'Het Parket' opent nieuw seizoen met grootschalige drugsactie in station van Leuven

woensdag 4 september 2024
Foto: Play4 - © Play Media 2024

In aflevering 1 trekt parketmagistraat Nadine mee de straat op met de politie voor een grootschalige drugsactie in het station van Leuven. Iedereen die het station verlaat, moet via een trechter langs de neus van de drugshond passeren.

De positieve drugscontroles volgen elkaar in sneltempo op. Iedereen die iets op zak heeft, wordt meegenomen naar de uitgang waar ze hun drugs moeten inleveren en een onmiddellijke minnelijke schikking moeten betalen. In totaal worden negentien mensen betrapt met drugs op zak. Dat zijn negentien dossiers die ter plaatse worden afgehandeld en dus niet op de stapel van het parket belanden.



Zedenmagistraat Julie krijgt dan weer een aartsmoeilijk verkrachtingsdossier voorgeschoteld. Een minderjarig meisje heeft aangifte gedaan van verkrachting voor feiten die zeven maanden eerder zouden hebben plaatsgevonden. Na een feestje is het meisje meegegaan met een man, die haar thuis zou hebben verkracht. De man in kwestie beweert dat ze samen in bed gelegen hebben, maar dat er verder niets gebeurd is. Een zaak met bitter weinig bewijzen, waar het woord tegen woord is.

In het nieuwe seizoen van 'Het Parket' worden de deuren van Het Parket in Leuven opengesteld. Er worden verschillende magistraten gevolgd met uiteenlopende specialiteiten: van jeugd, zeden en intrafamiliaal geweld tot lokale criminaliteit en politieparket… Ook krijgen we een unieke inkijk in het Justitiehuis van Leuven. Op de dienst ‘Slachtofferonthaal’ wordt een justitieassistent gevolgd die slachtoffers en nabestaanden bijstaat. Daarnaast kijken we mee op de dienst ‘Bemiddeling en Maatregelen’, waar geprobeerd wordt om via persoonlijke gesprekken geschillen tussen verdachten en slachtoffers te regelen, zodat een rechtszaak vermeden kan worden.

'Het Parket', vanaf donderdag 5 september om 21.15 uur op Play4 en op GoPlay.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Kotmadam' (foto: VTM - © DPG Media 2020)

Er komt regelmatig een knappe gescheiden piloot langs in het snoephuisje. Mimi denkt dat de man een crush op haar heeft. Jeanne is er echter van overtuigd dat hij eerder een oogje op haar heeft. De twee dames zetten elk hun beste beentje voor om de man te charmeren.

'De Kotmadam', om 18.15 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 02:35
    Het weer
    03:30
    VRT NWS laat
  • 02:10
    Terzake
    03:50
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:00
    Geen uitzending
    06:35
    Plop & de Peppers
  • 01:30
    Geen uitzending
    10:35
    GPs: Behind Closed Doors
  • 01:20
    Geen uitzending
    14:10
    Grosse Pointe Garden Society
  • 00:55
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:10
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 00:45
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:25
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 01:45
    Geen uitzending
    06:05
    This Is Us
  • 02:25
    Pawn Stars
    03:15
    Geen uitzending
  • 02:05
    Geen uitzending
    02:35
    The Real Housewives of Amsterdam
  • 01:10
    Geen uitzending
    02:10
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 02:19
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 02:34
    De tip
    05:55
    Sixties To Six
  • 02:25
    Ware Delicatessen
    02:00
    Taste of Australia met Hayden Quinn
  • 02:30
    Call the Midwife
    02:00
    Agatha Christie's Marple
  • 02:25
    Below Deck
    02:25
    Grey's Anatomy
  • 23:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    05:50
    Nederland in Beweging
  • 01:15
    NOS Journaal met gebarentaal
    06:45
    MAX Geheugentrainer
  • 02:05
    Dertigers
    02:30
    NOS Studio Sport