Henk-Jan gaat moeilijk gesprek aan met Flo: 'Ik denk dat je limiet bereikt is'

maandag 3 februari 2025

Dat een woestijn doorkruisen niet zomaar wat is, werd in de vorige afleveringen al duidelijk als o.a. Frank Boeckx en gids Koen een slag van de hamer kregen. Naarmate de tocht vordert, krijgt ook Flo het alsmaar lastiger.

Hoe hard ze haar woestijnkar ook door het zand trekt, ze slaagt er niet in om de groep bij te houden. En niet alleen de loodzware kar en torenhoge temperaturen vallen haar zwaar, ook de stilte en het wegvallen van structuur en houvast beginnen enorm te wegen. Hoe rustig en vredig de Namib-woestijn ook is, des te broeierig werd het in Flo’s hoofd. En dat viel ook Henk-Jan op.


'Ik maak me zorgen', begint de ervaren gids. 'Ik denk dat je je limiet bereikt hebt, zowel mentaal als lichamelijk. Als jij het niet besluit, moet ik het besluiten.' Flo beseft maar al te goed waar dit gesprek naartoe gaat: 'Ik moet dus gewoon naar huis of wat?', beseft ze. ​'Ik ben in de eerste plaats bang voor je gezondheid', aldus een bezorgde Henk-Jan. 'Daarnaast ben ik bang voor het team. Want als we het volgende waterpunt niet halen, is het einde expeditie voor iedereen.'


Ondanks haar doorzettingsvermogen en volharding, zal Flo haar expeditie vroegtijdig beëindigd worden. Henk-Jan beseft maar al te goed dat Flo enorm diep is moeten gaan en daar heeft hij alleen maar het grootst mogelijke respect voor: 'Ik denk dat je verder bent gegaan dan wie dan ook hier, dat meen ik echt. Dat doen weinig mensen je na.' Samen met Tom Van Dyck contacteert hij het basecamp met het minder leuke nieuws. Zij zullen de ochtend erna met een jeep langskomen om Flo op te pikken. Met opnieuw volle bidons beginnen ze aan Flo's laatste kilometers en trekken ze richting hun slaapplaats waar Flo nog een sfeervolle verrassing heeft geregeld voor de groep.

'De Expeditie: Namibië', maandag 3 februari om 21.15 uur op Play4 en GoPlay.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Kamp Fly' (VRT 1)

Acht schoolverlaters belanden op het eiland Corsica voor het avontuur van hun leven. Tom Waes verrast hen met een kamp geleid door drie ex-Special Forces-operatoren. Vanuit hun opleiding bij de Special Forces hopen Fly, Ralph en Bush de acht jongens en meisjes te inspireren. Maar dan moeten ze eerst wel de weg vinden naar het kampterrein. En nog belangrijker: ziet iedereen van de groep het eigenlijk wel zitten om mee te doen aan dit kamp?

'Kamp Fly', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:25
    Loena Hendrickx - My story on ice
    16:40
    Clips
  • 13:00
    Herfstbeelden
    16:40
    Titans of the Sea: A Family Affair
  • 16:30
    De Gebroeders Schimm
    18:15
    Ket & Doc
  • 16:15
    Got Talent
    18:15
    Goed Geplant
  • 16:20
    Erfgenaam gezocht NL
    17:35
    De Augurkenkoning
  • 16:35
    The Big Bang Theory
    20:35
    Don't Breathe 2
  • 15:50
    Matlock
    16:45
    Police Interceptors
  • 16:05
    Christmas Tree Lane
    17:35
    A Biltmore Christmas
  • 16:25
    Geen uitzending
    16:50
    SOS Piet
  • 16:10
    De Slimste Mens Ter Wereld
    20:00
    Over De Oceaan
  • 15:50
    Castle
    16:45
    Criminal Minds
  • 16:25
    The Neighborhood
    20:35
    It: Chapter Two
  • 16:10
    A Place in the Sun
    17:10
    Komen Eten
  • 15:50
    World's Most Evil Killers
  • 16:19
    Trends Talk
    16:56
    Fleet TV
  • 16:33
    Het zelfbouwhuis
    17:00
    Play That Song
  • 16:30
    Guillaume's Paris
  • 16:10
    Grantchester
    17:10
    London Kills
  • 16:15
    NCIS: Los Angeles
    18:05
    Below Deck Down Under
  • 15:55
    NOS Studio Sport Live
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 16:25
    Iedereen Verlicht
    16:50
    Socutera
  • 15:30
    Zappbios: Gugu's wereld