Canvas eert overleden Michel Van Dousselaere met 'Michel: acteur verliest de woorden'

zaterdag 31 juli 2021

Naar aanleiding van het overlijden van de Gentse acteur Michel Van Dousselaere zendt Canvas vanavond de documentaire 'Michel: acteur verliest de woorden' opnieuw uit.

In deze film van zijn echtgenote Irma Wijsman en Patrick Minks is te zien hoe de acteur bij wie een zeldzame vorm van progressieve afasie, een hersenaandoening die het spraakcentrum aantast, is vastgesteld, omgaat met het verlies van zijn woorden en daarmee van het vak dat hij al zo lang uitoefent.


In 2014, als hij gaat repeteren voor de succesvolle voorstelling 'Borgen', wordt bij hem een zeldzame vorm van progressieve afasie ontdekt; een hersenaandoening die het spraakcentrum aantast. In de documentaire ‘Michel – acteur verliest de woorden’ is te zien hoe Van Dousselaere omgaat met zijn noodgedwongen zwijgzaamheid en afscheid neemt van het vak dat hij al zo lang uitoefent.

Samen met zijn vrouw Irma Wijsman, co-regisseur van de film, zoekt Michel (Gent, 1948) naar nieuwe manieren om zich uit te drukken. Ondanks de beperkingen voltooit hij, met behulp van een souffleuse, zijn rol in 'Borgen'. Dankzij zijn interpretatie, spel en indringende blik blijft hij een sterke aanwezigheid op het podium. En ook daarbuiten. In intieme scènes zoekt hij samen met zijn vrouw naar de juiste woorden. Terwijl hij is gehuld in een kolossale stilte, blijft zij geduldig en nauwkeurig zoeken naar de woorden die hij niet meer kan uitspreken. Alles om hem in contact te laten blijven met zijn omgeving.

Door de film heen is een sterke monologue intérieur gevlochten waarin Michel zichzelf toespreekt: over de angst van de acteur die het podium opgaat en zijn tekst niet kent – precies dat wat hem nu overkomt. In 'Michel – acteur verliest de woorden' neemt Van Dousselaere op indrukwekkende wijze afscheid van zijn leven als acteur. Tegelijkertijd laat de film twee krachtige mensen zien die met liefde, verdriet en humor de regie nemen over een dramatische wending in hun leven.

'Michel: acteur verliest de woorden', vanavond, zondag 1 augustus om 21.45 uur op Canvas of ook te zien via VRT NU.

De sportdocumentaire ‘Running for the revolution’ wordt om 23.10 uur uitgezonden.
De aangekondigde documentaire ‘Mommy dead and dearest’ verschuift naar een latere, nog te bepalen datum. Alle details vind je in de tv-gids van Canvas!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Van rekkenvuller in de Colruyt tot megacomedyster in Vlaanderen en ver daarbuiten: dat is de switch die Philippe Geubels op enkele jaren tijd heeft gemaakt. De impact van die plotse bekendheid op zijn leven was de inspiratiebron voor zijn theatershow 'Hoe moet het nu verder?'. Goed voor talloze hilarische beslommeringen over het BV-schap, en zoals het iemand betaamt die eenzaam aan de top staat, over de wanhopige zoektocht naar liefde. 'Hoe moet het nu verder?': na 210 uitverkochte voorstellingen overal te lande, nu eindelijk op tv.

'Philippe Geubels - Hoe moet het nu verder ?', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Erediensten
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:00
    Herfstbeelden
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 10:00
    Kapot gaan
    05:15
    Geen uitzending
  • 09:40
    Geen uitzending
    06:55
    Sprookjes van Klaas Vaak
  • 10:00
    Champions League Magazine
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:45
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 10:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 08:50
    A Royal Queens Christmas
    05:40
    Sugarplummed
  • 10:00
    Joe
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:25
    De Gastentafel
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:35
    FBI
    01:00
    Fire Country
  • 09:35
    Hawaii Five-0
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:45
    Merry Kiss Cam
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:50
    The Killer With No Name
    05:00
    Geen uitzending
  • 09:33
    Trends Talk
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:57
    Hobbyklus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:55
    Het Perfecte Feestmenu
    07:00
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 09:50
    The Chelsea Detective
    01:30
    London Kills
  • 09:50
    First Dates Australia
    06:50
    Storage Wars
  • 10:00
    WNL op Zondag
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 10:00
    Eucharistieviering
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 09:00
    De Piraten van Hiernaast 2: De Ninja's van de Overkant