VVD-lijsttrekker Yeşilgöz-Zegerius in KRO-NCRV's 'College Tour'

De VVD blijft tegen de spreidingswet, ook nu er toch een meerderheid is gekomen voor die wet in de Tweede Kamer. Dat meldt demissionair minister van Justitie en Veiligheid Dilan Yeşilgöz-Zegerius en lijsttrekker van de VVD in KRO-NCRV's 'College Tour'.
De VVD is tegen omdat ze onder andere vinden dat het rijk eerst maatregelen moet nemen om de instroom van asielzoekers te beperken, voordat ze gemeenten kunnen dwingen om vluchtelingen onderdak te geven. Eric van der Burg staat op nummer vier van de kieslijst van de VVD, maar is als demissionair staatssecretaris van Veiligheid en Justitie verantwoordelijk voor uitvoering van de spreidingswet. Ze erkent de dubbele positie van Van der Burg, maar het is verkiezingstijd en het kabinet is demissionair.
Georganiseerde misdaad
Tijdens de opnames laat de demissionair minister van Justitie en Veiligheid weten dat ze vindt dat Nederland het gevaar van de georganiseerde misdaad jarenlang zwaar heeft onderschat: 'De georganiseerde misdaad is een van de grootste bedreigingen voor Nederland. We zijn te lang naïef geweest. Ook mijn partij en mijn voorgangers bij Justitie en Veiligheid. Er zijn momenteel rechters, advocaten en journalisten die al hun vrijheid kwijt zijn. Zij moeten leven in een safehouse.'
Het zijn van minister van Justitie en Veiligheid brengt gevaren met zich mee. Eerder dit jaar werd bekend dat haar voorganger Ferd Grapperhaus zwaar beveiligd wordt vanwege dreiging uit de georganiseerde misdaad. Haar Belgische collega Vincent Van Quickenborne moest met zijn gezin onderduiken in een safehouse vanwege dezelfde dreiging. Yeşilgöz-Zegerius heeft daarom van tevoren met de redactie van College Tour en presentator Twan Huys gesproken en het verzoek gedaan om naast haar man niet met andere mensen uit haar omgeving te praten: 'Er komt een mate van gevaar met deze functie mee. Daar kies ik voor. Maar ik wil niet meer mensen uit mijn omgeving hierbij betrekken.'
Turkije
Daarnaast vertelt minister Yeşilgöz-Zegerius dat ze jarenlang is lastiggevallen door aanhangers van DENK. Nadat Yeşilgöz-Zegerius als Kamerlid voor een motie had gestemd om de Armeense genocide te erkennen heeft DENK opgeroepen om verhaal te halen bij Kamerleden met een Turkse achtergrond die voor de motie hadden gestemd. 'Ik heb me twee jaar lang onveilig gevoeld en hier last van gehad. Ik kon niet meer naar de markt. Ik werd belaagd en agressief bejegend.'
Ook geeft Yeşilgöz-Zegerius tijdens het interview aan dat ze afstand wil doen van haar Turkse nationaliteit. De Turkse overheid heeft haar verzoek nu in behandeling, maar die heeft haar opzegging nog niet bevestigd.
'College Tour' met Dilan Yeşilgöz-Zegerius, zondag 24 september om 20.20 uur bij KRO-NCRV op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Van voedselveiligheid tot woninginspectie: 'De Inspecteurs' speuren naar overtredingen
- 'Rutger's Lobby' keert terug met een nieuw seizoen en opent de aanval op miljardensteun Tata Steel
- Nieuwe NTR-serie over de rol van wetenschap in tijden van oorlog
- Ruben Van Gucht smokkelde uurwerk mee in 'De Verraders': extra pijnlijk na rel met Staf Coppens
- Kürt Rogiers compleet overdonderd in 'De Verraders': 'What the fuck?'
- Dit zie je dinsdag in 'De Noodcentrale'
- Documentaire over Eva Cassidy in 'Het Uur van de Wolf'
- Niet-sixteen-fuif voor johnnys en marinas en onveiligheidsgevoel bij jongeren in 'Bockie Gaat Naar School'
- Dit zijn maandag de onderwerpen in 'Radar'
- 'Dwars door de Pyreneeën' maandag in het spoor van pelgrims en speleologen
- Tim van Wim De Craene verovert eerste plaats in 'Radio 1 Lage Landenlijst'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Zwammerdam
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' zit zaterdag weer vol met muzieknieuws
Multimedia SPOTLIGHT
-
Ruben Van Gucht 'flikt den boel' in 'De Verraders' -
Nieuwe teaser HBO Original-serie 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Videoland toont eerste beelden van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
Kijk de laatste aflevering van 'A-typisch' met Ella Leyers -
Barbara ontfermt zich over Leandro -
Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd' -
Celien Hermans onthult anekdote over mama Margriet -
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden -
Ruben Van Gucht praat voor het eerst over zijn dochter in 'Happy Hour' -
Tara en Sam zijn verliefd! -
'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out -
Netflix onthult trailer van 'The Gentlemen' S2 -
Jade Mintjens over haar gênantste wc-bezoek ooit op de trein -
Kijk het laatste seizoen van 'Nonkels' volledig op Streamz! -
Frances Lefebure overvalt Elke in 'Blind Getrouwd' -
Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint ' -
Chaos troef in nieuw seizoen van 'Kamp Jeroom' -
Axel Daeseleire bedreigd aan de Mexicaanse grens -
Ruben Van Gucht toont het decor van zijn nieuwe talkshow 'Happy Hour' -
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug!
Kijktip van de dag

De zestienjarige Ellen worstelt met zichzelf en loopt weg van huis, vastbesloten om te verdwijnen. Haar ouders blijven wanhopig achter. De Cel Vermiste Personen start een zware zoektocht: hoe vind je iemand die niet gevonden wil worden?
'Goens docu: Cel Vermiste Personen
', om 22.05 uur op VTM.



































