Zondag in 'Podium Witteman': Gustav Mahler

Paul Witteman ontvangt in deze speciale uitzending rond de componist Gustav Mahler contrabassist Dominic Seldis, directeur Simon Reinink, sopraan Elise Caluwaerts, pianist Anthony Romaniuk, het Nieuw Amsterdams Klarinet Kwartet, en leden van het Koninklijk Concertgebouworkest!
Het Mahler Festival 2020 in Amsterdam kon vorig jaar vanwege de coronapandemie in zijn oorspronkelijke vorm niet plaatsvinden, en ook dit jaar gaat een afgeslankte versie niet door. Om dit een klein beetje goed te maken wijdt Podium Witteman de laatste aflevering van dit seizoen aan de muziek van Gustav Mahler, wiens symfonieën en orkestliederen in ons land al meer dan eeuw bijzonder geliefd zijn. Men kan spreken van een heuse Nederlandse Mahler-traditie en die is ooit begonnen bij het Koninklijk Concertgebouworkest, waar Mahler zelf een aantal van zijn symfonieën dirigeerde.
Hoe sterk leeft die traditie nog bij de orkestleden van deze tijd? Aan tafel vertellen Dominic Seldis, contrabassist van het KCO en Simon Reinink, directeur van het Koninklijk Concertgebouw en organisator van het Mahler Festival, over hun liefde voor Mahler. En natuurlijk spelen leden van het KCO delen uit Mahlers symfonieën!
De Belgische sopraan Elise Caluwaerts is een internationaal gelauwerde zangeres die uitblinkt in zowel de opera als het lied. Zij heeft zich gestort op de liederen van Alma Mahler, die een ongelukkig huwelijk had met de componist. Gustav nam de composities van zijn vrouw niet serieus en zij hield op haar beurt niet van zijn symfonieën. Elise Caluwaerts laat horen waarom Alma Mahlers roem als componist eigenlijk veel groter had moeten zijn. Pianist Anthony Romaniuk begeleidt haar.
Het Nieuw Amsterdams Klarinet Kwartet zou tijdens het Mahler Festival een volledig concertprogramma met muziek van Mahler brengen. Maar helaas. Om het verbluffend mooie programma toch te kunnen delen met het publiek nam het NAKK in een leeg Concertgebouw in Amsterdam de cd 'Wunderhorns' op. Je begrijpt meteen waarom Gustav Mahler zo van de klarinet hield.
In 'Podium Witteman Extra' kun je kijken naar een uitvoering van Mahlers Eerste Symfonie door het Koninklijk Concertgebouworkest o.l.v. Mariss Jansons, de voormalige en inmiddels overleden chef-dirigent van het KCO. Het gaat om een registratie van het slotconcert op de Uitmarkt van 2006. 'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.
In de laatste 'Podium Witteman Podcast' voor de zomer reageren Paul, Mike en Floris op vragen en reacties van kijkers. De 'Podium Witteman Podcast' verschijnt elke week en is te beluisteren via www.podiumwitteman.nl of je favoriete podcastapp.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Witteman', zondag 16 mei van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Talpa Network en BN’ers in actie voor jubileumeditie Alpe d’HuZes
- Kijkcijfers: maandag 1 juni 2026
- Belangrijke mededeling voor de 'Thuis'-fans!
- 'Tien Om Te Zien' gaat ‘back to the 90s’ met groots concert in de AFAS Dome
- De dag dat ik mijn vrouw verloor aan een depressie: nieuwe docuserie KRO-NCRV
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Nieuwe 'Blind Gekocht'-zoektocht dreigt te mislukken: 'Hun droomwoning bestaat niet'
- Joke Devynck dinsdag in 'Door de Bomen'
- Zomerse avonturen in juni op Cartoon Network
- Juni wordt één groot kijkfeest met je favoriete Cartoonito-vrienden
- 'BertOp5' brengt Alpe d’HuZes van dichtbij: verhalen van hoop, liefde en verbinding
- 'Olé Olé Olé: Barend & Benner in de USA': 3FM-dj's volgen Oranje tijdens WK 2026
- Cathérine Moerkerke duikt in de wereld van protestsongs met ‘Sunday Bloody Sunday’ bij Willy
- Nostalgie Plus katapulteert Vlaanderen een hele maand lang terug naar de seventies
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Maastricht
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE'
Kijktip van de dag

Een vader en zoon uit de UK, Andrew en Macauly Dodd, willen veel geld verdienen. Ze rollen de business van de illegale steroïden in: importeren grondstoffen, bouwen een lab en een dsitributienetwerk op. Heel lang gaat het goed, tot ze opgepakt worden en de cel in vliegen. Ze vertellen uitgebreid hoe ze te werk zijn gegaan en welke mensen ze allemaal gebruikt hebben om hun doel te bereiken.
'Telefacts Zomer', om 21.55 uur op VTM.



































