Eén adres voor al je consumentenadvies: Xavier Taveirne

Vanaf maandag 8 januari 2024 presenteert Xavier Taveirne het nieuwe consumentenprogramma op Radio2, elke weekdag tussen 9.00 en 10.00 uur. Dat is meteen het begin van een breder VRT-verhaal.
Xavier zal ook op VRT NWS, VRT MAX en andere VRT-merken als consumentenexpert de Vlaming bijstaan. Consumentenbelangen behartigen behoort tot het DNA van de publieke omroep. Met dit nieuwe initiatief wil VRT elke Vlaming bereiken.
Xavier Taveirne: 'Ik heb op de nieuwsdienst elke dag het nieuws mogen brengen. Alleen moet je dat nieuws vrijwel onmiddellijk loslaten. Maar daarna wordt het pas écht interessant: wat betekent dat nieuws voor mij? Hoe zal het mijn leven beïnvloeden? Kan ik mijn energierekening nog betalen? En hoe zit het met mijn lening? Mijn spaargeld? Mijn gezondheid? Er zijn heel veel vragen. En daar wil ik nu mee aan de slag. VRT wil op al haar platformen de consument zo goed mogelijk informeren. En daar hebben we gelukkig veel kennis voor in eigen huis. Daarom zal ik met een team van experten op zoek gaan naar manieren om het leven beter te maken. Dat doen we elke dag op Radio 2, maar ook op VRT MAX en in de journaals van VRT NWS. Overal dus.'
Een uitgebreid consumentennetwerk
Een programma maak je natuurlijk niet alleen. Het consumententeam van Radio2 levert al jaren fantastisch werk, is een autoriteit in dat gebied en kent de Vlaming door en door. De medewerkers blijven hun kennis en contacten inzetten en krijgen versterking van nog andere VRT-experten. Ook als luisteraar, kijker en swiper kunnen we elkaar helpen door ervaringen te delen of tips uit te wisselen.
Rino Ver Eecke, nethoofd Radio2: 'We zijn heel blij dat Xavier vanaf januari het consumentenprogramma zal maken. Lang geleden is hij begonnen bij Radio2 in Kortrijk. Hij is een rasechte mediamaker die voelt en weet wat er leeft onder de mensen. Fijn dat Xavier zal zorgen voor belangrijke tips die het leven betaalbaarder, praktischer of makkelijker maken. Hij wordt goed omringd door een redactie die al langer interessante consumentenverhalen brengt, zowel op Radio2 als op VRT NWS. Consumenten zijn altijd erg belangrijk geweest voor Radio2. We zijn dan ook bijzonder tevreden dat we dit project kunnen verderzetten en voortaan nog groter maken en ruimer trekken, samen met VRT NWS, VRT MAX en andere VRT-merken.'
Dé consumentenexpert van VRT
Xavier wordt hét VRT-gezicht van consumentenzaken en zal zich hier volledig op focussen. Daarom stopt hij begin januari 2024 als anker van VRT NWS Journaal en VRT NWS Laat.
Dimitri Verbrugge, hoofdredacteur VRT NWS: 'Uitleg bij consumentenzaken is een heel belangrijk thema en we zijn dan ook blij dat Xavier zich daarin wil verdiepen om die expertise op zich te nemen. We willen hem ook heel erg bedanken voor zijn harde werk om 'Laat' vorm te geven. Zijn gedrevenheid en enthousiasme gaan we op de redactie missen. Maar als consumentenexpert zal hij nog vaak te gast zijn in onze nieuwsprogramma’s en op de digitale platformen van VRT NWS. We kijken dus vooral uit naar de nieuwe samenwerking en wensen hem alle succes toe!'
Heb je zelf een vraag, tip of probleem voor het consumententeam? Laat het weten via consumenten@radio2.be en wie weet kunnen Xavier en zijn team wel helpen.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Talpa stopt met Net5-programma 'Buzz' na tegenvallende kijkcijfers
- Zes humoristen schrijven een afscheidsrede in 'De Laatste Lach'
- Kijkcijfers: dinsdag 13 oktober 2026
- Vierhonderd NPO-medewerkers keren zich tegen Songfestivaldeelname
- BNNVARA onderhandelt over tweede seizoen van 'Wolven' ondanks tegenvallende kijkcijfers
- Noah wil Kürt koste wat kost weg in 'De Verraders': 'Hij is the head of the snake'
- Woensdag gaat Tine Embrechts 'In Therapie'
- Jacques Vermeire woont darmoperatie bij in 'De Operatiekamer': 'Preventie is key, laat je testen'
- Gooien Ellen en Matti de handdoek in de ring?
- 'VRT NWS Pano' onderzoekt: Overbevolkt
- Weersomstandigheden zorgen voor dag uitstel zelfstandige vliegtuiglanding JOE-dj Coen Swijnenberg
- 'Welcome to our Black Parade': Studio Brussel maakt remake van iconische videoclip van My Chemical Romance
- Spannende primeur op JOE: Coen Swijnenberg landt zelfstandig een vliegtuig
- Qmusic Foute Party grootser dan ooit: 'The Big One' gaat naar GelreDome
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Netflix deelt trailer van David Finchers 'The Further Mis-Adventures Of Cliff Booth'
-
Bert is Faroek 2.0 in 'De Verraders' -
Ontdek de eerste beelden van de nieuwe 'Fabeltjeskrant' -
Marc Coucke spaart duo's niet in 'Mijn Restaurant' -
Een nieuwe ronde doet zijn intrede in 'Got Talent' -
Kijk vanaf vandaag naar 'Gevangenisdirecteurs' -
Alain Remue blikt terug op angstige minuten in 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Bert De Kock: 'Ik weet niet wat er gebeurde' -
'Nonkels 3' breekt records op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Altruists' -
Kijk nu de beklijvende trailer van 'Breendonk' -
Netflix onthult trailer van 'Black Doves' seizoen 2 -
'Welkom, bienvenue Chez Dean! Enfin: chez moi!' -
Emotionele Axel Daeseleire breekt bij afscheid revalidatiecentrum -
Dan Karaty krijgt het zwaar te verduren in 'Got Talent'
-
Netflix deelt officiële teaser van 'Steps' -
Bekroonde coming-of-agefilm 'Skiff' komt naar Streamz -
Ontdek hier de 'Patattensmoothie'! -
Kijk de nieuwe serie 'Coven Academy' op Disney+ -
Outfit Francesco Planckaert mikpunt van spot in 'De Slimste Mens' -
Zondag gaat het hard tegen hard in 'De Verraders' -
Een 'verschrikkelijke fout' in 'Mijn Restaurant' -
Zingende kok blaast jury omver in 'Got Talent'
-
'Kotmadam Sergeant' en studenten maken zich klaar voor de Foute Party -
Marc Coucke heeft opvallend advies voor duo in 'Mijn Restaurant' -
Regi en Linda blikken terug op 30 jaar Milk Inc. -
Vrachtwagenchauffeur onder vuur genomen in 'Real Life Patsers' -
'Verboden te Lachen' met Peter Van den Begin nieuw op Streamz -
Axel Daeseleire spreekt met de 'meest gehate familie van Amerika' -
Margriet en Celien Hermans keren terug naar de operatiekamer
Kijktip van de dag

Twaalf jaar na zijn darmkanker keert Jacques Vermeire terug naar de ingreep die zijn leven veranderde. Samen met zijn chirurg blikt hij terug op de operatie en vertelt hij openhartig over de diagnose en zijn veerkracht.
'De Operatiekamer', om 21.50 uur op VTM.



































