Bart Schols neemt afscheid van 'De Afspraak' en verlaat VRT

Bart Schols zet een punt achter zijn carrière bij de VRT. De ervaren journalist en presentator verlaat de openbare omroep na bijna 25 jaar dienst. Daarmee komt ook een einde aan zijn periode als gezicht van het Canvas-programma 'De Afspraak', dat hij elf seizoenen lang presenteerde.
Volgens berichtgeving in de zaterdagkranten zal Schols volgende week woensdag voor het laatst de presentatie van het actualiteitsprogramma op zich nemen. De VRT heeft zijn vertrek inmiddels bevestigd. Over zijn toekomstplannen is voorlopig nog niets bekend.
Bewogen seizoen voor ‘De Afspraak’
Het afscheid volgt na een opvallend seizoen voor het programma. Dit jaar kreeg 'De Afspraak' een grondige vernieuwing, met onder meer een nieuw decor, publiek in de studio en de komst van Fatma Taspinar als tweede presentator naast Bart Schols.
Daarnaast werd sterker ingezet op populaire onderwerpen, met de bedoeling een jonger publiek aan te spreken. Ook verschenen er extra afgeleiden van het programma op sociale media zoals TikTok en YouTube.
Kijkcijfers onder druk
De vernieuwingsoperatie leverde echter niet het verhoopte resultaat op. De kijkcijfers kwamen zowel in het najaar als in het voorjaar onder druk te staan. Trouwe kijkers vonden hun weg minder naar het vernieuwde format, terwijl het beoogde jongere publiek niet massaal afstemde op de televisie-uitzendingen.
Soundos-rel
Het voorbije seizoen werd bovendien gekenmerkt door enkele veelbesproken discussies. Zo kwam Schols in het oog van de storm terecht na een debat met de Nederlandse cabaretière Soundos El Ahmadi over de veiligheid van vrouwen in de openbare ruimte. Het fragment zorgde voor heel wat reacties en debat op sociale media. Bovendien kreeg hij ook weinig steun uit eigen huis. Enkele VRT-collega's uitten ook op sociale media harde kritiek op Schols.
Meer recent barstte ook de rel rond het VRT NWS-onderezoek 'De Foto van Vlaanderen' los aan de tafel van 'De Afspraak'. Filosoof Maarten Boudry beweerde daar dat bepaalde conclusies over mensen met een buitenlandse herkomst niet werden opgenomen in de berichtgeving. Tijdens de uitzending verraste hij Bart Schols met een interne mail voor de VRT-journalisten dat volgens hem aantoonde dat de resultaten intern zouden zijn achtergehouden.
Met het vertrek van Bart Schols verliest de VRT een van haar meest ervaren interviewers. Wie 'De Afspraak' mee zal presenteren naast Fatma Taspinar in september, is nog niet beslist.
Reactie VRT
In een persbericht bevestigt VRT het einde van de samenwerking. Schols zal in de sportzomer nog een aantal dagen als sportanker te zien zijn in 'Het Journaal'. De samenwerking stopt in september. De hoofdredactie van VRT NWS wil Bart uitdrukkelijk bedanken voor het knappe werk dat hij gedurende die 11 jaar geleverd heeft als presentator van 'De Afspraak'.
Lees ook:
VRT NWS publiceert onderzoek achter 'De Foto van Vlaanderen' na ophef in 'De Afspraak'
Na Gert Verhulst en Tine Embrechts: Play zoekt derde host voor 'De Tafel'
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Najaar 2026: alle plannen, alle zenders! (BE)
volledig dossier- Bart Schols neemt afscheid van ‘De Afspraak’ en verlaat VRT
- De legendarische survivalstrijd is terug: opnames nieuw seizoen van 'Expeditie Robinson' met bekende Vlamingen en Nederlanders gestart
- Jade Mintjens gaat op zoek naar leven en gewoontes van alle Belgen in nieuw Play-programma 'Jade & de Belgen'
- Opnames nieuwe Streamz Original 'Omerta' begonnen
- ‘VRT NWS Laat’ verdwijnt: focus verschuift naar Journaal van 19 uur
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Elke nachtmerrie stopt ooit. Toch? Tel mee af naar de seizoensfinale van 'Thuis'!
- Bart Schols neemt afscheid van ‘De Afspraak’ en verlaat VRT
- 'Het MAX Orkest' sluit succesvolle reeks af met slotconcert in Haarlem
- Kijkcijfers: woensdag 3 en donderdag 4 juni 2026
- Twintig jaar later: Guido Weijers terug op SBS6 met oudejaarsconference
- Minister Vincent Karremans bij Sam Hagens in 'WNL Op Zondag'
- Dit zie je deze week in 'Florentina' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Thuis' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Familie' - PREVIEW
- 'Theo Maassen: Onbegonnen Werk' op NPO 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie in nieuwe reeks op JOE Gold
- Luistercijfers: JOE noteert recordmaand, Qmusic zes jaar op rij nummer één
- 'BertOp5' brengt Alpe d’HuZes van dichtbij: verhalen van hoop, liefde en verbinding
- 'Olé Olé Olé: Barend & Benner in de USA': 3FM-dj's volgen Oranje tijdens WK 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM!
Kijktip van de dag

Het aftellen is begonnen. De repetities worden intenser, het decor wordt onthuld en de laatste aanpassingen worden doorgevoerd. En dan eindelijk: dé grote dag. Wat gebeurt er wanneer Karen, Kristel en Kathleen samen het podium betreden?
'K3 Originals: Het verhaal van Karen, Kristel en Kathleen', om 20.40 uur op VTM.





































