Exit Sint-Niklaas in 'Mijn Restaurant!'

Ruim drie maanden geleden lieten de vijf duo's alles achter om hun eigen restaurant te beginnen. Vandaag werd bekend gemaakt welk duo als eerste zijn deuren moest sluiten. 't Gerecht in Turnhout en La Scène in Sint-Niklaas boksten tegen elkaar op om hun droom te kunnen verderzetten.
D
e kritiek en de vermoeidheid werden Deborah even teveel. Management consultant, Peter De Prins, kwam dus als geroepen. Deborah had opnieuw positieve energie. Blijven stilstaan is hetzelfde als achteruit gaan. Dat hadden ze in Diest ook begrepen. Met een nieuwe dosis moed gingen de zussen er weer tegenaan. In de keuken werd er hard gewerkt om de gerechten een facelift te geven. Met een nieuwe menu en een volle zaal werd het een geslaagde avond. Zelfs de burgemeester kwam dineren in Fleur Delice.
Wendy vond La Scène een zware tegenstander. En over haar man Chris wist ze te vertellen dat hij door zijn arrogantie niet veel fans had. Daarom trok ze zónder hem de straat op om de populariteit van hun restaurant weer op te krikken. Maarten stond nu aan de warme kant van de keuken. Daarmee wou Chris aantonen dat hij meer in z'n mars had. De à-lá-carte bestelling van een aantal klanten was daarvoor het ultieme bewijs.
Ben en Dominique kregen onverwacht bezoek. De management consultant deed ook in restaurant La Scène zijn intrede. Ondertussen was er gewisseld met het personeel. Ze besloten om een tandem van twee chefs te hanteren. Ben kreeg de woorden 'bemiddelende ondersteuner' toegewezen. Ook zij hadden een nieuwe menukaart opgesteld. Het duo had ondertussen een hechte band opgebouwd met hun personeel. Eén van de serveersters had een liedje voorbereid en zong het live in de zaal. Ook kregen ze enkele telefoons om hen succes te wensen.
Ook Ann en Tom werden geobserveerd door Peter De Prins. Zijn besluit over het duo was dat ze heel complementair zijn. Ann werd benoemd tot 'hervormende beslisser'. Ann profileert zich in tegenstelling tot haar compagnon. Tom kon zich niet helemaal vinden in deze commentaar. Zelf vindt hij dat hij zijn mannetje wél kan staan. Toch besloot Tom om de raad van de expert te volgen. Het nieuwe tieneridool kreeg een snelcursus assertiviteit. Dat bleek moeilijker dan gedacht. Sous-chef Kim stond 's ochtends alleen in de keuken. Normaal zou hij hulp moeten krijgen van chef Ann. Maar zij had moeite met het opstaan. Door de laatkomers had Kim het enorm druk. Amper vijf minuten voor de lunch kwam Ann met kleine oogjes opdagen.
In Kortrijk verliep alles erg moeizaam. Het personeel werkt er tot zeventien uren per dag. En die lange werdagen begonnen hun tol te eisen. Een dag verlof was zeker geen overbodige luxe voor de sous-chef. Maar daardoor moest Claudio alles alleen doen. En dat was duidelijk aan zijn humeur te merken. Het gemis van Nicolas in de keuken werd ook door de klanten opgemerkt. Een aantal gasten bleven te lang op hun honger zitten. De verlofdag van sous-chef Nicolas was dus niet onopgemerkt gebleven.
Ben en Dominique beseften dat het wel eens D-day kon zijn. En Wendy haalde nostalgische herinneringen op van de voorbije maanden. Alles moest worden ingeleverd. De boekhouding, de autosleutels en de gsm's werden verzameld. Slechts één duo kreeg zijn spullen terug.
In beide restaurants werd een speech gehouden die misschien wel eens de laatste kon zijn. Net vóór het resultaat kregen de twee genomineerde restaurants elk een veiligheidsagent over de vloer. Deze werd aangesteld om het restaurant, indien nodig, te sluiten.
De afvalrace begon en de zenuwen stonden gespannen. Rani sprak de onomkeerbare woorden uit: 'Het duo dat de deuren achter zich zal moeten dichttrekken is Ben en Dominique.'
Dominique wees de klanten vriendelijk de deur. Ze wou samen met haar personeel de laatste zijn om het restaurant te verlaten. Hiermee moet Oost-Vlaanderen voor het tweede jaar oprij opnieuw als eerste 'Mijn Restaurant!' verlaten.
In Turnhout vond het tegengestelde plaats. Daar werd een groot feest gehouden. Maar iedereen besefte plots hoe zwaar deze wedstrijd was. En er zullen nog drie duo's volgen.
Volgende week moeten de vier overgebleven zaalverantwoordelijken alle restaurants bezoeken. Om ze te observeren, te quoteren en uiteindelijk te nomineren.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Mijn Restaurant II (2009)
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Publiek gezocht voor nieuwe opnames van 'Switch' met Fien Germijns
- Margriet Hermans krijgt ontroerend eerbetoon tijdens VRT Zomerhit 2026: bekijk het optreden opnieuw
- 100-jarige Annie Geeraerts wordt op de set van 'Familie' verrast met grote stapel verjaardagskaartjes én zoenen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Dit mag je niet missen op Crime+Investigation in augustus
- Elke maandag een Film van de Week bij FilmBox
- In augustus bij Film1 Premiere en Film1 on demand
- Deze highlights ontdek je in augustus op CANAL+
- Zoek in augustus verkoeling met je favoriete programma's op Cartoonito
- BNNVARA presenteert nieuwe ochtendshow NPO Radio 2 'Daniël & Roelof Zijn Al Op'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Speciale MAX-uitzending op NPO Radio 1: kan Nederland nog zonder vrijwilligers?
- Radiospecial over vrouwenstraten in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Niets houdt me tegen' door Celien Hermans, Siska, Niels & Zita tijdens VRT Zomerhit -
100-jarige Annie Geeraerts wordt verrast op de set van 'Familie' -
Tara heeft een zaadje geplant -
CAMILLE & MAKSIM zingen nummer uit Circus Camille exclusief in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50' -
Kijk naar 'True Crime Belgium: Moord zonder Lijk' op Streamz -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Jana en Jelle vinden elkaar in 'B&B Zoekt Lief' -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Glitter, glamour en Nederlandse directheid in 'The Real Housewives van het Zuiden'
Kijktip van de dag

Isaura is benieuwd naar wat vrijgezel Mathias denkt over panseksualiteit. In Kaapstad raakt Jelle steeds meer in de ban van de nieuwe vrijgezel. Op de camping van Aniek zet de gastvrouw alles op alles om haar mannen beter te leren kennen.
'B&B Zoekt Lief', om 19.55 uur op VTM.




































