Zondag in 'Podium Wittteman': Anastasia Kobekina en Quatuor Eclisses

zaterdag 5 februari 2022

Paul Witteman ontvangt cellist Anastasia Kobekina en pianist Luka Okros, pianist Alfredo van de Munt, Quatuor Eclisses, en musici van Phion, Orkest van Gelderland en Overijssel.

De Russische cellist Anastasia Kobekina is pas 27 jaar, maar kan zich nu al meten met de topcellisten ter wereld. In 'Podium Witteman' vertelt ze over de liefde voor haar vak, over Sergej Rachmaninov en over haar vader, tevens componist.  Ze speelt een stuk dat haar vader speciaal voor haar schreef, en ze speelt samen met de Georgische pianist Luka Okros het meeslepende, langzame deel uit de cellosonate van Rachmaninov.


Pauls Jonge Held is de 21-jarige pianist Alfredo van de Munt. Alfredo groeide op in het buitenland, waaronder 6 jaar in Hongarije. Daar studeerde hij aan de Franz Liszt Academie, waar hij een grote band opbouwde met de muziek van de legendarische Hongaarse klavierleeuw. Het eerste stuk van Liszt dat hij speelde was het virtuoze ‘La campanella’. En nu speelt hij het voor ons in 'Podium Witteman'!

Floris Kortie stort zich op het meesterwerk 'De tovenaarsleerling' van Paul Dukas. Het verhalende stuk over een tovenaarsleerling die de kneepjes van het vak nog onder de knie moet krijgen, werd razend bekend door de Disneyfilm Fantasia uit 1940. Floris vertelt hoe dit werk uitgroeide tot een van de beroemdste stukken in de muziekgeschiedenis, en musici uit  Phion, Orkest van Gelderland en Overijssel spelen een bewerking van deze iconische muziek voor blaaskwintet en slagwerk.

Wereldberoemd in Frankrijk is het fenomenale gitaarkwartet Quatuor Eclisses, maar nog niet genoeg daarbuiten. De vier leden studeerden aan het meest prestigieuze conservatorium van Parijs en wonnen met het kwartet al vele prijzen. Vanaf de oprichting in 2012 bouwen de mannen vastberaden aan een indrukwekkend repertoire van nieuwe composities voor gitaarkwartet. In Podium Witteman spelen ze een spetterende Spaanse klassieker.

Welke wereld gaat er schuil achter een goed klinkende piano? In de Podium Witteman Podcast gaat Floris Kortie in gesprek met de twee meest vooraanstaande pianostemmers
en -preparateurs van Nederland: Theodoor Dekker en Michel Brandjes. De Podium Witteman Podcast verschijnt elke week en is te beluisteren via www.podiumwitteman.nl of je favoriete podcastapp.

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.

'Podium Witteman', zondag 6 februari van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Een Syrische academica in Amsterdam ontvangt beelden van een bloedbad onder burgers, gepleegd door een onbekende officier tijdens de oorlog in Syrië. De beelden laten haar niet los. Ze spoort de dader op en doet zich voor als 'Anna' om via Facebook contact te leggen, waarna ze hem verleidt tot een reeks onthullende gesprekken.

'Killing Anna', om 22.40 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:40
    Sporza: WK Wielrennen
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 08:00
    Herfstbeelden
    16:55
    Mammals
  • 16:25
    Kleine dingen
    16:30
    Comedy Queen
  • 15:20
    Columbo
    16:50
    Got Talent
  • 15:50
    Alles Mag Weg
    16:55
    Ik Vertrek
  • 16:10
    The Big Bang Theory
    20:35
    Infinite Storm
  • 15:30
    Airwolf
    16:30
    Caught on Dashcam
  • 15:30
    A Christmas Detour
    17:05
    If I Only Had Christmas
  • 16:05
    Geen uitzending
    16:35
    SOS Piet
  • 16:10
    Friends
    16:45
    Zeg Eens Euh
  • 15:55
    CSI: Crime Scene Investigation
    16:50
    Criminal Minds
  • 16:00
    The Neighborhood
    20:35
    Mad Max: Fury Road
  • 16:15
    A Place in the Sun
    17:20
    Komen Eten
  • 15:30
    Accident, Suicide, or Murder
    17:20
    Snapped: Killer Couples
  • 16:26
    Fleet TV
    16:45
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 16:20
    Het zelfbouwhuis
    17:00
    Play That Song
  • 16:00
    De Open Vuur Roadtrip naar Zweden
    16:35
    Guillaume's Paris
  • 16:25
    Grantchester
    17:20
    Art Detectives
  • 16:15
    NCIS
    18:05
    Scandal
  • 14:50
    NOS Studio Sport Live
    17:25
    NOS Voetbal
  • 16:25
    Culture Bites
    16:50
    Socutera
  • 15:20
    Kappen!
    16:55
    TechBitch