Henk-Jan gaat moeilijk gesprek aan met Flo: 'Ik denk dat je limiet bereikt is'

maandag 3 februari 2025
Foto: Play4 - © Play Media 2025

Dat een woestijn doorkruisen niet zomaar wat is, werd in de vorige afleveringen al duidelijk als o.a. Frank Boeckx en gids Koen een slag van de hamer kregen. Naarmate de tocht vordert, krijgt ook Flo het alsmaar lastiger.

Hoe hard ze haar woestijnkar ook door het zand trekt, ze slaagt er niet in om de groep bij te houden. En niet alleen de loodzware kar en torenhoge temperaturen vallen haar zwaar, ook de stilte en het wegvallen van structuur en houvast beginnen enorm te wegen. Hoe rustig en vredig de Namib-woestijn ook is, des te broeierig werd het in Flo’s hoofd. En dat viel ook Henk-Jan op.


'Ik maak me zorgen', begint de ervaren gids. 'Ik denk dat je je limiet bereikt hebt, zowel mentaal als lichamelijk. Als jij het niet besluit, moet ik het besluiten.' Flo beseft maar al te goed waar dit gesprek naartoe gaat: 'Ik moet dus gewoon naar huis of wat?', beseft ze. ​'Ik ben in de eerste plaats bang voor je gezondheid', aldus een bezorgde Henk-Jan. 'Daarnaast ben ik bang voor het team. Want als we het volgende waterpunt niet halen, is het einde expeditie voor iedereen.'


Ondanks haar doorzettingsvermogen en volharding, zal Flo haar expeditie vroegtijdig beëindigd worden. Henk-Jan beseft maar al te goed dat Flo enorm diep is moeten gaan en daar heeft hij alleen maar het grootst mogelijke respect voor: 'Ik denk dat je verder bent gegaan dan wie dan ook hier, dat meen ik echt. Dat doen weinig mensen je na.' Samen met Tom Van Dyck contacteert hij het basecamp met het minder leuke nieuws. Zij zullen de ochtend erna met een jeep langskomen om Flo op te pikken. Met opnieuw volle bidons beginnen ze aan Flo's laatste kilometers en trekken ze richting hun slaapplaats waar Flo nog een sfeervolle verrassing heeft geregeld voor de groep.

'De Expeditie: Namibië', maandag 3 februari om 21.15 uur op Play4 en GoPlay.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Alex neemt contact op met de politie. Hij heeft cruciale informatie: er staat nóg een aanslag gepland, vandaag nog. Het team schakelt in hoogste versnelling, maar Commander Francis waarschuwt: vertrouw Alex niet te snel. Terwijl de seconden wegtikken, moet Lana beslissen hoeveel ze durft te geloven van een man die alles te verliezen heeft.

'Trigger Point', om 21.00 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:15
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 01:00
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:30
    Geen uitzending
    06:20
    Kabouter Plop
  • 00:45
    Geen uitzending
    12:30
    Urk!
  • 01:25
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:25
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:10
    Geen uitzending
    15:35
    Baywatch
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:25
    Geen uitzending
    01:25
    De Container Cup
  • 01:30
    Geen uitzending
    01:40
    Fire Country
  • 01:35
    Blood & Treasure
    01:20
    Bar Rescue
  • 02:05
    Geen uitzending
    01:30
    Botched
  • 01:50
    Geen uitzending
    01:15
    FBI: International
  • 02:01
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 02:00
    Roger
    00:00
    Oh What A Night
  • 01:55
    Taste of Australia met Hayden Quinn
    01:40
    Sarah's Sweet Table
  • 02:05
    Inspector George Gently
    01:35
    Signora Volpe
  • 02:10
    Cougar Town
    02:00
    Scrubs
  • 02:10
    NOS Journaal met gebarentaal
    02:00
    Pauw & De Wit
  • 01:30
    Café Kockelmann
    01:05
    Nieuwsuur
  • 01:35
    First Dates
    02:00
    Eva