DIT is de grote winnaar van 'The Masked Singer' 2024

Wat een finale! De drie overblijvers gaven het beste van zichzelf op het podium van 'The Masked Singer'. Tegelijkertijd gaven Feniks, Poppemie en Labradoodle hun laatste geheimen prijs.
Labradoodle is de grote winnaar van 'The Masked Singer 2024'! De elegante en stijlvolle fashion designer hond behaalde vanavond goud in een spetterende finale. Feniks pakte zilver en Poppemie eindigde op de derde plek. Welke bekende gezichten achter de maskers schuil gingen, konden heel wat kijkers al vermoeden. Toch kwam vanavond pas de zekerheid.
Francisco Schuster zette het masker van Labradoodle af en wint het vierde seizoen van 'The Masked Singer'. De wijde vleugels van Feniks werden gedragen door Gustaph en Nathalie Meskens zette het masker van Poppemie af. Daarmee valt het doek over de zoektocht die Vlaanderen maandenlang in de ban hield.
Bekijk de ontmaskering van Labradoodle hier:
In de laatste Behind The Mask-afleveringen op VTM GO geven winnaar Francisco Schuster, Gustaph en Nathalie Meskens een exclusieve inkijk in het zotte avontuur dat ze beleefden. “Ik ben heel blij en dankbaar dat ik dit heb kunnen doen”, blikt Francisco terug. “Ik heb heel veel mogen leren en samen zingen met getalenteerde mensen. Dat het publiek mij in de finale heeft gekozen is echt de kers op de taart van een mooi avontuur. Het was een droom om aan dit programma mee te doen, maar ik had nooit durven dromen dat ik het zou winnen. Ik heb mezelf zien groeien en daar ben ik heel trots op. Dat is voor mij de grootste trofee die ik heb kunnen winnen. Winnaar van The Masked Singer… dat is een titel die ik met super veel eer, trots en dankbaarheid ga dragen.”
Ook het pak was voor Francisco een droom die uitkwam. “Heel vet, nog beter dan ik had gehoopt”, zegt hij daarover. “Labradoodle weet echt iets over Fashion, I love it. Fashion is ook iets waar ik zelf heel erg mee bezig ben. Labradoodle ziet er een beetje uit hoe ik mij soms vanbinnen voel: heel extravagant. Hier kon ik dat uitspelen. Een droompak.” Al kampte Francisco ook met “hoofdobstakels”. Ook daarover vertelt hij alles in Behind The Mask.
Eén van Francisco’s hoogtepunten was de emotionele ontmaskering voor de ogen van zijn beste vriend en speurder Aaron Blommaert. Maar ook het optreden tijdens The Masked Singer in Concert in het Sportpaleis en de ontmoeting met ‘Miss Poes’ en #LikeMe-collega CAMILLE. “Zij was mij al weken, maanden aan het stalken met de vraag: ‘Doe jij mee? Ik weet dat jij hebt bent!’. Toen zij moest repeteren is ze aan mijn masker gaan ruiken en heeft ze dat gefilmd. Ik was heel blij dat ik ze op de showdag in de ogen kon kijken en zeggen: inderdaad, ik ben het! Ik heb het met een prank aangepakt en heb me achter mijn rok verstopt om haar te doen schrikken. Dat was een mega opluchting, memories for life.”
Feniks zette als tweede zijn masker af
De zilveren plek was vanavond voor Feniks alias Gustaph. Ook hij blikt in Behind The Mask trots terug op zijn parcours. “Het competitiebeest in mij had zich voorgenomen om de finale te halen, dus ik ben blij”, klinkt het. “Het plezier van het zingen en performen is aangewakkerd in het vuur van de Feniks. Ondanks praktische belemmeringen of stress nam ik op het einde van de dag toch nog altijd het liefst van al die microfoon vast om voor een publiek te zingen. Dat heb ik daar herontdekt.”
Het imposante pak van Feniks maakte een grote indruk op Gustaph. “Het was een heel krachtig kostuum. Mijn natuurlijke habitat als performer is optimistisch en open. Hier moest ik mysterieuzer, krachtiger en donkerder zijn. Dat was inspirerend.” Hoewel hij zelf een professionele zangcoach is, kreeg Gustaph ook tips van zangcoach Ibernice. “Ibernice moet al een aantal jaar veel mensen anders doen klinken”, vertelt hij. “Dan is het ook aan mij om die expertise te pakken en te gebruiken. We experimenteerden om meer donkerheid in die stem te krijgen. Dat was een constante denkoefening: wanneer geven we iets te veel weg? Ik heb van nature een lage stem, die range gebruik ik niet vaak in mijn muziek. Ik had gehoopt en gedacht dat ik het goed had gedaan, maar los van de eerste aflevering is iedereen mij beginnen raden. Een stem is een stem.”
