekondigd als headliner van 'Isle Of MTV Malta 2026'
- Vader die zijn overleden zoon 8 weken lang in bed liet liggen, getuigt in 'Justice For All'
- 'Zembla' donderdag over afbouw gesloten jeugdzorg
- Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen
- De Planckaerts steken de handen uit de mouwen in 'Huis Gemaakt'
- Karine Claassen gaat 'Op Een Ander' bij Musica Mundi
- Q-luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens en wint daarmee 'De Jacht op Vincent Live'
- Primeur op Paaspop: Qmusic presenteert de Q-rooftop bar met intieme rooftop sessies en live radio
- VRT reageert op de heisa rond filmpje van Studio Brussel-presentatoren
- FunX Awards 2026: Edison-winnaar CHO, Kaya Imani en Qlas treden op
- Ruud de Wild tijdelijk afwezig op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box' -
HOO-RAY! Ray 'Albert' Verhaeghe wordt 100! -
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2 -
Zita Wauters verrast papa Koen in 'The Voice'
Kijktip van de dag

In de finale strijden de laatste drie kandidaten om de felbegeerde overwinning. Wie kan het beste omgaan met het onverwachte? Niets is zeker, zelfs het bedrag waar ze al weken voor strijden niet. Slechts één iemand zal uiteindelijk de prijs verzilveren.
'De Box', om 20.35 uur op VTM.



































