Bekroonde VTM-reeks 'Red Light' vanaf 4 december op Streamz

De Vlaams-Nederlandse productie 'Red Light' won reeds verschillende prijzen op internationale filmfestivals, waaronder in Cannes waar de reeks in oktober zijn wereldpremičre beleefde.
Vanaf 4 december 2020 zal er op Streamz elke week een nieuwe aflevering beschikbaar zijn. De reeks zal later bij VTM te zien zijn.
In 'Red Light' spelen Carice van Houten ('Game of Thrones'), Halina Reijn ('Instinct') en Maaike Neuville ('De Twaalf') drie vrouwen met heel verschillende achtergronden wiens levens vervlochten geraken. Sylvia, een prostituee, werkt in een bordeel met haar vriend en pooier, Esther is een bekende sopraanzangeres uit een welgesteld milieu en Evi is een gedreven politieagente die een grote zaak probeert te combineren met haar gezinsleven. Ze komen terecht in de gevaarlijke en intrigerende wereld van mensensmokkel, prostitutie en uitbuiting in Antwerpen en Amsterdam. Gaandeweg komen de absolute tegenpolen erachter hoezeer ze elkaar nodig hebben om hun problemen op te lossen.
LEES OOK: Dramareeks 'Red Light' wint Special Performance en Student Prijs in Cannes
De cast bestaat naast de drie vrouwen uit Geert van Rampelberg ('Black-out'), Koen de Bouw ('Torpedo'), Ruth Becquart ('Over Water'), Joren Seldeslachts ('Spitsbroers'), Sofie Decleir ('De Dag') en Jacob Derwig ('Klem'). Ook maken Jonas Vermeulen, Saar de Groof, Jeroen Perceval, Herwig Ilegems en Dominique Van Malder hun opwachting in de serie. Carice van Houten en Halina Reijn (Man Up Film) hebben 'Red Light' bedacht en de regie lag in handen van Wouter Bouvijn ('De Twaalf') en Anke Blondé ('The Best of Dorien B'). De reeks werd geschreven door Esther Gerritsen ('Instinct'), Christophe Dirickx ('Tabula Rasa'), Frank Ketelaar ('Overspel') en Halina Reijn.
De makers wilde een serie creëren vanuit een uniek, vrouwelijk perspectief. Hiermee wilden ze onbekendere, donkere vrouwelijke ervaringen delen die vaak onverteld blijven. In 'Red Light' wordt bijvoorbeeld gebruik gemaakt van de 'female gaze'. Halina Reijn zei hierover in een interview: 'Wanneer ik een seksscène schreef, deed ik dat eigenlijk altijd vanuit een mannelijk perspectief: wat wil de man zien? We zijn zo gewend aan vrouwenlichamen, dat het plots schrikken is als je een naakte man op je scherm ziet.' Zo wordt er in 'Red Light' bewust ingezoomd op de ervaringen van de vrouwelijke hoofdpersonages.
'Red Light' is een productie van Eyeworks Film & TV Drama en Hollands Licht, in coproductie met VTM en BNNVARA, in samenwerking met Man Up Film. De serie kwam tot stand met de steun van VAF/Mediafonds van Vlaams minister van Media Benjamin Dalle, The Netherlands Film Production Incentive en Belgische Tax Shelter in samenwerking met SCIO Productions.
Vanaf 4 december op Streamz en later bij VTM.
Lees ook:
Eerste beelden dramaserie 'Red Light' van Carice van Houten en Halina Reijn
Hoe realistisch is Streamz-reeks 'Red Light'?
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'K3 en het lied van de zeemeermin' op VTM: Hanne, Marthe en Julia veranderen in zeemeerminnen
- Ruben Van Gucht haalt uit naar productie en VTM na diskwalificatie in 'De Verraders': 'Er zijn heel veel fouten gemaakt'
- Kijkcijfers: donderdag 3 september 2026
- VRT grijpt in na politieke rel: Ketnetband geschrapt op N-VA-familiedag
- Commissariaat ziet geen toekomst meer voor Ongehoord Nederland
- Marc Coucke over doodsbedreiging na investering in Knokse strandbar in 'Happy Hour'
- 'Een man die mij gaat uitleggen hoe het is om te baren?': act in Got Talent is voer voor discussie tussen Soundos en Marc-Marie
- Wietze Snaak is terug op RTL met 'Snaakse Streken'
- Jade Mintjens fileert de opmerkelijke evolutie van de 'Ge zijt van...'-Facebookgroepen
- 'Meldpunt Actueel' over gebrek aan regels tegen hitte in verpleeghuizen en seniorenwoningen
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' zit zaterdag weer vol met muzieknieuws
- Nieuwe ochtendshow van Qmusic heet 'Hey Mattie!'
- Nieuwe ochtendshow 'Radio 10 Staat Op! met Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte' begint maandag
- Bijzondere wensen en exclusieve optredens tijdens de NPO Radio 2 Wensweek voor KWF
Multimedia SPOTLIGHT
-
Nieuwe teaser HBO Original-serie 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Videoland toont eerste beelden van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
Kijk de laatste aflevering van 'A-typisch' met Ella Leyers -
Barbara ontfermt zich over Leandro -
Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd' -
Celien Hermans onthult anekdote over mama Margriet -
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden -
Ruben Van Gucht praat voor het eerst over zijn dochter in 'Happy Hour' -
Tara en Sam zijn verliefd! -
'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out -
Netflix onthult trailer van 'The Gentlemen' S2 -
Jade Mintjens over haar gęnantste wc-bezoek ooit op de trein -
Kijk het laatste seizoen van 'Nonkels' volledig op Streamz! -
Frances Lefebure overvalt Elke in 'Blind Getrouwd' -
Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint…' -
Chaos troef in nieuw seizoen van 'Kamp Jeroom' -
Axel Daeseleire bedreigd aan de Mexicaanse grens -
Ruben Van Gucht toont het decor van zijn nieuwe talkshow 'Happy Hour' -
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug! -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school'
Kijktip van de dag

Hanne, Marthe en Julia genieten van een droomvakantie in Porto Sirento, tot een betovering hen plots in zeemeerminnen verandert. Om niet op te vallen, moeten ze koste wat het kost water vermijden. Wanneer ze ontdekken dat ze na drie dagen voorgoed in hun vinnen vastzitten, begint een race tegen de klok. Slagen ze erin de betovering op tijd te verbreken of verliezen ze voorgoed hun plek als K3?
'K3 en het lied van de zeemeermin', film uit 2024, met oa. de K3-meisjes, om 19.55 uur op VTM.




































