Peter Van den Begin als Ed Bex in 'Dood Spoor': 'Als ik iets proef, dan zie ik dingen'

'Dood Spoor' is een tragikomische thriller met in de hoofdrollen Peter Van den Begin ('Fair Trade'), Elise Schaap ('Ferry'), Emilie De Roo ('Nonkels'), Ward Kerremans ('Alter Ego') en Marjan De Schutter ('Geldwolven').
De zesdelige reeks is geschreven door Malin-Sarah Gozin, bekend van de succesvolle fictiereeksen ‘Clan’ en ‘Tabula rasa’ waar ze niet alleen in Vlaanderen een blijvende indruk maakte, maar ook internationale erkenning verwierf, onder meer dankzij de gelauwerde remake van ‘Clan’, ‘Bad Sisters’. Voor ‘Dood Spoor’ nam Malin-Sarah niet alleen het scenario voor haar rekening, maar regisseerde ze ook de reeks samen met Hans Vercauter.
Zaterdag werden de eerste twee afleveringen in première getoond op het Filmfestival Oostende (FFO25). Eerder die dag werd Malin-Sarah Gozin geëerd met een ster op de zeedijk, een bijzondere erkenning voor haar baanbrekende werk als scenarioschrijver. Het eerbetoon werd kracht bijgezet met een innemende laudatio door acteur Peter van den Begin.
'Dood Spoor'
Ed Bex heeft een bijzondere gave: van zodra hij iets in zijn mond stopt, ziet hij wat ermee gebeurde. Dit kan, als je zoals Ed van lekker eten houdt, in sommige gevallen best wel vervelend zijn: bij een sappige lamskotelet bijvoorbeeld. Maar zijn bijzondere talent komt van pas in zijn niet alledaagse job: met ‘De Laatste Groet’ helpt hij nabestaanden door de laatste uren van hun dierbare overledene gedetailleerd in kaart te brengen – bijvoorbeeld door stiekem aan iemands tandenborstel te zuigen of een lippenstift te proeven. Ed blinkt uit in wat hij doet en zijn reputatie reikt ver. Wanneer de ambitieuze inspecteur Adams een lijk in een luchtdichte zak ontdekt, staat hij voor een raadsel en roept hij de hulp in van Ed om deze mysterieuze zaak te helpen oplossen. Het zet Ed voor een moreel dilemma: als zijn gave werkt op een wortel of kotelet, werkt die dan ook op mensenvlees? Wil hij zijn gave wel gebruiken bij een moord? Hoe dieper Ed zich vastbijt in de moordzaak hoe meer zijn huwelijk onder druk komt te staan. Met de beste bedoelingen belandt hij zo in een mix van absurde situaties, persoonlijke chaos en bakken gewetenswroeging.
'Dood Spoor' is een productie van Lompvis voor Caviar, Streamz en Play4 en kwam tot stand met de steun van VAF/Mediafonds van Vlaams minister van Media, Screen Flanders, BNP Paribas Fortis Film Finance & Caviar Film Financing. De internationale rechten worden gedistribueerd door Caviar.
'Dood Spoor' is vanaf 11 februari volledig te zien op Streamz en vanaf 25 februari wekelijks om 21.15 uur op Play4 en GoPlay.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Voorjaar 2025: alle plannen, alle zenders (BE)
volledig dossier- Nieuwe themazender VTM Series brengt de adrenaline van 'ER' terug naar het scherm
- Kristel Verbeke pakt uit met nieuw seizoen van 'Zorgen voor mama': rauw, echt en urgenter dan ooit
- Kamal Karmach in eerste aflevering van 'Gloria Mundi' op VRT 1
- Wie wint de felbegeerde wisselbeker in het zesde seizoen van de 'De Campus cup'?
- 'I Can See Your Voice' is terug mét nieuwe panelleden
- Dan start Eric Goens zijn nieuwe talkshow 'Bar Goens' bij VTM
- Jani en Otto-Jan ontvangen opnieuw 8 bekende gasten in hun Griekse villa
- Makelaar Kristien gaat de strijd aan met nieuwe architect Tim in nieuw seizoen 'Ons Huis/Nieuw Huis'
- Wouter Deboot fiets opnieuw 'Met De Wind Mee': een fascinerende tocht door de Balkan
- Duik mee in het geheugen en oeuvre van Urbanus in 'Urbanus van Binnen'
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijk naar Tom Hiddleston in 'Pompeii: Out of Time' nieuw op National Geographic
- Wilfred Genee presenteert nieuw programma 'Mi Dushi: Wat is dan liefde?'
- Kijk vanaf zondag 'How Close Can I Beach' op HGTV
- Driedelige documentaire 'Big Girls Wanted: Escaping Pearadise' op TLC
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Dit zie je in augustus bij RTL
- Allerlaatste 'Andere Tijden Sport' gaat over Leontien van Moorsel en Jeannie Longo
- Wouter is Davy te slim af in 'B&B Zoekt Lief'
- 'Petrus in het Land' met Pride-special over geloof, liefde en acceptatie
- Kijk 'Belgian Party': jaarlijkse apotheose van de Nationale Feestdag met muziek en vuurwerk op Proximus Showcase
- Radiospecial over vrouwenstraten in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Giel Beelen komende weken te horen in de ochtend van Radio Veronica
- Dit hoor je deze week in 'FM op 5'
- Qmusic-dj’s Tom & Bram schudden de Nederlandse zomer op met 'Shake Up Your Day'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50' -
Kijk naar 'True Crime Belgium: Moord zonder Lijk' op Streamz -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Jana en Jelle vinden elkaar in 'B&B Zoekt Lief' -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Glitter, glamour en Nederlandse directheid in 'The Real Housewives van het Zuiden' -
Ruben Van Gucht daagt Tess uit op JOE
-
'Taylor Swift, a love story' in 'Telefacts Zomer' -
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug
Kijktip van de dag

Peter Parker is ontmaskerd en kan zijn normale leven niet langer scheiden van zijn superheldenbestaan. Hij schakelt de hulp in van Doctor Strange, in de hoop dat hij alles ongedaan kan maken, maar dat brengt risico's met zich mee. Wanneer een spreuk fout gaat, verschijnen er gevaarlijke vijanden uit andere werelden die Peter dwingen om uit te zoeken wat het werkelijk betekent om Spider-Man te zijn.
'Spider-Man: No Way Home', film uit 2021 met oa. Tom Holland en Zendaya, om 20.30 uur op VTM 3.



































