Henk-Jan gaat moeilijk gesprek aan met Flo: 'Ik denk dat je limiet bereikt is'

Dat een woestijn doorkruisen niet zomaar wat is, werd in de vorige afleveringen al duidelijk als o.a. Frank Boeckx en gids Koen een slag van de hamer kregen. Naarmate de tocht vordert, krijgt ook Flo het alsmaar lastiger.
Hoe hard ze haar woestijnkar ook door het zand trekt, ze slaagt er niet in om de groep bij te houden. En niet alleen de loodzware kar en torenhoge temperaturen vallen haar zwaar, ook de stilte en het wegvallen van structuur en houvast beginnen enorm te wegen. Hoe rustig en vredig de Namib-woestijn ook is, des te broeierig werd het in Flo’s hoofd. En dat viel ook Henk-Jan op.
'Ik maak me zorgen', begint de ervaren gids. 'Ik denk dat je je limiet bereikt hebt, zowel mentaal als lichamelijk. Als jij het niet besluit, moet ik het besluiten.' Flo beseft maar al te goed waar dit gesprek naartoe gaat: 'Ik moet dus gewoon naar huis of wat?', beseft ze. 'Ik ben in de eerste plaats bang voor je gezondheid', aldus een bezorgde Henk-Jan. 'Daarnaast ben ik bang voor het team. Want als we het volgende waterpunt niet halen, is het einde expeditie voor iedereen.'
Ondanks haar doorzettingsvermogen en volharding, zal Flo haar expeditie vroegtijdig beëindigd worden. Henk-Jan beseft maar al te goed dat Flo enorm diep is moeten gaan en daar heeft hij alleen maar het grootst mogelijke respect voor: 'Ik denk dat je verder bent gegaan dan wie dan ook hier, dat meen ik echt. Dat doen weinig mensen je na.' Samen met Tom Van Dyck contacteert hij het basecamp met het minder leuke nieuws. Zij zullen de ochtend erna met een jeep langskomen om Flo op te pikken. Met opnieuw volle bidons beginnen ze aan Flo's laatste kilometers en trekken ze richting hun slaapplaats waar Flo nog een sfeervolle verrassing heeft geregeld voor de groep.
'De Expeditie: Namibië', maandag 3 februari om 21.15 uur op Play4 en GoPlay.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Mechelen schitterde voor 25 jaar Qmusic: uniek lichtspektakel lokt meer dan 40.000 bezoekers
- BN'ers nemen mantelzorg over in MAX-programma 'Zorg uit Handen'
- Nieuwe bakkers, nieuwe uitdagingen: ‘Heel Holland Bakt’ start aan veertiende seizoen
- 'Diabolical: The Epstein Files' nieuw te zien op HBO Max
- Kijk vanaf zondag de beklijvende historische dramareeks 'Breendonk' op VRT 1
- Dorien Nuyts beleeft culinaire nachtmerrie in 'Expeditie Robinson': 'Ik ben dat niet gewoon, niet-gefrituurd eten'
- 'Ik verdien het om te blijven zitten!': Stephanie Coorevits en Thomas Smith vechten voor hun laatste kans in ‘De Verraders’
- Wat schaft de pot in 'Dagelijkse Kost'?
- Dit zie je deze week in 'Sturm der Liebe'
- Dit zie je deze week in 'Home and Away'
- Justin Timberlake bovenaan jubileumlijst 'THX To You Top 1000': dit zijn de tien populairste nummers uit 25 jaar Qmusic
- Erik de Zwart ontvangt Top 4000 Ere-Icoon uit handen van dochters
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Amsterdam
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- NPO 3FM lanceert nieuw 3FM Talent: Isabèl Usher
Multimedia SPOTLIGHT
-
Dit is de aftermovie van Qmusic Highlights in Mechelen -
Dit is de nieuwe begingeneriek van 'Familie', gezongen door Metejoor -
Zeeziekte slaat genadeloos toe bij Timon Verbeeck in 'Over De Oceaan' -
Dorien Nuyts beleeft culinaire nachtmerrie in 'Expeditie Robinson' -
'Ik verdien het om te blijven zitten!' -
Kijk de trailer van 'Beauty and the Geek' op Prime Video -
'De Hel van Breendonk' nieuw op VRT MAX en VRT Canvas -
Kijk een nieuw seizoen van 'De Wereld van Plopsa' bij VTM -
Marie over de nieuwe poetshulp in 'De Tafel van Ruben' -
Maak kennis met de nieuwe poetshulp van 'De Verhulstjes' -
Dit is de nieuwe begingeneriek van 'Familie', gezongen door Metejoor -
Cul de Bas zoekt nog meer risico in de finale van 'Got Talent' -
Kijk mee binnen bij Vlaanderens grootste online sterren -
Mini Made2Move klaar voor de finale van 'Got Talent' -
Conner Rousseau in 'Anastasya op een Ander' -
Astrid Coppens over paniek tijdens haar eerste bevalling -
Verrassende plottwist in 'Love Island VIPS' -
Dit zijn de kandidaten van 'Dancing with the Stars 2026' -
Crisis bij LABO! -
Seizoensrevelatie Amber Piddington uitgeschakeld in 'De Slimste Mens ter Wereld' -
Kürt Rogiers over zijn exit in 'De Verraders' in 'De Tafel van Ruben' -
Noah offert bondgenoot Bert in 'De Verraders' -
'Gevangenisdirecteurs' toont schrijnende gevolgen van stakingen -
Faroek opent aanval op verrader Stephanie aan De Ronde Tafel -
Deze tactiek hanteert Pauline Slangen in 'Expeditie Robinson'
-
'Ik vind hem kleiner dan gedacht!' -
'Expeditie Robinson' start met stevige realitycheck -
Nieuwe vodcast 'Alloo Jambers – de Jambers tapes' -
Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent' -
Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant'
Kijktip van de dag

Antwerpen, 1942. Na een mislukte verzetsactie worden Rik en zijn vader Leon opgepakt en naar de SS-strafgevangenis Breendonk gebracht. Terwijl Rik geconfronteerd wordt met de harde realiteit van het kamp, weigert Elisabeth hem op te geven. Ondertussen probeert de ambitieuze Vlaamse SS'er Hendrik Vaes zijn positie binnen het bezettingsapparaat verder uit te bouwen.
'Breendonk', om 20.55 uur op VRT 1.




































