Eleven Sports en Mediapro gaan internationaal samenwerken

woensdag 1 juli 2020

Eleven Sports en het Spaanse multimediabedrijf Mediapro slaan de handen in elkaar. De internationale samenwerking moet de groei van beide bedrijven wereldwijd garanderen en ondersteunen.

Een van de eerste projecten van de samenwerking is de Belgische Pro League, waar Eleven Sports en Mediapro zullen instaan voor de lancering van de drie Belgische Pro League-kanalen, de productie van wedstrijden en de internationale verkoop van de mediarechten van het Belgische voetbal.


Eleven Sports is een internationaal netwerk van sportzenders met vestigingen over heel Europa en Azië. In België heeft Eleven onder meer de rechten van LaLiga, Bundesliga, Serie A, FA en League Cup, Nations League en de EK- en WK-qualifiers in portefeuille. Recent kwamen daar ook de rechten van het Belgische voetbal bij voor de komende vijf seizoenen.

Mediapro is een internationaal multimediabedrijf, een wereldspeler in de film- en tv-productie, maar ook toonaangevend in de sportindustrie als rechtenhouder en producent van live sportevenementen. Mediapro bezit onder meer de internationale rechten van LaLiga en verzorgt de live-captatie van wedstrijden uit 16 verschillende competities, waaronder de Spaanse competitie. Vanaf volgend seizoen zal Mediapro ook de live-captatie verzekeren van de wedstrijden van de Franse Ligue 1, waarvoor het in augustus het nieuwe Telefoot-kanaal lanceert.

Internationaal strategische samenwerking
Eleven Sports en Mediapro zullen, in een sector die de laatste maanden erg werd getroffen door Covid-19, hun krachten wereldwijd bundelen door hun expertise en capaciteiten te delen met elkaar. De samenwerking moet de groei van beide bedrijven stimuleren en de beste services voor de fans garanderen. Als aftrap van de samenwerking zal Mediapro, in opdracht van Eleven, mee instaan voor de lancering van de nieuwe Pro League-kanalen, een state-of-the-art productie van de wedstrijden van 1A, 1B, de Women Super League en de E-Pro League, en de verkoop van de internationale mediarechten van het Belgische voetbal.

Mediapro zal opereren vanuit België en zal een beroep doen op lokaal personeel, net zoals in alle landen waar Mediapro actief is.

Luis Vicente, CEO Eleven Sports Group: 'De samenwerking die we vandaag aangaan met Mediapro maakt deel uit van onze internationale strategie om onze business wereldwijd te versterken en verder te ontwikkelen. In de moeilijke economische situatie die onze sector vandaag kent, zal de samenwerking met Mediapro ons helpen om krachtige en innovatieve oplossingen te bieden aan de fans. We zijn verheugd om onze eigen expertise te versterken met een wereldspeler als Mediapro.'

Jaume Roures, CEO Mediapro: 'Wij kennen Eleven Sports al vele jaren. We werken vaak samen in andere landen en we beseffen dat het bundelen van de kennis en expertise van professionals uit beide bedrijven kan leiden tot zeer interessante projecten. De samenwerking met de Belgische Pro League is daar het perfecte voorbeeld van. We zullen al onze ervaring aanwenden om de Belgische fans de best mogelijke ervaring te geven op het nieuwe voetbalkanaal.'


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (foto: VTM - © DPG Media 2019)

Rik heeft het moeilijk nu hij weet dat het huwelijk van Nieke niet zal doorgaan en hij bovendien nog 'bompa' zal worden. Zowel hij als moeder Lisa gaan op zoek naar de geschikte bruidegom en vader voor Niekes kind. Zotte Raymond, de keuze van Rik, wordt door Ida en Lisa gekeurd, maar te licht bevonden. Moeder Lisa daarentegen verrast het hele gezelschap met haar voorstel.

'Lili en Marleen', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:55
    Sporza: Baloise Ladies Tour
    13:30
    Sporza: Ronde van Frankrijk 2025
  • 20:35
    Sporza: UEFA Euro 2025 Vrouwen
    08:00
    Zomerbeelden
  • 07:45
    Sisters
    08:00
    Sofia zapt terug
  • 15:20
    America's Funniest Home Videos
  • 12:55
    Familie Gillis: massa is kassa
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:50
    The Goldbergs
    12:05
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    10:00
    Geen uitzending
  • 00:10
    Blind getrouwd: Australië
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:45
    SOS Piet
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:20
    Friends
    13:55
    De Zomerkeuken
  • 04:57
    Geen uitzending
    09:55
    Rizzoli & Isles
  • 12:55
    Forged in Fire
    01:55
    The Summit Australia
  • 01:25
    The Fear Clinic
    01:30
    Botched
  • 11:50
    Doomsday Mom: The Lori Vallow Story
    13:20
    Snapped
  • 10:00
    Herhalingslus
    13:33
    CEO van mijn leven
  • 23:48
    Roger
    01:33
    Diy on wheels
  • 22:00
    Snel, Makkelijk & Lekker
    01:55
    Foodies & The City
  • 06:30
    Death in Paradise
    01:55
    Guilt
  • 13:35
    Storage Wars
    01:30
    The Real Housewives of Beverly Hills
  • 23:10
    NOS Journaal Laat
    01:55
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 15:22
    Op de planken
    13:55
    Andere Tijden
  • 01:50
    3 Op Reis
    14:00
    Wordt aangekondigd