Canvas eert overleden Michel Van Dousselaere met 'Michel: acteur verliest de woorden'

zaterdag 31 juli 2021

Naar aanleiding van het overlijden van de Gentse acteur Michel Van Dousselaere zendt Canvas vanavond de documentaire 'Michel: acteur verliest de woorden' opnieuw uit.

In deze film van zijn echtgenote Irma Wijsman en Patrick Minks is te zien hoe de acteur bij wie een zeldzame vorm van progressieve afasie, een hersenaandoening die het spraakcentrum aantast, is vastgesteld, omgaat met het verlies van zijn woorden en daarmee van het vak dat hij al zo lang uitoefent.


In 2014, als hij gaat repeteren voor de succesvolle voorstelling 'Borgen', wordt bij hem een zeldzame vorm van progressieve afasie ontdekt; een hersenaandoening die het spraakcentrum aantast. In de documentaire ‘Michel – acteur verliest de woorden’ is te zien hoe Van Dousselaere omgaat met zijn noodgedwongen zwijgzaamheid en afscheid neemt van het vak dat hij al zo lang uitoefent.

Samen met zijn vrouw Irma Wijsman, co-regisseur van de film, zoekt Michel (Gent, 1948) naar nieuwe manieren om zich uit te drukken. Ondanks de beperkingen voltooit hij, met behulp van een souffleuse, zijn rol in 'Borgen'. Dankzij zijn interpretatie, spel en indringende blik blijft hij een sterke aanwezigheid op het podium. En ook daarbuiten. In intieme scènes zoekt hij samen met zijn vrouw naar de juiste woorden. Terwijl hij is gehuld in een kolossale stilte, blijft zij geduldig en nauwkeurig zoeken naar de woorden die hij niet meer kan uitspreken. Alles om hem in contact te laten blijven met zijn omgeving.

Door de film heen is een sterke monologue intérieur gevlochten waarin Michel zichzelf toespreekt: over de angst van de acteur die het podium opgaat en zijn tekst niet kent – precies dat wat hem nu overkomt. In 'Michel – acteur verliest de woorden' neemt Van Dousselaere op indrukwekkende wijze afscheid van zijn leven als acteur. Tegelijkertijd laat de film twee krachtige mensen zien die met liefde, verdriet en humor de regie nemen over een dramatische wending in hun leven.

'Michel: acteur verliest de woorden', vanavond, zondag 1 augustus om 21.45 uur op Canvas of ook te zien via VRT NU.

De sportdocumentaire ‘Running for the revolution’ wordt om 23.10 uur uitgezonden.
De aangekondigde documentaire ‘Mommy dead and dearest’ verschuift naar een latere, nog te bepalen datum. Alle details vind je in de tv-gids van Canvas!



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

We krijgen de tien memorabelste gebroken harten te zien. De Kreuners legden hun ziel bloot met het ingetogen 'Maak me wakker voor je gaat'. De Britse boyband Take That kwam langs tijdens hun afscheidstournee, wat bij fans voor hartzeer zorgde.

'De Tien Om Te Zien', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:45
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    22:20
    VRT NWS laat
  • 20:35
    Rock Werchter live
    01:02
    Het weer
  • 20:20
    Sporza: WK Basketbal Mannen Kwalificatie 2027
    22:20
    VRT NWS journaal met VGT
  • 21:50
    I Can See Your Voice
    23:50
    Chicago Med
  • 20:30
    I Am Number Four
    22:30
    Transformers: Age of Extinction
  • 20:35
    Fifty Shades Darker
    22:45
    Money Monster
  • 20:35
    Maximum Risk
    22:25
    American Pie: The Wedding
  • 21:40
    Nemesis
    22:35
    ER
  • 21:30
    Coppers
    23:30
    Bompa
  • 20:35
    Something's Gotta Give
  • 21:30
    Elsbeth
    22:25
    CIA
  • 20:35
    Lethal Weapon
    22:40
    Superman
  • 21:50
    Billion Dollar Playground
    00:00
    Hello Goodbye
  • 21:55
    The Menendez Brothers: The Prison Interview
    22:40
    Without a Trace
  • 22:06
    Z-Beurs
    22:19
    Trends Talk
  • 22:10
    Het appartement
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 21:35
    Lekker Messy - Weekmenu
    22:20
    Meat Timon
  • 22:05
    Silent Witness
    23:15
    McDonald and Dodds
  • 21:30
    Scandal
    22:25
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 19:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    22:40
    Keuringsdienst van Waarde
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:45
    McDonald and Dodds
  • 22:00
    Madonna & Graham
    23:00
    NPO Doc: Strike a pose