VVD-lijsttrekker Yeşilgöz-Zegerius in KRO-NCRV's 'College Tour'

zaterdag 23 september 2023

De VVD blijft tegen de spreidingswet, ook nu er toch een meerderheid is gekomen voor die wet in de Tweede Kamer. Dat meldt demissionair minister van Justitie en Veiligheid Dilan Yeşilgöz-Zegerius en lijsttrekker van de VVD in KRO-NCRV's 'College Tour'.

De VVD is tegen omdat ze onder andere vinden dat het rijk eerst maatregelen moet nemen om de instroom van asielzoekers te beperken, voordat ze gemeenten kunnen dwingen om vluchtelingen onderdak te geven. Eric van der Burg staat op nummer vier van de kieslijst van de VVD, maar is als demissionair staatssecretaris van Veiligheid en Justitie verantwoordelijk voor uitvoering van de spreidingswet. Ze erkent de dubbele positie van Van der Burg, maar het is verkiezingstijd en het kabinet is demissionair.


Georganiseerde misdaad
Tijdens de opnames laat de demissionair minister van Justitie en Veiligheid weten dat ze vindt dat Nederland het gevaar van de georganiseerde misdaad jarenlang zwaar heeft onderschat: 'De georganiseerde misdaad is een van de grootste bedreigingen voor Nederland. We zijn te lang naïef geweest. Ook mijn partij en mijn voorgangers bij Justitie en Veiligheid. Er zijn momenteel rechters, advocaten en journalisten die al hun vrijheid kwijt zijn. Zij moeten leven in een safehouse.'

Het zijn van minister van Justitie en Veiligheid brengt gevaren met zich mee. Eerder dit jaar werd bekend dat haar voorganger Ferd Grapperhaus zwaar beveiligd wordt vanwege dreiging uit de georganiseerde misdaad. Haar Belgische collega Vincent Van Quickenborne moest met zijn gezin onderduiken in een safehouse vanwege dezelfde dreiging. Yeşilgöz-Zegerius heeft daarom van tevoren met de redactie van College Tour en presentator Twan Huys gesproken en het verzoek gedaan om naast haar man niet met andere mensen uit haar omgeving te praten: 'Er komt een mate van gevaar met deze functie mee. Daar kies ik voor. Maar ik wil niet meer mensen uit mijn omgeving hierbij betrekken.'

Turkije
Daarnaast vertelt minister Yeşilgöz-Zegerius dat ze jarenlang is lastiggevallen door aanhangers van DENK. Nadat Yeşilgöz-Zegerius als Kamerlid voor een motie had gestemd om de Armeense genocide te erkennen heeft DENK opgeroepen om verhaal te halen bij Kamerleden met een Turkse achtergrond die voor de motie hadden gestemd. 'Ik heb me twee jaar lang onveilig gevoeld en hier last van gehad. Ik kon niet meer naar de markt. Ik werd belaagd en agressief bejegend.'

Ook geeft Yeşilgöz-Zegerius tijdens het interview aan dat ze afstand wil doen van haar Turkse nationaliteit. De Turkse overheid heeft haar verzoek nu in behandeling, maar die heeft haar opzegging nog niet bevestigd.

'College Tour' met Dilan Yeşilgöz-Zegerius, zondag 24 september om 20.20 uur bij KRO-NCRV op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Camping Coppens' (VTM)

In Zweden verloopt het zesde campingseizoen allesbehalve rustig. Nora studeert af en traint voor haar schaatsdroom. Beau krijgt een beugel en oma Agnes herstelt van een rugoperatie. Dan slaat het noodlot toe wanneer Staf betrokken raakt bij een ongeluk.

'Camping Coppens', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:25
    Het weer (middag)
    13:30
    Sporza: Formule 1
  • 13:00
    Herfstbeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 13:25
    100% Wolf: De legende van de maansteen
    13:45
    Coop Troep
  • 13:00
    VTM Nieuws
    13:30
    Het Weer (middag)
  • 13:10
    Kitchen Nightmares
    14:05
    24 Hours in A&E
  • 09:00
    Geen uitzending
    14:40
    Ghosts
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:15
    Police Interceptors
  • 13:20
    The Gift of Peace
    14:50
    A Biltmore Christmas
  • 09:30
    Geen uitzending
    16:25
    Binnenstebuiten
  • 13:15
    Vik & Gert
    14:10
    De Tafel van de Week
  • 12:50
    NCIS
    13:40
    Fire Country
  • 13:10
    Storage Wars
    13:40
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 13:05
    Love Island UK
    14:00
    De Chalet
  • 13:10
    My Name Is Reeva
    14:00
    World's Most Evil Killers
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 13:23
    Publireportage
    13:55
    Met Nederlandse hits naar het komende uur
  • 13:00
    Open Vuur
    13:50
    Sarah's Sweet Table
  • 13:10
    The Doctor Blake Mysteries
    14:05
    The Puzzle Lady
  • 13:10
    NCIS
    15:05
    NCIS: Los Angeles
  • 13:25
    Kook mee met MAX
    13:35
    NOS Journaal
  • 13:25
    Stand van Nederland
    13:50
    De Ongelooflijke Podcast
  • 13:20
    Pieter Konijn
    13:35
    Calimero