Canvas eert overleden Michel Van Dousselaere met 'Michel: acteur verliest de woorden'

zaterdag 31 juli 2021

Naar aanleiding van het overlijden van de Gentse acteur Michel Van Dousselaere zendt Canvas vanavond de documentaire 'Michel: acteur verliest de woorden' opnieuw uit.

In deze film van zijn echtgenote Irma Wijsman en Patrick Minks is te zien hoe de acteur bij wie een zeldzame vorm van progressieve afasie, een hersenaandoening die het spraakcentrum aantast, is vastgesteld, omgaat met het verlies van zijn woorden en daarmee van het vak dat hij al zo lang uitoefent.


In 2014, als hij gaat repeteren voor de succesvolle voorstelling 'Borgen', wordt bij hem een zeldzame vorm van progressieve afasie ontdekt; een hersenaandoening die het spraakcentrum aantast. In de documentaire ‘Michel – acteur verliest de woorden’ is te zien hoe Van Dousselaere omgaat met zijn noodgedwongen zwijgzaamheid en afscheid neemt van het vak dat hij al zo lang uitoefent.

Samen met zijn vrouw Irma Wijsman, co-regisseur van de film, zoekt Michel (Gent, 1948) naar nieuwe manieren om zich uit te drukken. Ondanks de beperkingen voltooit hij, met behulp van een souffleuse, zijn rol in 'Borgen'. Dankzij zijn interpretatie, spel en indringende blik blijft hij een sterke aanwezigheid op het podium. En ook daarbuiten. In intieme scènes zoekt hij samen met zijn vrouw naar de juiste woorden. Terwijl hij is gehuld in een kolossale stilte, blijft zij geduldig en nauwkeurig zoeken naar de woorden die hij niet meer kan uitspreken. Alles om hem in contact te laten blijven met zijn omgeving.

Door de film heen is een sterke monologue intérieur gevlochten waarin Michel zichzelf toespreekt: over de angst van de acteur die het podium opgaat en zijn tekst niet kent – precies dat wat hem nu overkomt. In 'Michel – acteur verliest de woorden' neemt Van Dousselaere op indrukwekkende wijze afscheid van zijn leven als acteur. Tegelijkertijd laat de film twee krachtige mensen zien die met liefde, verdriet en humor de regie nemen over een dramatische wending in hun leven.

'Michel: acteur verliest de woorden', vanavond, zondag 1 augustus om 21.45 uur op Canvas of ook te zien via VRT NU.

De sportdocumentaire ‘Running for the revolution’ wordt om 23.10 uur uitgezonden.
De aangekondigde documentaire ‘Mommy dead and dearest’ verschuift naar een latere, nog te bepalen datum. Alle details vind je in de tv-gids van Canvas!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Vastbesloten zijn leven te beteren, vertrekt Kamal vanuit België naar Syrië om oorlogsslachtoffers te helpen. Maar eenmaal daar wordt hij ingelijfd in het leger. Thuis valt ondertussen zijn jongere broer Nassim ten prooi aan radicalisten. Hun moeder Leila wil koste wat het kost voorkomen dat Nassim in de voetsporen van Kamal treedt.

'Rebel', film uit 2022 van Adil El Arbi en Bilall Fallah met oa. Aboubakr Bensaihi, om 21.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:45
    Hotel Romantiek
    21:35
    De dag van vandaag
  • 20:35
    De Afspraak
    21:25
    Rebel
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:40
    Winter Vol Liefde
    21:50
    Alloo bij de Verkeerspolitie
  • 20:00
    Premier League Darts
    00:00
    Help, Mijn Man is Klusser
  • 20:40
    The Bricklayer
    22:40
    Resident Evil: Welcome to Raccoon City
  • 20:35
    Deepwater Horizon
    22:30
    Rude Tube
  • 20:35
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
    22:15
    ER
  • 20:35
    The X-Files
    22:25
    Baywatch
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    Maison Verhulst
  • 20:35
    Doc
    22:30
    Friends
  • 20:35
    The First 48
    21:30
    Seal Team
  • 20:35
    Bake Off Vlaanderen
    21:45
    Komen eten
  • 20:30
    Mark of a Serial Killer
    21:25
    World's Most Evil Killers
  • 20:54
    Z-Nieuws
    21:06
    Z-Beurs
  • 20:48
    Het appartement
    22:00
    De Tijdlijn met Herbert
  • 20:50
    Wild van Wild
    21:15
    Vietnjam, met Quyên
  • 21:00
    Foyle's War
  • 20:35
    The Kardashians
    21:25
    Below Deck Down Under
  • 20:40
    Als IK het zing
    21:40
    Andere Tijden Sport
  • 20:25
    Wakker in Paraguay
    21:15
    Pointer
  • 20:25
    Kamp Waes
    21:25
    Hoodfights