Henk-Jan gaat moeilijk gesprek aan met Flo: 'Ik denk dat je limiet bereikt is'

Dat een woestijn doorkruisen niet zomaar wat is, werd in de vorige afleveringen al duidelijk als o.a. Frank Boeckx en gids Koen een slag van de hamer kregen. Naarmate de tocht vordert, krijgt ook Flo het alsmaar lastiger.
Hoe hard ze haar woestijnkar ook door het zand trekt, ze slaagt er niet in om de groep bij te houden. En niet alleen de loodzware kar en torenhoge temperaturen vallen haar zwaar, ook de stilte en het wegvallen van structuur en houvast beginnen enorm te wegen. Hoe rustig en vredig de Namib-woestijn ook is, des te broeierig werd het in Flo’s hoofd. En dat viel ook Henk-Jan op.
'Ik maak me zorgen', begint de ervaren gids. 'Ik denk dat je je limiet bereikt hebt, zowel mentaal als lichamelijk. Als jij het niet besluit, moet ik het besluiten.' Flo beseft maar al te goed waar dit gesprek naartoe gaat: 'Ik moet dus gewoon naar huis of wat?', beseft ze. 'Ik ben in de eerste plaats bang voor je gezondheid', aldus een bezorgde Henk-Jan. 'Daarnaast ben ik bang voor het team. Want als we het volgende waterpunt niet halen, is het einde expeditie voor iedereen.'
Ondanks haar doorzettingsvermogen en volharding, zal Flo haar expeditie vroegtijdig beëindigd worden. Henk-Jan beseft maar al te goed dat Flo enorm diep is moeten gaan en daar heeft hij alleen maar het grootst mogelijke respect voor: 'Ik denk dat je verder bent gegaan dan wie dan ook hier, dat meen ik echt. Dat doen weinig mensen je na.' Samen met Tom Van Dyck contacteert hij het basecamp met het minder leuke nieuws. Zij zullen de ochtend erna met een jeep langskomen om Flo op te pikken. Met opnieuw volle bidons beginnen ze aan Flo's laatste kilometers en trekken ze richting hun slaapplaats waar Flo nog een sfeervolle verrassing heeft geregeld voor de groep.
'De Expeditie: Namibië', maandag 3 februari om 21.15 uur op Play4 en GoPlay.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Parels voor de Zwijnen' keert terug op de boerderij van Raven van Dorst
- Tieners delen het ergste wat ze meemaakten in EO-programma 'Hallo, ik heb een trauma'
- 'Chornobyl: Days that shocked the World' op Discovery
- Kijkcijfers: donderdag 23 april 2026
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Dit zie je zondag in 'Over Mijn Lijk'
- 'Vroege Vogels' bezoekt de Lettelberterpetten
- Dit zie je deze week in 'Florentina' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Thuis' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Familie' - PREVIEW
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanaf Slot Loevestein
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz
Kijktip van de dag

In San Francisco wordt een vrouw door een sluipschutter doodgeschoten. Inspecteur Harry Callahan, bijgenaamd Dirty Harry, krijgt het onderzoek toegewezen. De moordenaar, een zekere Scorpio, eist ondertussen 100.000 dollar van het stadsbestuur, anders zal hij iedere dag iemand neerschieten. Kort na de eerste geldeis, laat Scorpio een tweede bedreiging achter bij de politie: hij heeft een veertienjarig meisje gegijzeld. Als hij geen tweehonderdduizend dollar krijgt, zal hij haar levend begraven.
'Dirty Harry', film uit 1971 met oa. Clint Eastwood, om 22.30 uur op VTM 4.



































