Henk-Jan gaat moeilijk gesprek aan met Flo: 'Ik denk dat je limiet bereikt is'

maandag 3 februari 2025
Foto: Play4 - © Play Media 2025

Dat een woestijn doorkruisen niet zomaar wat is, werd in de vorige afleveringen al duidelijk als o.a. Frank Boeckx en gids Koen een slag van de hamer kregen. Naarmate de tocht vordert, krijgt ook Flo het alsmaar lastiger.

Hoe hard ze haar woestijnkar ook door het zand trekt, ze slaagt er niet in om de groep bij te houden. En niet alleen de loodzware kar en torenhoge temperaturen vallen haar zwaar, ook de stilte en het wegvallen van structuur en houvast beginnen enorm te wegen. Hoe rustig en vredig de Namib-woestijn ook is, des te broeierig werd het in Flo’s hoofd. En dat viel ook Henk-Jan op.


'Ik maak me zorgen', begint de ervaren gids. 'Ik denk dat je je limiet bereikt hebt, zowel mentaal als lichamelijk. Als jij het niet besluit, moet ik het besluiten.' Flo beseft maar al te goed waar dit gesprek naartoe gaat: 'Ik moet dus gewoon naar huis of wat?', beseft ze. ​'Ik ben in de eerste plaats bang voor je gezondheid', aldus een bezorgde Henk-Jan. 'Daarnaast ben ik bang voor het team. Want als we het volgende waterpunt niet halen, is het einde expeditie voor iedereen.'


Ondanks haar doorzettingsvermogen en volharding, zal Flo haar expeditie vroegtijdig beëindigd worden. Henk-Jan beseft maar al te goed dat Flo enorm diep is moeten gaan en daar heeft hij alleen maar het grootst mogelijke respect voor: 'Ik denk dat je verder bent gegaan dan wie dan ook hier, dat meen ik echt. Dat doen weinig mensen je na.' Samen met Tom Van Dyck contacteert hij het basecamp met het minder leuke nieuws. Zij zullen de ochtend erna met een jeep langskomen om Flo op te pikken. Met opnieuw volle bidons beginnen ze aan Flo's laatste kilometers en trekken ze richting hun slaapplaats waar Flo nog een sfeervolle verrassing heeft geregeld voor de groep.

'De Expeditie: Namibië', maandag 3 februari om 21.15 uur op Play4 en GoPlay.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Congé Payé' met Ruben Van Gucht op VTM GO

Tijdens de ontknoping van de Tour de France gaat Ruben Van Gucht een week op congé in het zuiden van Frankrijk. Samen met Mark Uytterhoeven, Tom Boonen, Jan Bakelants en Dirk De Wolf geniet hij tijdens de ultieme boys trip volop van la douce France.

'Congé Payé', om 22.45 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:15
    F.C. De Kampioenen
    20:50
    Vive le vélo
  • 20:35
    Force of Nature
    21:25
    Roman empire by train
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    20:55
    Geen uitzending
  • 20:35
    Met Vier in Bed
    21:20
    Eenmaal Andermaal
  • 18:45
    UEFA Europa League
    21:00
    Darts
  • 20:30
    Angel Eyes
    22:30
    S.W.A.T.
  • 20:35
    Survivor
    22:10
    The Freddie Mercury Tribute Concert
  • 20:00
    Chicago Fire
    20:50
    Condor
  • 20:35
    Gina & Chantal
    22:25
    Cheers
  • 20:35
    Komen Eten bij Celebrity MasterChef Vlaanderen
    21:40
    De F*ckulteit
  • 20:35
    Best Medicine
    22:30
    Friends
  • 20:35
    Clash of the Titans
    22:30
    Leverage: Redemption
  • 20:35
    Het Blok
    21:30
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 20:30
    Death of the Party
    21:25
    World's Most Evil Killers
  • 20:35
    Z-Beurs
    20:48
    Z-Nieuws
  • 20:30
    Roger
    20:55
    Sorry Music Classics
  • 20:25
    Veggie!
    20:40
    Lekker Messy
  • 20:00
    Whitechapel
    21:00
    The Hardacres
  • 20:35
    Below Deck Mediterranean
    22:35
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 20:35
    Het gevoel van de Vierdaagse
    21:05
    Keuringsdienst van Waarde
  • 20:25
    Mocronado's
  • 20:25
    De slimste mens België
    21:30
    Wildlife