Dit zijn de finalisten van 'Bestemming X'!

zondag 23 februari 2025
Foto: VTM - © DPG Media 2025

Anke en Bart staan aan de start van de laatste eindsprint richting 'Bestemming X', de geheime locatie van Aster Nzeyimana. Voor Karlien stopt de waanzinnige trip vlak voor deze eindhalte. Een wapperende tricolore begroette Karlien toen zij noodgedwongen uit de bus stapte.

Voor haar eindigt het avontuur in Rome. 'Het was een gok, en die viel verkeerd uit', reageerde ze zichtbaar aangeslagen. 'Ik heb echt geprobeerd om het strategisch aan te pakken, maar ik wist gewoon te weinig.' Een bittere pil, zo vlak voor de ontknoping.


[video]

Vanaf het begin van de aflevering had Bart de touwtjes stevig in handen. Na een barbecue in de lavendelvelden, die naar de Provence rook, konden de kandidaten drie mogelijke landen afleiden tijdens Wie ben ik?: Spanje, Frankrijk en Italië. Bart gokte feilloos op Edith Piaf, wat hem een exclusieve ontmoeting met Gino, winnaar van vorig seizoen, opleverde. Gino, die zelf het Zuiden van Frankrijk leek te herkennen, dacht dat ze in Zuid-Frankrijk waren. Maar de realiteit was anders: het dorpje lag in Italië.

De strijd barstte vervolgens los in het mysterieuze Park van de Monsters, waar de kandidaten elkaar bekampten tussen mythische dierenbeelden. De gewichten die Anke en Karlien moesten tillen, waren Italiaanse worsten, en de leuze van het park stond in oud-Italiaans. Bart won cruciale duels en kreeg tijdens een solo-raam moment een belangrijke tip: een wolf, een rivier en een mandje met tweeling, een duidelijke verwijzing naar Romulus en Remus, de wolfskinderen van Rome. Ook tijdens de ijsbadproef was er een tip: een rebus met de boodschap 'de teerling is geworpen', een beroemde uitspraak van Julius Caesar.

Bart’s reeks overwinningen gaf hem een groot voordeel bij het plaatsen van zijn finale X. Terwijl Karlien en Anke op gevoel moesten afgaan, mocht Bart zijn X drie keer strategisch neerzetten met het warmer-kouder-principe. Karlien plaatste haar X tussen Spanje, Frankrijk en Italië, maar zat er ver naast. Anke en Bart lagen dichter bij de juiste locatie: Rome. Wie raadt tijdens de finale als eerste de eindbestemming en kroont zich tot winnaar van 'Bestemming X'? Maar de race is nog niet gelopen: elke afvaller mocht de afgelopen weken een gouden X op de kaart zetten. En die X wordt nu plots van levensbelang. Degene wiens X het dichtst bij Aster Nzeyimana ligt, maakt op de valreep een comeback en verovert alsnog een plekje in de finale.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Box' (VTM)

In de finale strijden de laatste drie kandidaten om de felbegeerde overwinning. Wie kan het beste omgaan met het onverwachte? Niets is zeker, zelfs het bedrag waar ze al weken voor strijden niet. Slechts één iemand zal uiteindelijk de prijs verzilveren.

'De Box', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:50
    Shaun het schaap
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 08:49
    Molang
    04:50
    Geen uitzending
  • 08:45
    Maya de Bij
    01:10
    Geen uitzending
  • 08:00
    Geen uitzending