Jan Verheyen maakt true crime documentaire 'Zoon van een Moordenaar'

woensdag 12 maart 2025
Streamz, het streamingplatform van Telenet en DPG Media

Jan Verheyen regisseert de nieuwe documentaire reeks 'Zoon van een Moordenaar'. Daarvoor trekt hij naar Avelgem en omgeving, in het uiterste zuidoosten van West-Vlaanderen, waar in september 1987 een verschrikkelijk gezinsdrama plaastvond.

De Streamz Original docu, geïnspireerd door het gelijknamige boek van Renzy Tielens, vertelt het aangrijpende verhaal dat destijds de streek in rep en roer zette.


De toen 10-jarige Renzy zag toen voor zijn ogen hoe zijn moeder Daisy met een jachtgeweer werd doodgeschoten. De schutter was zijn vader, Arnold Tielens, het prototype van de stugge, hardwerkende West-Vlaming. De man kon het niet verkroppen dat zijn veel jongere vrouw hem had verlaten voor haar minnaar, Ronny De Temmerman. Ook Ronny incasseerde twee kogels, maar overleefde.

Het lijkt op het eerste gezicht de zoveelste tragische passionele moord maar de zaak heeft vele facetten: Wat van buitenaf een harmonieus gezin leek, werd binnen de muren van de villa gekenmerkt door angst en onderdrukking. Velen wisten van de problematische gezinssituatie van Renzy en zijn twee zussen, maar kozen ervoor de andere kant op te kijken – ‘elk zijn ménage’ was toen het motto.

In de nieuwe Streamz Original documentairereeks ‘Zoon van een moordenaar’ zal Renzy vertellen over wat het betekende op te groeien als ‘de zoon van…’ en komen zo'n twintig getuigen en betrokkenen aan het woord over de moord, het proces en de nasleep voor alle betrokkenen.

‘Zoon van een moordenaar’ is een meeslepend en beklijvend tijdsdocument over het flandre profonde van de late jaren ’80, de heel andere benadering van justitie begin ’90, ​ gebroken levens, maar ook van hoop en heling.

Na ‘Tsunami’, dat vorig najaar met gemiddeld een half miljoen kijkers één van de sterkhouders van VRT1 was, is regisseur Jan Verheyen ('Red Sandra', 'De Bunker') toe aan een volgende non-fictie project. Met 'Zoon van een Moordenaar' duikt hij voor het eerst in de wereld van true crime als verteller en maker.

De documentairereeks 'Zoon van een Moordenaar' wordt geproduceerd door Lecter (‘Axel gaat binnen’, ‘Tsunami’, ‘Wil’, ‘True Crime Belgium’, ‘Levenslang’) en zal exclusief te zien zijn op Streamz.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT 1 logo

Hoe denk je dat de wereld én je eigen leven eruit zullen zien over vijf jaar? Een prikkelende vraag die Wim De Vilder in 2020 stelde aan negen bekende en interessante landgenoten. In deze aflevering blikken Maaike Cafmeyer, Karl Vannieuwkerke en Marc Van Ranst terug op hun uitspraken van toen.

'Over 5 Jaar', om 21.00 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:37
    De Faker
    07:00
    Karrewiet met VGT
  • 06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
    06:00
    De Warmste Week
  • 06:45
    Sarah beweegt
    07:00
    Sam & Julia
  • 06:45
    Jokie
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 02:30
    Geen uitzending
    07:15
    Filthy House SOS
  • 06:00
    Qmusic
    11:50
    Geen uitzending
  • 01:05
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:05
    JOE XMAS
    06:45
    A Joyous Christmas
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Radio Nostalgie
    09:00
    Geen uitzending
  • 06:10
    New Amsterdam
    07:20
    Friends
  • 05:00
    Play kerst haardvuur 2025
    06:25
    Blue Bloods
  • 05:00
    Play kerst haardvuur 2025
    11:35
    Christmas in My Heart
  • 05:00
    Play kerst haardvuur 2025
    12:30
    CSI: Vegas
  • 04:01
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:47
    Feesttafel
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 06:35
    Bon Appetit
    06:45
    Het feestmenu van ..
  • 06:00
    Rosemary and Thyme
    07:00
    McDonald and Dodds
  • 06:35
    Storage Wars
    13:55
    NCIS: New Orleans
  • 06:45
    NOS Journaal
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 01:05
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 06:45
    Bumba Bravo Babilu
    10:20
    Nelli en Nora