'Door de Bomen' laat gasten weer ontsnappen aan dagelijkse druk

maandag 27 april 2026
Foto: VRT 1 - © VRT 2026

Het bos ontvangt zes nieuwe gasten: Herman Verbruggen, Joke Devynck, Lieve Blancquaert, Malik Mohammed, Soe Nsuki en Wim Willaert. Deze keer weten ze waaraan ze zich mogen verwachten, want in dit tweede seizoen van 'Door de Bomen' kennen ze de regels van het bos: bij aankomst gaat hun smartphone meteen achter slot en grendel, onherroepelijk de telefoonkooi in.

Zonder agenda, apps of netwerk, zonder druk van buitenaf verglijdt de tijd.


Zo ontsnappen ze drie dagen aan de dagelijkse druk om altijd en overal bereikbaar te moeten zijn. Van de digitale wereld afgesloten, openen zich onverwachts deuren die jaren geleden op slot gingen. Die klotedag van de plechtige communie, de zelfgemaakte katapult, het spijtige lot van de prijsduif, de vuist van de handtastelijke man, de verrekijker van de nonnetjes... In de tijdloze stilte van de natuur schemert door de bomen plots weer het bos.

Dinsdag 28 april: aflevering 1 – Lieve Blancquaert
Op de warmste dag van het jaar gaat Lieve Blancquaert op zoek naar wat verkoeling in de bosvijver. Het zwemmen confronteert haar met ouder worden en hoe we tegenwoordig naar ons lichaam kijken. Terug in het huisje doet een plaat van vroeger haar denken aan haar schooltijd. Het machtsmisbruik van zuster Machteld ligt aan de kiem van alles wat Lieve doet. Wanneer ze de volgende dag op het kleine pedaalorgeltje tokkelt, herinnert ze zich 'de klotedag van haar plechtige communie'. Plots komt er een ander heel oud verdriet naar boven.

'Door de Bomen', vanaf dinsdag 28 april, zes weken lang rond 20.40 uur op VRT 1 en op VRT MAX. Op dinsdag 12 mei is er geen uitzending, dan staat de eerste halve finale van het Eurovisiesongfestival gepland.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Zonen van Van As' (foto: VTM - © DPG Media 2020)

Frakke en zijn ploeg moeten met zwaar materiaal door een maïsveld om een beek te saneren, tot onvrede van de eigenaar. Intussen moet het aquarium van Eddy uit het hoofdkantoor. Bambi en Belinda nemen die taak op zich, maar dat blijkt lastiger dan gedacht.

'De zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 02:40
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    04:00
    Journaallus
  • 00:55
    Nachtlus
    08:00
    Zomerbeelden
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:55
    Geen uitzending
    06:35
    Plop & de Peppers
  • 01:50
    Geen uitzending
    11:00
    GPs: Behind Closed Doors
  • 01:25
    Geen uitzending
    02:00
    Breeders
  • 01:10
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:05
    Geen uitzending
    15:20
    La Brea
  • 00:55
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:45
    Geen uitzending
    09:25
    Zo doe je het!
  • 02:05
    Geen uitzending
    02:05
    Criminal Minds
  • 02:00
    Geen uitzending
    06:30
    Blue Bloods
  • 02:40
    Geen uitzending
    02:45
    Billion Dollar Playground
  • 02:40
    Geen uitzending
    02:15
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 02:56
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:37
    Mijn tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 04:35
    Loïc zot van koken weekmenu
    02:20
    Vanavond bij ons
  • 04:00
    Midsomer Murders
    04:05
    Miss Fisher's Murder Mysteries
  • 04:05
    Grey's Anatomy
  • 02:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    03:55
    NOS WK Avond
  • 03:25
    NOS Journaal met gebarentaal
    08:00
    Petrus in het land
  • 02:50
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    06:02
    Olly, het kleine witte busje