Marcel Vanthilt op zoek naar de eeuwige jeugd in 'Op naar de 100!'

dinsdag 14 mei 2019

Vanaf woensdag 15 mei is Marcel Vanthilt het gezicht, het lichaam en het lijdend voorwerp van de nieuwe reeks 'Op naar de 100!'. Daarin reist Marcel de wereld rond, op zoek naar methodes om zijn veroudering te stoppen en misschien zelfs om te keren.

De reden? Marcel is 60 geworden en daar is hij niet blij mee. Statistisch gezien is hij begonnen aan het laatste kwart van zijn leven. Genetisch gezien kan het nog vele kanten uit: Marcels vader stierf op zijn 65ste, zijn moeder daarentegen is 95 jaar geworden.


'Op naar de 100!' was trouwens een geliefde uitspraak van Marcels levenslustige moeder. Met haar motto in het achterhoofd begint Marcel – zelf vader van twee tienerzonen, die hij natuurlijk zo lang mogelijk wil zien opgroeien – aan zijn queeste naar de eeuwige jeugd. Die zoektocht doet Marcel niet alleen. Hij laat zich begeleiden door dokters, voedings- en verouderingsexperten van over de hele wereld. Een jaar lang stelt hij zijn lijf en zijn geest ter beschikking van de wetenschap en ondergaat hij als proefkonijn allerlei behandelingen.

Al na het allereerste onderzoek blijkt Marcels conditie zorgwekkend. Er is dus werk aan de winkel. Hij laat onder meer zijn vet bevriezen en zijn brein onderzoeken. Hij krijgt een hormonenkuur voorgeschreven en mediteert op oud-Japanse wijze. En om zich voor te bereiden op het onvermijdelijke, oefent Marcel zelfs met een doe-het-zelfkit voor euthanasie en ondergaat hij zijn eigen begrafenis.

Wat kunnen we doen om vrolijk en gezond 100 jaar of zelfs ouder te worden? En zal Marcel erin slagen om tegen het eind van de reeks ‘jonger’ te worden? De antwoorden brengt hij 8 weken lang in 'Op naar de 100!'.

Aflevering 1: Veroudering (15 mei)
Marcel Vanthilt is 60 jaar geworden, maar na tests onder leiding van verouderingsexperte Andrea Maier blijkt zijn biologische leeftijd veel hoger te zijn. Daar is hij niet blij mee. Met behulp van ’s werelds grootste experts wil Marcel alles uitzoeken en uitproberen om zo oud mogelijk te worden. In San Francisco praat hij met de excentrieke wetenschapper Aubrey De Grey, die beweert dat mensen ooit 1.000 jaar zullen worden. In New York probeert Marcel goede anti-agingtips van geldklopperij te onderscheiden en in Antwerpen laat hij zijn vet bevriezen. En dat is nog maar het begin.

'Op naar de 100!', vanaf woensdag 15 mei om 20.35 uur op Eén.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Het is 1976. De zomer is heet en zwoel. Ondertussen draait het terras van café De sportvriend op volle toeren. Willy baat dat café al jaren uit, samen met zijn middelste zoon Achiel. Zijn oudste zoon Arthur is vooral bezig met muziek en probeert door te breken met zijn rockbandje. Maar Willy's hoop is vooral gevestigd op zijn jongste zoon en oogappel Albert. Hij zou dit jaar de kermiskoers wel eens kunnen winnen. Maar dan komt de mysterieuze Barbara in het dorp wonen.

'Vergeet Barbara', om 20.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:15
    Journaallus
    07:00
    De week van Karrewiet met VGT
  • 01:50
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2 Top 2000
  • 20:50
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:20
    Geen uitzending
    07:00
    LEGO Friends: The Next Chapter
  • 01:40
    Geen uitzending
    07:15
    Filthy House SOS
  • 00:50
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 02:05
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:00
    JOE XMAS
    05:30
    The Santa Class
  • 01:30
    Geen uitzending
    00:25
    The X-Files
  • 01:45
    Play kerst haardvuur 2025
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:45
    RFDS
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:35
    The War With Grandpa
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:05
    Play kerst haardvuur 2025
    06:55
    De Eregast
  • 02:40
    Play kerst haardvuur 2025
    07:05
    Cold Case
  • 21:36
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:49
    Publireportage
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:45
    Het Weekmenu
    06:40
    Chris Cooks Cymru
  • 02:05
    Midsomer Murders
    01:20
    London Kills
  • 02:30
    Station 19
    06:45
    Shipping Wars
  • 02:30
    EenVandaag
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 01:30
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 00:05
    NPO Radio 2 Top 2000
    07:00
    Sneeuwpret