VVD-lijsttrekker Yeşilgöz-Zegerius in KRO-NCRV's 'College Tour'

De VVD blijft tegen de spreidingswet, ook nu er toch een meerderheid is gekomen voor die wet in de Tweede Kamer. Dat meldt demissionair minister van Justitie en Veiligheid Dilan Yeşilgöz-Zegerius en lijsttrekker van de VVD in KRO-NCRV's 'College Tour'.
De VVD is tegen omdat ze onder andere vinden dat het rijk eerst maatregelen moet nemen om de instroom van asielzoekers te beperken, voordat ze gemeenten kunnen dwingen om vluchtelingen onderdak te geven. Eric van der Burg staat op nummer vier van de kieslijst van de VVD, maar is als demissionair staatssecretaris van Veiligheid en Justitie verantwoordelijk voor uitvoering van de spreidingswet. Ze erkent de dubbele positie van Van der Burg, maar het is verkiezingstijd en het kabinet is demissionair.
Georganiseerde misdaad
Tijdens de opnames laat de demissionair minister van Justitie en Veiligheid weten dat ze vindt dat Nederland het gevaar van de georganiseerde misdaad jarenlang zwaar heeft onderschat: 'De georganiseerde misdaad is een van de grootste bedreigingen voor Nederland. We zijn te lang naïef geweest. Ook mijn partij en mijn voorgangers bij Justitie en Veiligheid. Er zijn momenteel rechters, advocaten en journalisten die al hun vrijheid kwijt zijn. Zij moeten leven in een safehouse.'
Het zijn van minister van Justitie en Veiligheid brengt gevaren met zich mee. Eerder dit jaar werd bekend dat haar voorganger Ferd Grapperhaus zwaar beveiligd wordt vanwege dreiging uit de georganiseerde misdaad. Haar Belgische collega Vincent Van Quickenborne moest met zijn gezin onderduiken in een safehouse vanwege dezelfde dreiging. Yeşilgöz-Zegerius heeft daarom van tevoren met de redactie van College Tour en presentator Twan Huys gesproken en het verzoek gedaan om naast haar man niet met andere mensen uit haar omgeving te praten: 'Er komt een mate van gevaar met deze functie mee. Daar kies ik voor. Maar ik wil niet meer mensen uit mijn omgeving hierbij betrekken.'
Turkije
Daarnaast vertelt minister Yeşilgöz-Zegerius dat ze jarenlang is lastiggevallen door aanhangers van DENK. Nadat Yeşilgöz-Zegerius als Kamerlid voor een motie had gestemd om de Armeense genocide te erkennen heeft DENK opgeroepen om verhaal te halen bij Kamerleden met een Turkse achtergrond die voor de motie hadden gestemd. 'Ik heb me twee jaar lang onveilig gevoeld en hier last van gehad. Ik kon niet meer naar de markt. Ik werd belaagd en agressief bejegend.'
Ook geeft Yeşilgöz-Zegerius tijdens het interview aan dat ze afstand wil doen van haar Turkse nationaliteit. De Turkse overheid heeft haar verzoek nu in behandeling, maar die heeft haar opzegging nog niet bevestigd.
'College Tour' met Dilan Yeşilgöz-Zegerius, zondag 24 september om 20.20 uur bij KRO-NCRV op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Goedenavond Nederland' terug op NPO 1: afscheid voor Welmoed Sijtsma, entree voor Frank van Leeuwen
- Celien Hermans bezorgt kijkers kippenvel met eerbetoon aan mama Margriet tijdens ‘Vlaanderen Feest’
- 'SOS Piet'-icoon Piet Huysentruyt krijgt Vlaams ereteken
- Oproep! Waag jij je kans als kandidaat in 'Blokken'?
- AVROTROS maakt nieuw seizoen van 'Dag & Nacht'
- Nieuwe reeks 'MAX Vakantieman': tips, trends en valkuilen voor vakantiegangers
- 'De weg naar Fenix': documentaire over de totstandkoming van dit kunstmuseum over migratie
- De 'Au Pairs' krijgen het moeilijker in Canada
- Liefde kent geen hokjes in 'B&B Zoekt Lief': Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit
- Van Kempense koeien tot Damse zwanen: wie wint de bedjesstrijd in 'Met Vier In Bed'?
- 'Dijkstra & Evenblij Ter PlekkeBar' vanuit Biertje in Hellevoetsluis
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- JOE Parad’ice Beach schiet uit de startblokken met knallend optreden van Milk Inc.
- Annemiek van Vleuten opent 'NPO Radio 1 Tourcafé'
- Luistercijfers: Hoogste marktaandeel ooit voor radiozenders DPG Media
Multimedia SPOTLIGHT
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50' -
Kijk naar 'True Crime Belgium: Moord zonder Lijk' op Streamz -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Jana en Jelle vinden elkaar in 'B&B Zoekt Lief' -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Glitter, glamour en Nederlandse directheid in 'The Real Housewives van het Zuiden' -
Ruben Van Gucht daagt Tess uit op JOE
-
'Taylor Swift, a love story' in 'Telefacts Zomer' -
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+
Kijktip van de dag

Billie heeft een gitaar gekregen voor zijn verjaardag en heeft een bandje opgericht met Saartje. Boma werpt zich op als manager. Billie en Saartje moeten van school een BV interviewen, en Billie heeft Jan Leyers uitgenodigd. Boma vindt dit een goede gelegenheid om professioneel advies te vragen. De dames zijn in alle staten door het nakende bezoek. Carmens frituur heeft niet genoeg meer te doen. Er moet dringend naar nieuwe klanten worden gezocht.
'FC De Kampioenen', om 20.15 uur op VRT 1.



































