Peter Van den Begin als Ed Bex in 'Dood Spoor': 'Als ik iets proef, dan zie ik dingen'

'Dood Spoor' is een tragikomische thriller met in de hoofdrollen Peter Van den Begin ('Fair Trade'), Elise Schaap ('Ferry'), Emilie De Roo ('Nonkels'), Ward Kerremans ('Alter Ego') en Marjan De Schutter ('Geldwolven').
De zesdelige reeks is geschreven door Malin-Sarah Gozin, bekend van de succesvolle fictiereeksen ‘Clan’ en ‘Tabula rasa’ waar ze niet alleen in Vlaanderen een blijvende indruk maakte, maar ook internationale erkenning verwierf, onder meer dankzij de gelauwerde remake van ‘Clan’, ‘Bad Sisters’. Voor ‘Dood Spoor’ nam Malin-Sarah niet alleen het scenario voor haar rekening, maar regisseerde ze ook de reeks samen met Hans Vercauter.
Zaterdag werden de eerste twee afleveringen in première getoond op het Filmfestival Oostende (FFO25). Eerder die dag werd Malin-Sarah Gozin geëerd met een ster op de zeedijk, een bijzondere erkenning voor haar baanbrekende werk als scenarioschrijver. Het eerbetoon werd kracht bijgezet met een innemende laudatio door acteur Peter van den Begin.
'Dood Spoor'
Ed Bex heeft een bijzondere gave: van zodra hij iets in zijn mond stopt, ziet hij wat ermee gebeurde. Dit kan, als je zoals Ed van lekker eten houdt, in sommige gevallen best wel vervelend zijn: bij een sappige lamskotelet bijvoorbeeld. Maar zijn bijzondere talent komt van pas in zijn niet alledaagse job: met ‘De Laatste Groet’ helpt hij nabestaanden door de laatste uren van hun dierbare overledene gedetailleerd in kaart te brengen – bijvoorbeeld door stiekem aan iemands tandenborstel te zuigen of een lippenstift te proeven. Ed blinkt uit in wat hij doet en zijn reputatie reikt ver. Wanneer de ambitieuze inspecteur Adams een lijk in een luchtdichte zak ontdekt, staat hij voor een raadsel en roept hij de hulp in van Ed om deze mysterieuze zaak te helpen oplossen. Het zet Ed voor een moreel dilemma: als zijn gave werkt op een wortel of kotelet, werkt die dan ook op mensenvlees? Wil hij zijn gave wel gebruiken bij een moord? Hoe dieper Ed zich vastbijt in de moordzaak hoe meer zijn huwelijk onder druk komt te staan. Met de beste bedoelingen belandt hij zo in een mix van absurde situaties, persoonlijke chaos en bakken gewetenswroeging.
'Dood Spoor' is een productie van Lompvis voor Caviar, Streamz en Play4 en kwam tot stand met de steun van VAF/Mediafonds van Vlaams minister van Media, Screen Flanders, BNP Paribas Fortis Film Finance & Caviar Film Financing. De internationale rechten worden gedistribueerd door Caviar.
'Dood Spoor' is vanaf 11 februari volledig te zien op Streamz en vanaf 25 februari wekelijks om 21.15 uur op Play4 en GoPlay.
DOSSIER: Voorjaar 2025: alle plannen, alle zenders (BE)
volledig dossier- Nieuwe themazender VTM Series brengt de adrenaline van 'ER' terug naar het scherm
- Kristel Verbeke pakt uit met nieuw seizoen van 'Zorgen voor mama': rauw, echt en urgenter dan ooit
- Kamal Karmach in eerste aflevering van 'Gloria Mundi' op VRT 1
- Wie wint de felbegeerde wisselbeker in het zesde seizoen van de 'De Campus cup'?
- 'I Can See Your Voice' is terug mét nieuwe panelleden
- Dan start Eric Goens zijn nieuwe talkshow 'Bar Goens' bij VTM
- Jani en Otto-Jan ontvangen opnieuw 8 bekende gasten in hun Griekse villa
- Makelaar Kristien gaat de strijd aan met nieuwe architect Tim in nieuw seizoen 'Ons Huis/Nieuw Huis'
- Wouter Deboot fiets opnieuw 'Met De Wind Mee': een fascinerende tocht door de Balkan
- Duik mee in het geheugen en oeuvre van Urbanus in 'Urbanus van Binnen'
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Claudia de Breij verzorgt Oudejaarsconference 2026
- Omroep MAX herhaalt campagne nepagenten
- ‘Lalalady’ uit Junior Eurosong waagt 14 jaar later haar kans in 'The Voice'
- Metejoor blikt terug op plusouderschap in 'Komen Eten': 'Ik was pluspapa van twee fantastische dochters'
- Elise Schaap speelt hoofdrol in nieuwe BNNVARA-dramaserie 'De Machine'
- Vader en dochter Vosters staan samen in de rechtbank: 'Pleiten met je eigen kind schept een speciale band'
- Jill zaait chaos in 'De Box': tactisch fluitsignaal zorgt voor blinde paniek
- Nieuw MAX-programma 'Samen Digitaal' geeft ouderen vertrouwen online
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Beleef wilde en energieke jungleavonturen met de gloednieuwe 3D-animatieserie 'De Marsupilami’s' op Nickelodeon
- 'Villa VdB' vier keer vanuit meest gemiddelde stembureau van Nederland
- Kawtar Ehlalouch en Wannes Lacroix ruilen schermtijd in voor échte ontmoetingen in 'Clubhuis Kawtar'
- Els Wolterbeek wint Frater Willibrordus Prijs 2026
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live vanuit Hardenberg
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Netflix deelt trailer van derde en laatste seizoen 'Knokke Off' -
Frakke en Jempie keren terug op Streamz -
'A-Typisch' op Streamz: zonder taboe BV's interviewen -
'Lalalady' maakt een comeback in 'The Voice van Vlaanderen' -
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X' -
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak!
Kijktip van de dag

Vandaag draaien we een proefdag in het restaurant. Om zachtjes te starten, zijn de familieleden van de medewerkers de eerste gasten. Voor zowel keuken- als zaalpersoneel is het spannend om voor het eerst in het restaurant te werken. Danny kan al meteen zijn beenhouwershart ophalen. Na de werkdag kunnen de medewerkers samen ontspannen en genieten in de vakantiehuisjes.
'Restaurant Misverstand', om 20.45 uur op VRT 1.



































