Marcel Vanthilt op zoek naar de eeuwige jeugd in 'Op naar de 100!'

dinsdag 14 mei 2019

Vanaf woensdag 15 mei is Marcel Vanthilt het gezicht, het lichaam en het lijdend voorwerp van de nieuwe reeks 'Op naar de 100!'. Daarin reist Marcel de wereld rond, op zoek naar methodes om zijn veroudering te stoppen en misschien zelfs om te keren.

De reden? Marcel is 60 geworden en daar is hij niet blij mee. Statistisch gezien is hij begonnen aan het laatste kwart van zijn leven. Genetisch gezien kan het nog vele kanten uit: Marcels vader stierf op zijn 65ste, zijn moeder daarentegen is 95 jaar geworden.


'Op naar de 100!' was trouwens een geliefde uitspraak van Marcels levenslustige moeder. Met haar motto in het achterhoofd begint Marcel – zelf vader van twee tienerzonen, die hij natuurlijk zo lang mogelijk wil zien opgroeien – aan zijn queeste naar de eeuwige jeugd. Die zoektocht doet Marcel niet alleen. Hij laat zich begeleiden door dokters, voedings- en verouderingsexperten van over de hele wereld. Een jaar lang stelt hij zijn lijf en zijn geest ter beschikking van de wetenschap en ondergaat hij als proefkonijn allerlei behandelingen.

Al na het allereerste onderzoek blijkt Marcels conditie zorgwekkend. Er is dus werk aan de winkel. Hij laat onder meer zijn vet bevriezen en zijn brein onderzoeken. Hij krijgt een hormonenkuur voorgeschreven en mediteert op oud-Japanse wijze. En om zich voor te bereiden op het onvermijdelijke, oefent Marcel zelfs met een doe-het-zelfkit voor euthanasie en ondergaat hij zijn eigen begrafenis.

Wat kunnen we doen om vrolijk en gezond 100 jaar of zelfs ouder te worden? En zal Marcel erin slagen om tegen het eind van de reeks ‘jonger’ te worden? De antwoorden brengt hij 8 weken lang in 'Op naar de 100!'.

Aflevering 1: Veroudering (15 mei)
Marcel Vanthilt is 60 jaar geworden, maar na tests onder leiding van verouderingsexperte Andrea Maier blijkt zijn biologische leeftijd veel hoger te zijn. Daar is hij niet blij mee. Met behulp van ’s werelds grootste experts wil Marcel alles uitzoeken en uitproberen om zo oud mogelijk te worden. In San Francisco praat hij met de excentrieke wetenschapper Aubrey De Grey, die beweert dat mensen ooit 1.000 jaar zullen worden. In New York probeert Marcel goede anti-agingtips van geldklopperij te onderscheiden en in Antwerpen laat hij zijn vet bevriezen. En dat is nog maar het begin.

'Op naar de 100!', vanaf woensdag 15 mei om 20.35 uur op Eén.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

In de slotaflevering reist Alice naar Spanje op zoek naar de wortels van het Romeinse rijk. Om de macht te grijpen over de Middellandse Zee moesten de Romeinen eerst afrekenen met de Carthagers - een volk waarvan de ware identiteit pas dit jaar werd onthuld dankzij baanbrekend DNA-onderzoek. Van de ruïnes van Tarragona tot het indrukwekkende Romeinse theater van Cartagena ontmoet Alice archeologen en historici die haar reis naar een onverwacht ontroerend einde brengen.

'Roman Empire by Train', om 21.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:05
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 01:20
    Het weer
    07:00
    Zomerbeelden
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:35
    Geen uitzending
    05:45
    Plop & de Peppers
  • 01:30
    Geen uitzending
    11:15
    Een huis vol
  • 01:20
    Geen uitzending
    13:50
    Grosse Pointe Garden Society
  • 02:05
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:00
    Geen uitzending
    15:30
    La Brea
  • 00:35
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:05
    Geen uitzending
    08:10
    Tooldokter
  • 02:10
    How to Get Away With Murder
    02:00
    Criminal Minds
  • 01:55
    Most Outrageous Crimes
    02:50
    Geen uitzending
  • 02:10
    First on Scene
    02:45
    Geen uitzending
  • 01:40
    Geen uitzending
    02:05
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 02:13
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:06
    Het zelfbouwhuis
    05:55
    Sixties To Six
  • 02:00
    De Zomerkeuken
    02:05
    BBQ Vanavond?!
  • 02:15
    London Kills
    02:35
    Murdoch Mysteries
  • 01:40
    Below Deck Sailing Yacht
    02:30
    NCIS
  • 01:55
    EenVandaag
    02:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 00:15
    Nieuwsuur
    08:00
    Petrus in het land
  • 01:55
    Op Safari
    05:25
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal