Flo Windey maakt drugs bespreekbaar in nieuwe 'faqda'

maandag 19 september 2022
Foto: © VRT 2022

Drugs is een onderwerp waar we niet genoeg over praten. Tijd om iets te veranderen. StuBru-presentatrice Flo Windey doorbreekt het taboe in de nieuwste reeks van 'faqda' op VRT MAX.

Want waarom praten we niet over drugs? Gebruiken we ze verkeerd? En kunnen we iets veranderen aan het drugsbeleid in ons land?


In het nieuwe seizoen van 'faqda' gaat Flo Windey in haar eigen stijl op zoek naar antwoorden op vragen die zij en haar generatiegenoten zich stellen. Daarbij staat ze stil bij enkele relevante thema's. Dit najaar dropt VRT MAX vier reeksen van 'faqda' met telkens één specifiek onderwerp. Eerst op de agenda: drugs. Flo gaat onder meer langs bij Emma Wortelboer ('Spuiten & Slikken'), de spoedafdeling van AZ Sint-Lucas in Gent en bij onze eigen parlementsleden om het over paddo's, slechte trips en the war on drugs te hebben.

Aflevering 1: Waarom praten we niet over drugs?
Over drugs wordt in dit land niet gesproken. Toch zien we dat het drugsgebruik bij jongeren meer en meer toeneemt, wat het taboe rond drugs des te gevaarlijker maakt. Want onze kennis van drugs blijft heel beperkt. Flo Windey trekt naar Pukkelpop om onze drugskennis te testen en gaat praten met Emma Wortelboer van het programma 'Spuiten & Slikken', een Nederlandse reeks waarin Emma allerlei drugs uitprobeert om jongeren te informeren. Samen ontdekken ze waarom drugs nog steeds zo onbespreekbaar zijn en wat je best wel en niet doet als je drugs neemt.

Aflevering 2: Gebruiken we drugs verkeerd?
Flo Windey loopt een avond mee op de spoedafdeling van AZ Sint-Lucas in Gent en ontdekt de gevaren van ongeïnformeerd drugsgebruik. Ze gaat in gesprek met een anonieme getuige over waar het precies kan misgaan als je drugs gebruikt. Want ja, ook van een slechte cannabistrip kan je blijvende gevolgen hebben. Op de spoedafdeling leert Flo ook wat designerdrugs zijn, een nieuwe soort drugs die aan een enorme opmars bezig zijn. Maar wat maakt die designerdrugs zo bijzonder?

Aflevering 3: Time for change! Of niet?
Hoe zit het nu eigenlijk met ons beleid? Flo Windey trekt naar Amsterdam, een plek waar veel meer mag, of lijkt dat maar zo? Ze gaat in dialoog met Joris Hetterscheid, voorzitter van de Jonge Democraten, die graag soft én hard drugs wil legaliseren. Maar hoe denken onze parlementsleden daarover? En hoe zit het met hun kennis over drugs?

'faqda' is een reeks van Studio Brussel voor VRT MAX.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'So You Think You Can Dance' (VTM)

Na meer dan tien jaar is 'So You Think You Can Dance' terug. Ambitieuze dansers uit Vlaanderen en Nederland zetten alles op alles om de jury te overtuigen. Ze worden opgevangen door Wendy Van Dijk en Laura Tesoro, maar al snel is het tijd voor hun grote moment. Met een eigen choreografie tonen ze hun talent in hun favoriete dansstijl. De jury, met Dan Karaty, Nora Monsecour en Kenzo Alvares, kijkt scherp toe. Wie maakt indruk en wie moet zijn droom meteen opbergen?

'So You Think You Can Dance', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:45
    Groenland is van ons
    23:35
    Thuis
  • 22:15
    Pray for Our Sinners
    23:40
    Nachtlus
  • 22:55
    Sportweekend met VGT
    23:30
    Juliet
  • 22:50
    Schiphol Airport
    00:15
    Telefacts
  • 22:25
    Expeditie Gooris
    23:30
    Kees van der Spek: Oplichters Aangepakt
  • 22:25
    S.W.A.T.
    01:00
    Geen uitzending
  • 22:30
    The Money Pit
    00:05
    Fare Dodgers: At War With The Law
  • 23:05
    ER
    00:35
    Geen uitzending
  • 23:10
    Zorro
    00:30
    Are You Being Served?
  • 22:55
    Justice For All
    00:05
    De Zussen Coorevits
  • 23:10
    Found
    00:05
    Brilliant Minds
  • 22:40
    Ocean's Eleven
  • 23:00
    Bake Off Vlaanderen
    02:35
    Don't Worry, Be Happy
  • 22:30
    The Push: Murder on the Cliff
    23:30
    Aurora Teagarden Mysteries: A Very Foul Play
  • 22:49
    Z-Weekoverzicht
    23:23
    Trends Talk
  • 22:54
    Het zelfbouwhuis
    00:00
    Oh What A Night
  • 22:55
    Guillaume's Paris
  • 22:55
    Foyle's War
  • 22:00
    Under the Banner of Heaven
    23:20
    Lie to Me
  • 23:10
    NOS Journaal Laat
    23:25
    Ivo op zondag
  • 22:40
    NPO Doc: De glazen kerk
    23:45
    Podium Klassiek
  • 22:40
    Kiespijn: Gemeenteraadsverkiezingen
    23:30
    Louis Theroux's L.A. Stories