Beste groentechef van België kookt duurzaam en plantaardig op njam!

zaterdag 2 mei 2020

Vanaf zondag 3 mei lanceert culinaire zender njam! haar eerste plantaardige kookprogramma met als titel 'Veldvers'. Daarin introduceert het kookkanaal ook een nieuw schermgezicht: topchef Nicolas Decloedt van gastronomisch restaurant Humus x Hortense.

Vlees noch vis, wel plantaardig, duurzaam en vooral: Veldvers! Dat is hoe gastronomisch groentechef Nicolas Decloedt zal koken in dit nieuwe njam!-programma! Hij serveert een volledig plantaardige maar vooral smaakvolle, botanische wereld waar kwaliteitsvolle ingrediënten en zero-waste kooktechnieken centraal staan. In elk van de zes afleveringen stelt Nicolas één Belgische groente centraal, vers van het veld en lokaal.



In de eerste aflevering maakt de chef bijvoorbeeld verrassende cannelloni van witloof uit volle grond. In de afleveringen die daarop volgen, geeft hij telkens een vernieuwende twist aan Belgische klassiekers. Zo tovert hij pastinaak en wortel om tot zalige desserts en eert hij de tomaat met een frisse noedelsalade en bijpassende mocktail!

Nicolas Decloedt: 'Mijn mise-en-place begint altijd op het veld van onze tuinman. Als je de groenteteler persoonlijk kent en je weet hoeveel liefde en arbeid hij daarin steekt, dan kan je niet anders dan heel veel respect hebben voor al die lekkere, lokale groenten.'

Nicolas Decloedt
Chef Nicolas Decloedt leerde het vak in de beste restaurants van Europa (Mugaritz, In de Wulf, Bon Bon). Zijn liefde voor de rijke, Belgische, culinaire traditie koppelt hij aan duurzame keuzes, botanisch onderzoek en wildpluk. Met het oog van een voormalig kunstfotograaf maakt hij van elk bord een artistieke compositie.

Nicolas werd in 2019 verkozen tot 'Beste groentechef van het jaar' door Gault & Millau. Zijn restaurant Humus x Hortense werd onlangs ook bekroond tot ‘The Best Vegan Restaurant of the World’ en staat op nummer 7 van de Top 100 Best Vegetables Restaurants uitgereikt door We’re Smart Green Guide. De gastronomische groentechef deelt vanaf nu ook zijn heerlijke recepten op njam! het kookkanaal.

'Veldvers', vanaf 3 mei elke zondag een nieuwe aflevering om 11.00, 16.00 en 23.00 uur op njam!.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT 1 logo

Op het sterfbed van zijn vader krijgt Placide Smellekens de raad om snel te trouwen en kinderen te krijgen. Dat is echter makkelijker gezegd dan gedaan voor Placide, aangezien hij niet moeders mooiste is en enkel op beeldschone vrouwen valt. Wanneer Placide toevallig op de reclameadvertentie voor een modebedrijf belandt, ontstaat er een hype rond zijn persoon. Hij krijgt een contract aangeboden en wordt verliefd op Sarah, de knappe secretaresse. Met de hulp van zijn broer Azère zet Placide alles op alles om haar hart te veroveren.

'Koko Flanel', film uit 1990 met oa. Urbanus, om 21.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:20
    De Raad van Soekie
    02:20
    Journaallus
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    07:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Wat een feestdag
  • 08:25
    De 3 Musketiers
    05:00
    Geen uitzending
  • 08:25
    K3 Roller Disco
    01:30
    Geen uitzending
  • 01:55
    Geen uitzending
    01:00
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
  • 06:00
    Qmusic
    00:30
    Anoniem
  • 07:00
    Willy
    00:20
    Police Interceptors
  • 08:25
    Christmas Sail
    01:35
    Joe
  • 06:00
    Joe
    01:00
    Binnenstebuiten
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    01:00
    De Tafel van Ruben
  • 08:25
    Geen uitzending
    01:05
    NCIS: Hawaii
  • 07:45
    Hawaii Five-0
    01:15
    The Paddock
  • 07:50
    Property Brothers
    01:40
    A Place in the Sun
  • 08:10
    World's Most Evil Killers
  • 04:29
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:28
    De perfecte oprit
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:25
    Vanavond bij ons
    01:10
    Meat Timon
  • 07:40
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
    03:10
    Murdoch Mysteries
  • 07:40
    Below Deck Down Under
    01:10
    NCIS: Los Angeles
  • 08:30
    NOS Journaal
    01:10
    Pauw & De Wit
  • 08:00
    BinnensteBuiten
    01:25
    Nieuwsuur
  • 08:32
    Kiwi & Strit
    01:40
    De Uitsmijters