Zaterdag in 'Hollandse Zaken': verward en gevaarlijk, maar niet geholpen

vrijdag 3 juli 2020

Aanstaande zaterdag in 'Hollandse Zaken': de moeizame hulp aan mensen met ernstig verward gedrag. Het aantal incidenten met psychotische of verslaafde mensen waarbij de politie moet ingrijpen, verdubbelde de afgelopen 5 jaar.

Dat aantal stijgt nog steeds. Het blijkt in de praktijk lastig om verward gedrag goed te duiden en op tijd in te grijpen. Keer op keer moeten familie en buurtbewoners smeken om hulp. Die vervolgens uitblijft. Als het dan misgaat, gaat het gruwelijk mis.


Neem de drie moorden die Thijs H. pleegde in Den Haag en Limburg. Het OM eiste dinsdag 24 jaar cel en tbs tegen hem. Zie de dubbele moord die Ergün S. pleegde op Gina en Marinus Visser in de bioscoop in Groningen. Of de 18-jarige Rik van de Rakt die in Heesch werd doodgestoken. Hij was het willekeurige slachtoffer van een psychotische statushouder uit Soedan.

Na de moord op Els Borst kwam de commissie Hoekstra met een serie aanbevelingen om de hulp aan verwarde mensen te verbeteren. Daar komt in de praktijk nog niet veel van terecht. Waarom gaat het zo vaak mis? Waarom wordt er zo slecht geluisterd naar de noodkreten van familie? Wat is er nodig om mensen met verward gedrag eerder te helpen?

Te gast in 'Hollandse Zaken' zijn de moeder en stiefvader van Rik van de Rakt en advocaat Phil Boonen, van de nabestaanden van de slachtoffers van Thijs H. Ook de buren van de in november vorig jaar doodgeschoten verwarde 'Carla' uit Alkmaar en vertegenwoordigers van de politie en GGZ zijn aanwezig.

'Hollandse Zaken', zaterdag 4 juli rond 20.35 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - Dina Tersago (VTM)

Acht koppels strijden om een gratis droomhuis. Geblinddoekt ontdekken ze hun potentiële nieuwe thuis. De sloophamers vliegen er al snel in het rond, want de kandidaten gaan meteen aan de slag. Intussen is de jury ook benieuwd naar hun eerste ontwerpen.

'Huis Gemaakt', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:10
    Dagelijkse kost
    12:30
    Blokken
  • 12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
    13:00
    Winterbeelden
  • 12:05
    Mush Mush & de Zwammetjes special - Terug naar het bos
    12:15
    Wannabe's
  • 11:45
    Familie
    12:15
    Het echte leven in de ZOO
  • 10:45
    Geen uitzending
    13:55
    Helicopter ER
  • 11:50
    Geen uitzending
    14:25
    S.W.A.T.
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:30
    Xena: Warrior Princess
  • 08:30
    Geen uitzending
    16:00
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 11:55
    Family Matters
    13:55
    De Tafel van de Week
  • 11:50
    NCIS
    12:40
    Neighbours: A New Chapter
  • 12:00
    Borderforce USA: The Bridges
    13:00
    Fear Factor USA.
  • 11:30
    Retour Masters
    12:20
    Chateau Meiland
  • 11:30
    Panic 9-1-1
    13:05
    Forensic Files II
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 11:59
    Tooldokter
    12:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 11:45
    Loïc zot van koken weekmenu
    12:35
    Het Weekmenu
  • 12:00
    The Marlow Murder Club
    13:00
    Murdoch Mysteries
  • 12:05
    Scrubs
    13:00
    Cougar Town
  • 12:00
    NOS Journaal
    13:20
    Kook mee met MAX
  • 12:00
    NOS Journaal
    12:15
    Kook mee met MAX
  • 12:05
    Pop Papierstad
    12:15
    Knofje