Vrijdag in 'Meldpunt': het nijpende tekort aan seniorenwoningen

donderdag 23 mei 2024
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Dit jaar worden er slechts 2.700 seniorenwoningen gebouwd, dat moeten er 36.000 zijn om aan de behoefte te voldoen. Met de groei van het aantal ouderen is het niet gek dat verkassen van een grote eengezinswoning naar een appartement hierdoor bijna onmogelijk is.

Wat is er nodig om de huisvesting van ouderen vlot te trekken? Daarover gaat Meldpunt op vrijdag.


Ingrid Bruinooge huurt sinds 1995 een eengezinswoning in Geldrop. Ze wil nu graag kleiner en gelijkvloers gaan wonen in de buurt van voorzieningen. Maar de beperkte opties die er zijn, zijn fors duurder ondanks hun kleinere woonoppervlak. Ook in de koopmarkt valt weinig te kiezen voor senioren omdat er veel minder seniorenwoningen worden gebouwd dan nodig is, zo becijferde ABN Amro onlangs. Waarom wordt er zo weinig bijgebouwd en wat is hier aan te doen? Of valt het allemaal wel mee, zoals het Economisch Instituut voor de Bouw stelt.
Elles de Bruin bespreekt dit met Freek Koersvelt van WoonZorg Nederland, een landelijke woningcorporatie voor senioren, en met Taco van Hoek van het Economisch Instituut voor de Bouw.

En verder: antwoorden op kijkersvragen over reisboekingen
Als een Spaans appartement bij aankomst niet de beloofde hottub blijkt te hebben, wat kunt u dan doen en waar heeft u recht op? Paul Tekenbroek boekt een all inclusive cruise, maar moet voor veel zaken bijbetalen. Mag je dat nog all inclusive noemen?

Emmy Zundert zat een paar dagen zonder koffer in India door een fout van vliegtuigmaatschappij Lufthansa. Welke gemaakte onkosten mag zij dan declareren? Antwoorden op deze vragen komen van Babs van der Staak van de Consumentenbond.

'Meldpunt', vrijdag 24 mei om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Wanneer een van haar vroegere patiënten terugkeert naar Med, ontdekt Goodwin dat tijd niet alle wonden heelt. Frost en Charles behandelen een patiënt die worstelt met zijn seksualiteit. Lenox en Abrams werken aan het redden van een vrouw die al twintig jaar in coma ligt.

'Chicago Med', om 22.10 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:55
    De Warmste Week
    01:05
    VRT NWS laat
  • 12:00
    De Warmste Week
    09:00
    Winterbeelden
  • 13:55
    Kleine dingen
    05:05
    Geen uitzending
  • 13:40
    Familie
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:30
    WK Darts 2026
    01:00
    Geen uitzending
  • 11:50
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 13:55
    Baywatch
    00:45
    Xena: Warrior Princess
  • 13:20
    A Merry Scottish Christmas
    23:50
    Engaged by Christmas
  • 10:00
    Joe
    01:05
    SOS Piet
  • 13:05
    The Savoy
    01:20
    Huizenjagers
  • 13:35
    C.S.I. New York
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:15
    The First 48 Presents Critical Minutes
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:25
    A Sprinkle of Christmas
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:05
    Cold Justice
    05:00
    Play kerst haardvuur 2025
  • 13:00
    Z-Extra
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:42
    Publireportage
    00:00
    Oh What A Night
  • 13:30
    Winterse Kost
    01:25
    Bon Appetit
  • 13:55
    New Tricks
    01:00
    The Madame Blanc Mysteries
  • 13:30
    Storage Wars
    07:10
    Flip This House
  • 13:35
    Kook mee met MAX
    01:15
    NOS Journaal
  • 13:15
    Opgroeien met tegenwind
    01:00
    Nieuwsuur
  • 13:35
    Superworm
    05:00
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal