Canvas eert overleden Michel Van Dousselaere met 'Michel: acteur verliest de woorden'

zaterdag 31 juli 2021

Naar aanleiding van het overlijden van de Gentse acteur Michel Van Dousselaere zendt Canvas vanavond de documentaire 'Michel: acteur verliest de woorden' opnieuw uit.

In deze film van zijn echtgenote Irma Wijsman en Patrick Minks is te zien hoe de acteur bij wie een zeldzame vorm van progressieve afasie, een hersenaandoening die het spraakcentrum aantast, is vastgesteld, omgaat met het verlies van zijn woorden en daarmee van het vak dat hij al zo lang uitoefent.


In 2014, als hij gaat repeteren voor de succesvolle voorstelling 'Borgen', wordt bij hem een zeldzame vorm van progressieve afasie ontdekt; een hersenaandoening die het spraakcentrum aantast. In de documentaire ‘Michel – acteur verliest de woorden’ is te zien hoe Van Dousselaere omgaat met zijn noodgedwongen zwijgzaamheid en afscheid neemt van het vak dat hij al zo lang uitoefent.

Samen met zijn vrouw Irma Wijsman, co-regisseur van de film, zoekt Michel (Gent, 1948) naar nieuwe manieren om zich uit te drukken. Ondanks de beperkingen voltooit hij, met behulp van een souffleuse, zijn rol in 'Borgen'. Dankzij zijn interpretatie, spel en indringende blik blijft hij een sterke aanwezigheid op het podium. En ook daarbuiten. In intieme scènes zoekt hij samen met zijn vrouw naar de juiste woorden. Terwijl hij is gehuld in een kolossale stilte, blijft zij geduldig en nauwkeurig zoeken naar de woorden die hij niet meer kan uitspreken. Alles om hem in contact te laten blijven met zijn omgeving.

Door de film heen is een sterke monologue intérieur gevlochten waarin Michel zichzelf toespreekt: over de angst van de acteur die het podium opgaat en zijn tekst niet kent – precies dat wat hem nu overkomt. In 'Michel – acteur verliest de woorden' neemt Van Dousselaere op indrukwekkende wijze afscheid van zijn leven als acteur. Tegelijkertijd laat de film twee krachtige mensen zien die met liefde, verdriet en humor de regie nemen over een dramatische wending in hun leven.

'Michel: acteur verliest de woorden', vanavond, zondag 1 augustus om 21.45 uur op Canvas of ook te zien via VRT NU.

De sportdocumentaire ‘Running for the revolution’ wordt om 23.10 uur uitgezonden.
De aangekondigde documentaire ‘Mommy dead and dearest’ verschuift naar een latere, nog te bepalen datum. Alle details vind je in de tv-gids van Canvas!



TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Februari 1954: Marilyn Monroe onderbreekt haar huwelijksreis in Japan en vliegt naar het door oorlog verscheurde Korea. Voor meer dan 100.000 uitgeputte soldaten staat ze op het podium - voor het eerst in haar leven écht op een podium - en zingt ze zich de ziel uit haar lijf in de ijzige kou. Het is het moment waarop Marilyn Monroe ophoudt een filmster te zijn en zichzelf ontdekt als iets veel groters. Via gerestaureerde archiefbeelden duikt deze documentaire in een weinig bekend maar bepalend hoofdstuk uit haar leven.

'Marilyn Monroe: The Rise of an Icon', om 20.15 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:30
    Ket & Doc
    06:00
    Mr. Magoo
  • 07:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Wat een weekend
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 07:30
    Molang
    06:00
    Tik Tak
  • 07:20
    Hallo K3
    02:00
    The Good Doctor
  • 01:30
    Geen uitzending
    10:45
    GPs: Behind Closed Doors
  • 06:00
    Qmusic
    01:55
    How I Met Your Mother
  • 07:00
    Willy
    01:05
    Geen uitzending
  • 01:25
    Geen uitzending
    15:30
    La Brea
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    04:50
    Geen uitzending
  • 07:20
    This Is Us
    05:00
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:00
    Blue Bloods
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:20
    911 Crisis Center
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:10
    Without a Trace
  • 04:19
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:31
    Kan ik het ook?
    05:55
    Sixties To Six
  • 07:05
    Lekker Messy - Weekmenu
    02:40
    Open Vuur
  • 06:55
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
    02:40
    Vienna Blood
  • 07:25
    Scrubs
    02:00
    Below Deck Mediterranean
  • 07:00
    Tussen Kunst en Kitsch
    02:05
    NOS Journaal Laat
  • 07:25
    Tijd voor Max
    02:25
    Nieuwsuur
  • 07:30
    Kindertijd
    02:00
    Carrie op Vrijdag