Matthijs van Nieuwkerk aan de slag bij Vlaamse zender?

donderdag 13 februari 2020

Eind maart stopt de Nederlandse toppresentator Matthijs van Nieuwkerk met zijn populaire talkshow 'De Wereld Draait Door'. Ook in Vlaanderen wordt 'DWDD' goed bekeken. En blijkbaar heeft van Nieuwkerk nog één grote droom: tv maken in Vlaanderen.

Helemaal weg is van Nieuwkerk niet. Hij verlengde zijn contract bij BNNVARA voor 3 jaar en zal later dit jaar een nieuwe programma maken op de zaterdagavond van NPO1. Naast deze nieuwe plannen heeft van Nieuwkerk nog één droom. 'Aan de slag gaan in België blijft een stillen wens', aldus van Nieuwkerk in Het Laatste Nieuws.

In 'De Wereld Draait Door' nodigde van Nieuwkerk regelmatig Vlaamse gasten uit. Dit verklaarde ook een deel zijn bekendheid in Vlaanderen.

Bij de Vlaamse zenders zeggen ze geen 'neen'. De VRT bevestigt dat er de voorbije jaren een aantal ontmoetingen zijn geweest. 'Maar daaruit zijn voorlopig geen concrete voorstellen gevloeid', klinkt het aan de Reyerslaan.

Bij VTM zijn er nog geen gesprekken gevoerd, maar houdt men de piste wel open: 'We hebben nog niet gepraat en dus zijn er al helemaal geen plannen. Maar in de tv-wereld is natuurlijk alles mogelijk'.

Ook SBS staat open voor een gesprek: 'Alles hangt ervan af welke passie, ervaring en metier iemand meebrengt om zijn televisiedromen waar te maken.'

Een uitstapje naar Vlaanderen zou ook het ideale scenario zijn om het debat rond de verloning van Matthijs van Nieuwkerk uit de weg te gaan. Medewerkers van de Nederlandse publieke omroep mogen voortaan nog maximum 194.000 euro per jaar verdienen, de zogenaamde 'Balkenendenorm'. Matthijs van Nieuwkerk was de laatste toppresentator die in zijn huidig contract nog een uitzondering kreeg. Momenteel verdient hij op jaarbasis 363.000 euro, een pak meer dan de Balkenendenorm.

Dit zou meteen ook de verklaring zijn waarom van Nieuwkerk niet langer een dagelijkse talkshow gaat maken maar dat hij kiest voor één zaterdagavondprogramma. En zo komen ook de Vlaamse zenders in zijn vizier. Met tv-contract in Vlaanderen compenseert hij het inkomensverlies.


LEES OOK: 'DWDD' stopt: van Nieuwkerk gaat zaterdagavondprogramma maken op NPO 1


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Vier bevriende koppels gaan samen op vakantie naar een tropisch eiland. Terwijl Jason en Cynthia aan hun huwelijk werken, wil de rest zonnen en feesten. Maar wanneer blijkt dat de groepstherapie verplicht is, komen er ook bij de andere koppels steeds meer relatieproblemen aan het licht.

'Couples Retreat', film uit 2009 met oa. Vince Vaughn en Jason Bateman, om 22.25 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:45
    Het Hoge Noorden
    00:45
    Journaallus
  • 20:35
    De Afspraak op vrijdag
    00:20
    A Very Royal Scandal
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:40
    I Can See Your Voice
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:35
    The Hitman's Wife's Bodyguard
  • 20:35
    The Flintstones
    03:15
    Geen uitzending
  • 20:35
    Naked Gun 33 1/3: The Final Insult
    07:00
    Willy
  • 20:35
    13 Geboden
    00:50
    Geen uitzending
  • 21:00
    Zorro
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:40
    Operation Fortune: Ruse de guerre
    05:00
    Geen uitzending
  • 20:35
    Found
    01:00
    Criminal Minds
  • 20:35
    The Terminator
    06:40
    Seal Team
  • 20:35
    Bake Off Vlaanderen
    06:25
    Embarrassing Bodies
  • 20:30
    The Real Unforgotten
    05:00
    Geen uitzending
  • 21:09
    Z-Beurs
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:14
    Publireportage
    00:00
    Oh What A Night
  • 20:40
    Winterse Kost
    04:35
    Chris Cooks Cymru
  • 21:00
    Harry Wild
    00:45
    Murdoch Mysteries
  • 20:35
    NCIS
    06:40
    Storage Wars
  • 20:35
    Ik vertrek XL
    07:01
    The Connection
  • 21:10
    Café Kockelmann
    03:45
    Nieuwsuur
  • 21:10
    Sluipschutters
    06:55
    Ziggy en de Zootram