Peter Van den Begin als Ed Bex in 'Dood Spoor': 'Als ik iets proef, dan zie ik dingen'

maandag 3 februari 2025
Foto: © Streamz 2025

'Dood Spoor' is een tragikomische thriller met in de hoofdrollen Peter Van den Begin ('Fair Trade'), Elise Schaap ('Ferry'), Emilie De Roo ('Nonkels'), Ward Kerremans ('Alter Ego') en Marjan De Schutter ('Geldwolven').

De zesdelige reeks is geschreven door Malin-Sarah Gozin, bekend van de succesvolle fictiereeksen ‘Clan’ en ‘Tabula rasa’ waar ze niet alleen in Vlaanderen een blijvende indruk maakte, maar ook internationale erkenning verwierf, onder meer dankzij de gelauwerde remake van ‘Clan’, ‘Bad Sisters’. Voor ‘Dood Spoor’ nam Malin-Sarah niet alleen het scenario voor haar rekening, maar regisseerde ze ook de reeks samen met Hans Vercauter.


Zaterdag werden de eerste twee afleveringen in première getoond op het Filmfestival Oostende (FFO25). Eerder die dag werd Malin-Sarah Gozin geëerd met een ster op de zeedijk, een bijzondere erkenning voor haar baanbrekende werk als scenarioschrijver. Het eerbetoon werd kracht bijgezet met een innemende laudatio door acteur Peter van den Begin.


'Dood Spoor'
Ed Bex heeft een bijzondere gave: van zodra hij iets in zijn mond stopt, ziet hij wat ermee gebeurde. Dit kan, als je zoals Ed van lekker eten houdt, in sommige gevallen best wel vervelend zijn: bij een sappige lamskotelet bijvoorbeeld. Maar zijn bijzondere talent komt van pas in zijn niet alledaagse job: met ‘De Laatste Groet’ helpt hij nabestaanden door de laatste uren van hun dierbare overledene gedetailleerd in kaart te brengen – bijvoorbeeld door stiekem aan iemands tandenborstel te zuigen of een lippenstift te proeven. Ed blinkt uit in wat hij doet en zijn reputatie reikt ver. Wanneer de ambitieuze inspecteur Adams een lijk in een luchtdichte zak ontdekt, staat hij voor een raadsel en roept hij de hulp in van Ed om deze mysterieuze zaak te helpen oplossen. Het zet Ed voor een moreel dilemma: als zijn gave werkt op een wortel of kotelet, werkt die dan ook op mensenvlees? ​ Wil hij zijn gave wel gebruiken bij een moord? Hoe dieper Ed zich vastbijt in de moordzaak hoe meer zijn huwelijk onder druk komt te staan. Met de beste bedoelingen belandt hij zo in een mix van absurde situaties, persoonlijke chaos en bakken gewetenswroeging.

'Dood Spoor' is een productie van Lompvis voor Caviar, Streamz en Play4 en kwam tot stand met de steun van VAF/Mediafonds van Vlaams minister van Media, Screen Flanders, BNP Paribas Fortis Film Finance & Caviar Film Financing. De internationale rechten worden gedistribueerd door Caviar.

'Dood Spoor' is vanaf 11 februari volledig te zien op Streamz en vanaf 25 februari wekelijks om 21.15 uur op Play4 en GoPlay.


DOSSIER: Voorjaar 2025: alle plannen, alle zenders (BE)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Container Cup' (Play)

Ex-profwielrenner Greg Van Avermaet en ex-profvoetballer en voormalig Rode Duivel Jelle Van Damme zijn nu toppers op de gravelbike. Wie van hen blijkt de sterkste in de zeven disciplines in de container?

'De Container Cup', om 22/20 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:45
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:25
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 22:10
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:00
    Kabouter Plop
  • 00:35
    Geen uitzending
    07:15
    Urk!
  • 00:40
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:25
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:35
    Geen uitzending
    15:35
    Baywatch
  • 01:35
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:10
    De Tafel van de Week
    01:30
    De Container Cup
  • 01:10
    Watson
    01:40
    This Is Us
  • 01:15
    The Perfect Storm
    01:25
    Bar Rescue
  • 01:15
    Bake Off Vlaanderen
    01:45
    Botched
  • 01:40
    CSI: Miami
    01:15
    The Rookie
  • 01:34
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 01:31
    Het zelfbouwhuis
    01:49
    Mijn tuin
  • 01:20
    De Gezonde Goesting
    01:55
    A la carte
  • 01:15
    DCI Banks
    03:00
    Midsomer Murders
  • 00:55
    NCIS
    01:45
    Blowing LA
  • 01:35
    NOS Journaal
    02:00
    EenVandaag
  • 01:15
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:40
    NOS Studio Voetbal
    01:50
    Je Zal Het Maar Hebben Special