Arnout Hauben gidst je dwars door Vlaanderen met nieuwe VRT PodWalks-app

vrijdag 26 april 2024
Foto: Eén - © VRT 2022

VRT en Toerisme Vlaanderen slaan de handen in elkaar voor een nieuwe app die een unieke en verhalende manier van wandelen in Vlaanderen introduceert: VRT PodWalks.

Deze podwalks-app, een concept dat nog niet eerder in België bestond maar enorm succesvol is in Nederland, neemt wandelaars op een reis doorheen de tijd met als gids Arnout Hauben. Anders dan een gewone podcast werkt podwalks met gps-gestuurde audio, een innovatieve technologie die wandelaars naast verhalen over de omgeving ook de exacte route aangeeft.


Verhalen beleven ter plaatse
Vlaanderen heeft een unieke geschiedenis en bezit een schat aan erfgoed. Met een eigen gratis podwalks-app kan VRT die kennis verbinden aan de beleving zelf, in het verlengde van het huidige aanbod. Net als bij het VRT 1-programma 'Dwars door de Lage Landen' vertelt Arnout historische verhalen en ludieke anekdotes op een toegankelijke manier, zonder dat je ook nog eens je GPS in de gaten moet houden.

Lieven Vermaele, directeur Partnerships & Operations VRT: 'VRT PodWalks verbindt naast fysieke knooppunten ook verhalen en mensen. Met een eigen podwalks-app kan VRT de rijke geschiedenis en cultuur van Vlaanderen op een toegankelijke manier tot leven brengen, aangepast aan het ritme van de Vlaming zelf. We kijken ernaar uit om dit wandelconcept samen uit te breiden en ons huidige VRT-aanbod verder te verrijken met nieuwe technologieën en belevingen.'

Vlaamse erfgoedsites in de kijker
De eerste vijf podwalks situeren zich rond de erfgoedsites van Toerisme Vlaanderen: het kasteeldomein van Poeke in Aalter, het kasteeldomein van Leut in Maasmechelen, De Sint-Godelieve abdij in Brugge, de Graventoren en Getijdenmolen in Rupelmonde, en het Rubenskasteel in Zemst. Bij Toerisme Vlaanderen maakt de podwalks-app deel uit van een groter plan rond de herbestemming en herwaardering van elk van deze plekken.

Peter de Wilde, CEO Toerisme Vlaanderen: 'Via VRT Podwalks krijgen de bezoekers aan de 5 erfgoedsites van Toerisme Vlaanderen op een heel eenvoudige manier inzicht in de ziel van deze unieke plekken. Je steekt je oortjes in en je bent meteen vertrokken voor een reis doorheen de tijd. Langs prachtige erfgoedsites, doorheen natuurparken en langs verborgen pareltjes. De wandelaars worden als het ware ondergedompeld in zowel de omgeving als in de inspirerende verhalen van de vele prachtige erfgoedsites in Vlaanderen. Met VRT PodWalks hebben we er een gebruiksvriendelijk en laagdrempelig instrument bij om overal in Vlaanderen op verkenning te gaan.'

Bij de eerste podwalks ontdek je de geschiedenis van historische plaatsen, van de kasteelheer Charles de Preud'homme in Aalter tot het leven van Mercator in Rupelmonde. Je maakt een reis door de tijd langs de verborgen parels van Brugge en treedt in de voetsporen van de beroemde kunstenaar Peter Paul Rubens.

Later zal het VRT PodWalks-aanbod nog aangevuld worden met wandelingen in Roeselare, de Grotten van Han en Het Zwin Natuur Park.

De VRT Podwalks-app is gratis te downloaden via de App Store en de Google Play Store.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - Dina Tersago (VTM)

De extra kamer is af en de jury bezoekt opnieuw alle werven. Ondertussen breekt de allerlaatste fase van het avontuur aan: de afwerkingsweek. Er moet nog keihard gewerkt worden, want net deze laatste details kunnen bepalen wie straks zijn droomhuis wint.

'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:30
    Blokken
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
    13:00
    Lentebeelden
  • 12:55
    Mega Mindy
    13:20
    Geitenmeid
  • 12:20
    Sara
    13:00
    VTM Nieuws
  • 12:30
    Urk!
    13:20
    Een Eigen Huis
  • 09:20
    Geen uitzending
    14:40
    Bel-Air
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:40
    Baywatch Hawaii
  • 08:50
    Geen uitzending
    16:05
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 12:55
    Huizenjagers
    13:45
    De Tafel van Gert
  • 12:20
    FBI: International
    13:10
    NCIS
  • 12:25
    Lost Car Rescue
    13:15
    Blood & Treasure
  • 12:50
    Chateau Meiland: En Route
    13:40
    Botched
  • 12:30
    Murders in Paradise: The Byron Bay Killings
    14:00
    Killer at the Crime Scene
  • 09:23
    Herhalingslus
    13:00
    Z-Extra
  • 12:51
    Kan ik het ook?
    13:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 12:45
    Peppe's Toscane
  • 12:05
    The Good Ship Murder
    13:00
    The Doctor Blake Mysteries
  • 12:40
    Scrubs
    13:05
    American Housewife
  • 12:40
    NOS Journaal
    13:20
    Kook mee met MAX
  • 12:45
    Nu te Zien!
    13:00
    NOS Journaal
  • 12:45
    Maya de Bij
    13:00
    Masha's sprookjes