Exit Sint-Niklaas in 'Mijn Restaurant!'

Ruim drie maanden geleden lieten de vijf duo's alles achter om hun eigen restaurant te beginnen. Vandaag werd bekend gemaakt welk duo als eerste zijn deuren moest sluiten. 't Gerecht in Turnhout en La Scène in Sint-Niklaas boksten tegen elkaar op om hun droom te kunnen verderzetten.
D
e kritiek en de vermoeidheid werden Deborah even teveel. Management consultant, Peter De Prins, kwam dus als geroepen. Deborah had opnieuw positieve energie. Blijven stilstaan is hetzelfde als achteruit gaan. Dat hadden ze in Diest ook begrepen. Met een nieuwe dosis moed gingen de zussen er weer tegenaan. In de keuken werd er hard gewerkt om de gerechten een facelift te geven. Met een nieuwe menu en een volle zaal werd het een geslaagde avond. Zelfs de burgemeester kwam dineren in Fleur Delice.
Wendy vond La Scène een zware tegenstander. En over haar man Chris wist ze te vertellen dat hij door zijn arrogantie niet veel fans had. Daarom trok ze zónder hem de straat op om de populariteit van hun restaurant weer op te krikken. Maarten stond nu aan de warme kant van de keuken. Daarmee wou Chris aantonen dat hij meer in z'n mars had. De à-lá-carte bestelling van een aantal klanten was daarvoor het ultieme bewijs.
Ben en Dominique kregen onverwacht bezoek. De management consultant deed ook in restaurant La Scène zijn intrede. Ondertussen was er gewisseld met het personeel. Ze besloten om een tandem van twee chefs te hanteren. Ben kreeg de woorden 'bemiddelende ondersteuner' toegewezen. Ook zij hadden een nieuwe menukaart opgesteld. Het duo had ondertussen een hechte band opgebouwd met hun personeel. Eén van de serveersters had een liedje voorbereid en zong het live in de zaal. Ook kregen ze enkele telefoons om hen succes te wensen.
Ook Ann en Tom werden geobserveerd door Peter De Prins. Zijn besluit over het duo was dat ze heel complementair zijn. Ann werd benoemd tot 'hervormende beslisser'. Ann profileert zich in tegenstelling tot haar compagnon. Tom kon zich niet helemaal vinden in deze commentaar. Zelf vindt hij dat hij zijn mannetje wél kan staan. Toch besloot Tom om de raad van de expert te volgen. Het nieuwe tieneridool kreeg een snelcursus assertiviteit. Dat bleek moeilijker dan gedacht. Sous-chef Kim stond 's ochtends alleen in de keuken. Normaal zou hij hulp moeten krijgen van chef Ann. Maar zij had moeite met het opstaan. Door de laatkomers had Kim het enorm druk. Amper vijf minuten voor de lunch kwam Ann met kleine oogjes opdagen.
In Kortrijk verliep alles erg moeizaam. Het personeel werkt er tot zeventien uren per dag. En die lange werdagen begonnen hun tol te eisen. Een dag verlof was zeker geen overbodige luxe voor de sous-chef. Maar daardoor moest Claudio alles alleen doen. En dat was duidelijk aan zijn humeur te merken. Het gemis van Nicolas in de keuken werd ook door de klanten opgemerkt. Een aantal gasten bleven te lang op hun honger zitten. De verlofdag van sous-chef Nicolas was dus niet onopgemerkt gebleven.
Ben en Dominique beseften dat het wel eens D-day kon zijn. En Wendy haalde nostalgische herinneringen op van de voorbije maanden. Alles moest worden ingeleverd. De boekhouding, de autosleutels en de gsm's werden verzameld. Slechts één duo kreeg zijn spullen terug.
In beide restaurants werd een speech gehouden die misschien wel eens de laatste kon zijn. Net vóór het resultaat kregen de twee genomineerde restaurants elk een veiligheidsagent over de vloer. Deze werd aangesteld om het restaurant, indien nodig, te sluiten.
De afvalrace begon en de zenuwen stonden gespannen. Rani sprak de onomkeerbare woorden uit: 'Het duo dat de deuren achter zich zal moeten dichttrekken is Ben en Dominique.'
Dominique wees de klanten vriendelijk de deur. Ze wou samen met haar personeel de laatste zijn om het restaurant te verlaten. Hiermee moet Oost-Vlaanderen voor het tweede jaar oprij opnieuw als eerste 'Mijn Restaurant!' verlaten.
In Turnhout vond het tegengestelde plaats. Daar werd een groot feest gehouden. Maar iedereen besefte plots hoe zwaar deze wedstrijd was. En er zullen nog drie duo's volgen.
Volgende week moeten de vier overgebleven zaalverantwoordelijken alle restaurants bezoeken. Om ze te observeren, te quoteren en uiteindelijk te nomineren.
DOSSIER: Mijn Restaurant II (2009)
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Play zendt samen met DAZN finale Croky Cup uit
- Bekijk nu de spannende nieuwe trailer van 'De Twaalf - De botoxmoorden'
- Voetbalfans winnen: Telenet brengt Jupiler Pro League en topcompetities terug op Play Sports
- Reünie-aflevering 'Een Vergetelijk Mooie Reis' bij MAX
- Mysterieuze raadsels en historische keerpunten in mei op The HISTORY Channel
- Nieuw gezin krijgt 'Blind Gekocht'-experten stil
- Wim Willaert gaat op afzondering in 'Door de Bomen'
- 4 en 5 mei 2026: herdenken en vieren bij de NOS
- TV5MONDE over Cannes Filmfestival in mei
- Ontdek wat de Disney Channels deze maand te bieden hebben
- Qmusic lanceert 'Mattie versus Marieke': de spannendste strijd dwars door Nederland
- JOE roept mei uit tot Topmaand: elke vrijdag een gloednieuwe top 100
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanaf Westerkwartier
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Ronald Giphart start boekenclub in 'De Taalstaat' en leest samen met luisteraars
Multimedia SPOTLIGHT
-
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht
Kijktip van de dag

Anne en Hannelore geven de experten twee opties: een woning voor Anne alleen of een huis voor hen samen. Britt en Nils hopen dan weer op een laagbouwwoning voor henzelf en hun dochtertje Gloria.
'Blind Gekocht', om 21.15 uur op Play.




































