Peter Van den Begin als Ed Bex in 'Dood Spoor': 'Als ik iets proef, dan zie ik dingen'

maandag 3 februari 2025
Foto: © Streamz 2025

'Dood Spoor' is een tragikomische thriller met in de hoofdrollen Peter Van den Begin ('Fair Trade'), Elise Schaap ('Ferry'), Emilie De Roo ('Nonkels'), Ward Kerremans ('Alter Ego') en Marjan De Schutter ('Geldwolven').

De zesdelige reeks is geschreven door Malin-Sarah Gozin, bekend van de succesvolle fictiereeksen ‘Clan’ en ‘Tabula rasa’ waar ze niet alleen in Vlaanderen een blijvende indruk maakte, maar ook internationale erkenning verwierf, onder meer dankzij de gelauwerde remake van ‘Clan’, ‘Bad Sisters’. Voor ‘Dood Spoor’ nam Malin-Sarah niet alleen het scenario voor haar rekening, maar regisseerde ze ook de reeks samen met Hans Vercauter.


Zaterdag werden de eerste twee afleveringen in première getoond op het Filmfestival Oostende (FFO25). Eerder die dag werd Malin-Sarah Gozin geëerd met een ster op de zeedijk, een bijzondere erkenning voor haar baanbrekende werk als scenarioschrijver. Het eerbetoon werd kracht bijgezet met een innemende laudatio door acteur Peter van den Begin.


'Dood Spoor'
Ed Bex heeft een bijzondere gave: van zodra hij iets in zijn mond stopt, ziet hij wat ermee gebeurde. Dit kan, als je zoals Ed van lekker eten houdt, in sommige gevallen best wel vervelend zijn: bij een sappige lamskotelet bijvoorbeeld. Maar zijn bijzondere talent komt van pas in zijn niet alledaagse job: met ‘De Laatste Groet’ helpt hij nabestaanden door de laatste uren van hun dierbare overledene gedetailleerd in kaart te brengen – bijvoorbeeld door stiekem aan iemands tandenborstel te zuigen of een lippenstift te proeven. Ed blinkt uit in wat hij doet en zijn reputatie reikt ver. Wanneer de ambitieuze inspecteur Adams een lijk in een luchtdichte zak ontdekt, staat hij voor een raadsel en roept hij de hulp in van Ed om deze mysterieuze zaak te helpen oplossen. Het zet Ed voor een moreel dilemma: als zijn gave werkt op een wortel of kotelet, werkt die dan ook op mensenvlees? ​ Wil hij zijn gave wel gebruiken bij een moord? Hoe dieper Ed zich vastbijt in de moordzaak hoe meer zijn huwelijk onder druk komt te staan. Met de beste bedoelingen belandt hij zo in een mix van absurde situaties, persoonlijke chaos en bakken gewetenswroeging.

'Dood Spoor' is een productie van Lompvis voor Caviar, Streamz en Play4 en kwam tot stand met de steun van VAF/Mediafonds van Vlaams minister van Media, Screen Flanders, BNP Paribas Fortis Film Finance & Caviar Film Financing. De internationale rechten worden gedistribueerd door Caviar.

'Dood Spoor' is vanaf 11 februari volledig te zien op Streamz en vanaf 25 februari wekelijks om 21.15 uur op Play4 en GoPlay.


DOSSIER: Voorjaar 2025: alle plannen, alle zenders (BE)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

Een zelfmoordaanslag op een westerse woonwijk in de Saudische hoofdstad Riyad eist de levens van meer dan 120 burgers. FBI-agent Ronald Fleury stelt een vijfkoppig team samen om naar Riyad te reizen en de aanslag te onderzoeken. Van de lokale autoriteiten krijgen ze echter maar vijf dagen om hun werk uit te voeren. Bovendien worden Fleury en zijn collega's vanaf dag één tegengewerkt en zijn hun levens voortdurend in gevaar.

'The Kingdom', film uit 2007 met oa. Jamie Foxx, om 20.35 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:15
    Over 5 jaar
    00:55
    VRT NWS laat
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    00:30
    Nachtlus
  • 16:45
    Spring
    21:00
    Geen uitzending
  • 16:35
    Blind getrouwd
    07:00
    Sprookjes van Klaas Vaak
  • 16:20
    Achter gesloten deuren
    00:00
    Ramsay's Kitchen Nightmares
  • 15:35
    Jack and Jill
    06:00
    Qmusic
  • 16:40
    Xena: Warrior Princess
    01:20
    Geen uitzending
  • 15:45
    Holiday Touchdown: A Chiefs Love Story
    23:55
    A Christmas in Switzerland
  • 16:55
    SOS Piet
    01:15
    Geen uitzending
  • 16:40
    True Crime Belgium
    01:00
    Alter Ego
  • 17:00
    Walker
    00:30
    Neighbours: A New Chapter
  • 16:25
    Cobra Kai
    00:25
    MIDMID
  • 17:00
    A Star for Christmas
    05:00
    Play kerst haardvuur 2025
  • 17:05
    The Killer With No Name
    06:55
    Cold Case
  • 14:00
    Herhalingslus
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:03
    Roger
    00:00
    Oh What A Night
  • 16:50
    Het Perfecte Feestmenu
    00:50
    Hidden Gems
  • 17:00
    All Creatures Great and Small
    00:35
    A Remarkable Place to Die
  • 16:45
    American Pickers
    06:50
    Storage Wars
  • 17:00
    NOS Journaal in Makkelijke Taal
    00:35
    NOS Journaal
  • 17:05
    All Creatures Great and Small
    01:00
    Nieuwsuur
  • 17:05
    Rudy's grote kerstshow