Zondag in 'Podium Witteman': Lucie Horsch en Karina Canellakis

zaterdag 12 september 2020

Paul Witteman ontvangt blokfluitist Lucie Horsch, dirigent Karina Canellakis, violist Marcel Sutedja en pianist Natasja Douma, cimbalist Marius Preda, Radio Filharmonisch Orkest, Groot Omroepkoor, en Fuse!

De ensembles van de omroep bestaan 75 jaar! Het Radio Filharmonisch Orkest en het Groot Omroepkoor vieren hun jubileum de hele week op Radio4 en op de grote concertpodia in Utrecht en Amsterdam. Chef-dirigent Karina Canellakis dirigeert de ensembles o.a. in de wereldpremière van Midday Silence, een stuk dat de Japans/Britse componist Dai Fujikura speciaal voor haar in coronatijd heeft geschreven.


Blokfluitist Lucie Horsch heeft de Nederlandse Muziekprijs gewonnen, de hoogste staatsprijs voor een musicus die werkzaam is in de klassieke muziek. De supervirtuoze Lucie wordt geroemd om haar veelzijdigheid. Ze is thuis in zowel hedendaagse als oude muziek. In 'Podium Witteman' speelt Lucie enkele Roemeense Dansen van Béla Bartók met cimbalist Marius Preda.

De 13-jarige violist Marcel Sutedja studeert aan de School voor Jong Talent in Den Haag. Vorig jaar kreeg hij nationale bekendheid toen hij op televisie de talentenjacht Superkids won. Jurylid Wibi Soerjadi nodigde hem daarop uit voor zijn Kerstgala in het Concertgebouw. In 'Podium Witteman' speelt de jonge Sutedja met pianist Natasja Douma de Lente van Vivaldi.

Ook dit seizoen is Fuse weer van de partij! De veelgeprezen huisband van 'Podium Witteman' verkent de muziek van deze tijd en speelt werken van jonge componisten wereldwijd. Als eerste is aan de beurt de Afrikaans-Amerikaanse vrouwelijke componist Jessie Montgomery uit New York.

In 'Podium Witteman Extra' aandacht voor Lucie Horsch en haar samenwerking met het Orkest van de 18e Eeuw, het orkest van de legendarische blokfluitist Frans Brüggen. Carine Lacor spreekt Lucie bij een repetitie en we horen een fluitconcert van Johann Sebastian Bach. 'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna twee keer herhaald: op maandag rond middernacht en op zaterdagmiddag om 14.15 uur.

'Podium Witteman', zondag 13 september van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ik Vraag Het Aan' (VRT 1)

Niels ontvangt Imane Boudadi, Wannes Lacroix, Aaron Blommaert, Petra De Sutter en Daphne Agten. Voor Aaron is de song 'Ben' van Michael Jackson voor eeuwig verbonden met de dag waarop hun trouwe viervoeter Ben stierf. En het Gentse collectief Lézard zet de studio op zijn kop met het geweldige Rock Lobster' van The B-52’s. Komen ook: Judith, Alice Mae, Natalia en Portland. Niels zingt 'Visiting Hours' van Ed Sheeran voor Jolien uit het publiek.

'Ik Vraag Het Aan', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:20
    Alles in orde!
    00:20
    Winst joker+ / lotto
  • 23:15
    The Black Swan
    01:00
    Het weer
  • 21:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:50
    Winter Vol Liefde
    00:55
    Gooische Vrouwen
  • 23:10
    Bert Gabriëls - Pech
    00:20
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
  • 20:35
    The Green Mile
    00:00
    9-1-1: Lone Star
  • 22:15
    Negative
    00:10
    Xena: Warrior Princess
  • 23:50
    ER
    00:45
    Buffy the Vampire Slayer
  • 23:55
    Are You Being Served?
    00:25
    The Golden Girls
  • 23:05
    Maison Verhulst
    00:10
    De Tafel van Gert
  • 23:45
    Friends
    00:15
    New Girl
  • 23:20
    See
    00:30
    Bar Rescue
  • 23:35
    A Place in the Sun
    00:40
    Bachelor in Paradise Australia
  • 23:10
    C.S.I. New York
    01:00
    Big Sky
  • 23:51
    Car Upd8te
    00:11
    Trends Doc
  • 23:55
    Mijn tuin
    00:21
    Publireportage
  • 23:30
    Bon Appetit
    00:55
    De Chalet aan de Semois
  • 22:05
    Foyle's War
  • 23:15
    NCIS
    01:05
    First Dates Australia
  • 23:10
    Pauw & De Wit
    00:05
    NOS Journaal
  • 23:55
    De Nachtzoen
    00:10
    Nieuwsuur
  • 23:35
    3Lab
    00:15
    3 Op Reis