Peter Van den Begin als Ed Bex in 'Dood Spoor': 'Als ik iets proef, dan zie ik dingen'

maandag 3 februari 2025
Foto: © Streamz 2025

'Dood Spoor' is een tragikomische thriller met in de hoofdrollen Peter Van den Begin ('Fair Trade'), Elise Schaap ('Ferry'), Emilie De Roo ('Nonkels'), Ward Kerremans ('Alter Ego') en Marjan De Schutter ('Geldwolven').

De zesdelige reeks is geschreven door Malin-Sarah Gozin, bekend van de succesvolle fictiereeksen ‘Clan’ en ‘Tabula rasa’ waar ze niet alleen in Vlaanderen een blijvende indruk maakte, maar ook internationale erkenning verwierf, onder meer dankzij de gelauwerde remake van ‘Clan’, ‘Bad Sisters’. Voor ‘Dood Spoor’ nam Malin-Sarah niet alleen het scenario voor haar rekening, maar regisseerde ze ook de reeks samen met Hans Vercauter.


Zaterdag werden de eerste twee afleveringen in première getoond op het Filmfestival Oostende (FFO25). Eerder die dag werd Malin-Sarah Gozin geëerd met een ster op de zeedijk, een bijzondere erkenning voor haar baanbrekende werk als scenarioschrijver. Het eerbetoon werd kracht bijgezet met een innemende laudatio door acteur Peter van den Begin.


'Dood Spoor'
Ed Bex heeft een bijzondere gave: van zodra hij iets in zijn mond stopt, ziet hij wat ermee gebeurde. Dit kan, als je zoals Ed van lekker eten houdt, in sommige gevallen best wel vervelend zijn: bij een sappige lamskotelet bijvoorbeeld. Maar zijn bijzondere talent komt van pas in zijn niet alledaagse job: met ‘De Laatste Groet’ helpt hij nabestaanden door de laatste uren van hun dierbare overledene gedetailleerd in kaart te brengen – bijvoorbeeld door stiekem aan iemands tandenborstel te zuigen of een lippenstift te proeven. Ed blinkt uit in wat hij doet en zijn reputatie reikt ver. Wanneer de ambitieuze inspecteur Adams een lijk in een luchtdichte zak ontdekt, staat hij voor een raadsel en roept hij de hulp in van Ed om deze mysterieuze zaak te helpen oplossen. Het zet Ed voor een moreel dilemma: als zijn gave werkt op een wortel of kotelet, werkt die dan ook op mensenvlees? ​ Wil hij zijn gave wel gebruiken bij een moord? Hoe dieper Ed zich vastbijt in de moordzaak hoe meer zijn huwelijk onder druk komt te staan. Met de beste bedoelingen belandt hij zo in een mix van absurde situaties, persoonlijke chaos en bakken gewetenswroeging.

'Dood Spoor' is een productie van Lompvis voor Caviar, Streamz en Play4 en kwam tot stand met de steun van VAF/Mediafonds van Vlaams minister van Media, Screen Flanders, BNP Paribas Fortis Film Finance & Caviar Film Financing. De internationale rechten worden gedistribueerd door Caviar.

'Dood Spoor' is vanaf 11 februari volledig te zien op Streamz en vanaf 25 februari wekelijks om 21.15 uur op Play4 en GoPlay.


DOSSIER: Voorjaar 2025: alle plannen, alle zenders (BE)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Over Mijn Lijf' met Kobe Ilsen en Danira Boukhriss Terkessidis

Kobe en Danira staan voor een zware uitdaging: hun conditie met minstens tien procent verbeteren op drie maanden tijd. Hoe haal je het beste uit je lichaam en hoe bereik je deze ambitieuze doelstelling?

'Over Mijn Lijf', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:00
    Zomerbeelden
    06:00
    In bed met Olly
  • 09:00
    Zomerbeelden
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 11:45
    Casper en Emma
    05:55
    Geen uitzending
  • 11:45
    Familie
    02:05
    NYPD Blue
  • 10:50
    Geen uitzending
    07:15
    Achter gesloten deuren
  • 11:50
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 10:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 10:55
    Always and Forever Christmas
    05:35
    Everything Christmas
  • 10:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 11:40
    Brooklyn Nine-Nine
    03:00
    Geen uitzending
  • 11:40
    NCIS
    02:30
    Neighbours: A New Chapter
  • 11:40
    Cops
    02:20
    Geen uitzending
  • 11:25
    Million Dollar Listing Los Angeles
    02:35
    Love It or List It UK
  • 11:20
    My Name Is Reeva
    02:15
    Geen uitzending
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 11:52
    Zelf gedaan, goed gedaan
    05:55
    Sixties To Six
  • 11:50
    Sarah's Sweet Table
  • 11:30
    Beyond Paradise
    02:20
    Outrageous
  • 11:10
    American Pickers
    02:00
    The Real Housewives of Beverly Hills
  • 10:10
    NOS Algemene Politieke Beschouwingen
    02:00
    EenVandaag
  • 11:15
    Opsporing Verzocht
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 11:50
    Pip en Posy
    02:15
    Eva