De eerste keer zingen in het pak van Feniks was voor Gustaph “sterven”. “Je kan je niet voorstellen hoeveel stress ik had”, klinkt het. “Ik zweer het: meer stress dan voor het Eurovisiesongfestival. Dat heb ik vijf maanden kunnen voorbereiden. Bij The Masked Singer kwam er veel samen. Ik heb voor de eerste keer mijn hart voelen kloppen in mijn keel, dat heb ik nog nooit meegemaakt.”
Bekijk het optreden van Feniks hier:
Poppemie was… Nathalie
Het brons ging vanavond naar Poppemie, die niemand minder dan Nathalie Meskens bleek te zijn. “Ik vind brons echt schoon”, zegt ze. “Dat was echt de hele tijd knijpen en denken: is dit echt aan het gebeuren? Ik ben nu 20 jaar bezig, vooral als actrice en presentatrice. In Tegen De Sterren Op zongen wij ook veel, maar dat passeerde. Ik keek er dus heel hard naar uit om dit te mogen meedoen en heel het land te bereiken met wat ik graag doe: zingen.” En dat deed ze voor het oog van besties en speurders Ruth Beeckmans en Tine Embrechts. “Ik zag hen op dat moment allebei elke dag. Op een gegeven moment wisten ze het. Tine weet hoe belangrijk dit programma voor mij is. Dat ik kan tonen dat ik niet alleen een actrice ben, maar ook heel graag zing.”
Het pak van Poppemie was niet meteen wat Nathalie ervan had verwacht. “Oh my god, dat is een keifelle!”, klinkt haar eerste reactie in Behind The Mask. “Dit soort Poppemie had ik niet verwacht, maar dit is echt te goed. Ik heb een dochter van vier dus er zijn wel een aantal poppen in huis. Ik had me meer verwacht aan een babypop met pamper en tutter. Maar Poppemie had best een sterke persoonlijkheid. Zo’n stouter, graver kantje is tof.”
Dat Nathalie haar geheim kon delen met haar goede vriend James ‘Giraf’ Cooke was heel bijzonder. “Dat scheelde keiveel omdat het altijd zo gezellig was achter de schermen”, zegt ze. “James kan heel goed motiveren. Het is sowieso een lolbroek, maar ook iemand die de juiste dingen zegt voor of na een optreden. Het is op dat moment ook een beetje een mental coach. Het laatste wat je wil is tegen elkaar zingen omdat je dat zo samen beleeft. Je hart breekt altijd een stukje als er iemand moet vertrekken.” Voor Nathalie was The Masked Singer een aaneenschakeling van heerlijke momenten. “Ik vond het één grote speeltuin. Het was zo’n cadeau om dit te mogen doen. Het is iets dat ik nooit ga vergeten en waar ik altijd met veel liefde en warmte naar ga terugkijken. Super dankbaar.”
Bekijk het optreden van Poppemie hier:
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- MAX is er, de hele zomer
- Proximus presenteert: Best of Rock Werchter en Les Ardentes 2026 én verjaardagscadeau
- Singles gezocht voor 'Wedding in a Week?' bij NET5
- Kijkcijfers: 30 juni en 1 & 2 juli 2026
- 'Boxing Gladiators' terug bij Videoland met profdebuut Dave Roelvink
- Graham Norton interviewt Madonna
- Documentaireserie over Michael Jackson gaat controverses niet uit de weg
- Vlak voor haar huwelijk: 'Telefacts Zomer' brengt het liefdesverhaal van Taylor Swift
- In nieuwe 'Powned of View' duikt Filemon in de wereld van de Enhanced Games
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Dit hoor je zaterdag in 'FM op 5'
- Van Admiral Freebee tot Sons: Willy palmt deze zomer opnieuw M Leuven in
- Brahim vanaf september te horen op Radio 2
- Steven Lemmens stopt als nethoofd van MNM, VRT ontkent link met dalende luistercijfers
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Deventer
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Taylor Swift, a love story' in 'Telefacts Zomer' -
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5!
Kijktip van de dag

De firma zoekt iemand voor de technische dienst. Herman en Martine schuiven Bambi naar voren, tegen de zin van Dick in. Het werkvolk is niet opgezet. De burgemeester komt zijn beloftes niet na en wordt door Kevin en Frans onder druk gezet.
'De Zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.



































