Matthijs van Nieuwkerk aan de slag bij Vlaamse zender?

donderdag 13 februari 2020

Eind maart stopt de Nederlandse toppresentator Matthijs van Nieuwkerk met zijn populaire talkshow 'De Wereld Draait Door'. Ook in Vlaanderen wordt 'DWDD' goed bekeken. En blijkbaar heeft van Nieuwkerk nog één grote droom: tv maken in Vlaanderen.

Helemaal weg is van Nieuwkerk niet. Hij verlengde zijn contract bij BNNVARA voor 3 jaar en zal later dit jaar een nieuwe programma maken op de zaterdagavond van NPO1. Naast deze nieuwe plannen heeft van Nieuwkerk nog één droom. 'Aan de slag gaan in België blijft een stillen wens', aldus van Nieuwkerk in Het Laatste Nieuws.

In 'De Wereld Draait Door' nodigde van Nieuwkerk regelmatig Vlaamse gasten uit. Dit verklaarde ook een deel zijn bekendheid in Vlaanderen.

Bij de Vlaamse zenders zeggen ze geen 'neen'. De VRT bevestigt dat er de voorbije jaren een aantal ontmoetingen zijn geweest. 'Maar daaruit zijn voorlopig geen concrete voorstellen gevloeid', klinkt het aan de Reyerslaan.

Bij VTM zijn er nog geen gesprekken gevoerd, maar houdt men de piste wel open: 'We hebben nog niet gepraat en dus zijn er al helemaal geen plannen. Maar in de tv-wereld is natuurlijk alles mogelijk'.

Ook SBS staat open voor een gesprek: 'Alles hangt ervan af welke passie, ervaring en metier iemand meebrengt om zijn televisiedromen waar te maken.'

Een uitstapje naar Vlaanderen zou ook het ideale scenario zijn om het debat rond de verloning van Matthijs van Nieuwkerk uit de weg te gaan. Medewerkers van de Nederlandse publieke omroep mogen voortaan nog maximum 194.000 euro per jaar verdienen, de zogenaamde 'Balkenendenorm'. Matthijs van Nieuwkerk was de laatste toppresentator die in zijn huidig contract nog een uitzondering kreeg. Momenteel verdient hij op jaarbasis 363.000 euro, een pak meer dan de Balkenendenorm.

Dit zou meteen ook de verklaring zijn waarom van Nieuwkerk niet langer een dagelijkse talkshow gaat maken maar dat hij kiest voor één zaterdagavondprogramma. En zo komen ook de Vlaamse zenders in zijn vizier. Met tv-contract in Vlaanderen compenseert hij het inkomensverlies.


LEES OOK: 'DWDD' stopt: van Nieuwkerk gaat zaterdagavondprogramma maken op NPO 1


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Op een Ander' (VRT Canvas)

Catch is een vorm van worstelen die beïnvloed werd door verschillende gevechtstechnieken. De worstelscene in België is veel kleiner dan in de VS of Japan, en je hebt slechts een handvol clubs. We volgen Rob Raw tijdens zijn allerlaatste kamp. De acties van het personage in de shows worden beschouwd als fictief en staan volledig los van het leven van de artiest. Sommige artiesten blijven echter ook buiten de ring in hun rol, zoals in promotievideo's, interviews en zelfs op sociale media.

'Op Een Ander', om 21.30 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:00
    Kunnen we overeenkomen?
    23:46
    Winst joker+ / lotto
  • 23:00
    Wielerclub Wattage
    00:05
    Nachtlus
  • 22:30
    Dag & nacht
    23:20
    Geen uitzending
  • 22:55
    Eenmaal Andermaal
    00:00
    The Good Doctor
  • 20:35
    UEFA Champions League
    23:30
    Border Security: Australië
  • 22:35
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
    23:35
    The Endgame
  • 23:00
    An Imperfect Murder
    00:20
    All New Traffic Cops
  • 22:30
    ER
    00:05
    Suits
  • 22:55
    Baywatch
    23:50
    Nonkel Jef
  • 22:15
    Klopjacht
    23:25
    De Tafel van Gert
  • 20:35
    The Batman
    23:35
    Friends
  • 22:25
    Doom Patrol
    23:35
    MacGyver
  • 22:30
    Huizenjagers
    23:30
    A Place in the Sun
  • 23:00
    CSI: Miami
    23:50
    The Rookie
  • 23:12
    Z-Nieuws
    23:23
    Z-Beurs
  • 23:17
    Hobbyklus
    23:55
    5-voor-12
  • 23:00
    Snel, Makkelijk & Lekker
    23:25
    Hidden Gems
  • 22:55
    London Kills
    23:50
    Ripper Street
  • 22:25
    NCIS: Los Angeles
    23:20
    NCIS
  • 22:30
    Pauw & De Wit
    23:25
    NOS Journaal Laat
  • 22:40
    De ontdekking van de ruimte
    23:40
    De Nachtzoen
  • 22:40
    Back to reality
    23:25
    De slimste mens