Vrijdag in 'Meldpunt': consument worstelt met energievragen

donderdag 29 september 2022
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Betaal ik een hoog of een laag voorschot aan mijn energiebedrijf? En waarom verrekent mijn energiebedrijf de opbrengst van mijn zonnepanelen ineens maandelijks, in plaats van jaarlijks?

MAX Ombudsman Jeanine Janssen behandelt energievragen in 'Meldpunt'.


Nu de energiekosten zo hoog zijn dat ze de huur- of hypotheeklasten soms overstijgen is een slimme keuze van een energiecontract van groot belang. Maar consumenten lopen daarbij soms vast. Agnes de Rooij raakt haar opgebouwde voorschot van ruim duizend euro kwijt als haar energiebedrijf Anode Energie in december 2021 failliet gaat. Zij staat met duizenden schuldeisers in de rij om hiervan iets terug te krijgen. Na haar overstap naar een andere leverancier worstelt ze met de vraag: 'houd ik mijn voorschot laag, zodat ik niet voor de tweede keer slachtoffer van een faillissement word?' Of betaalt ze een reëel voorschot zodat ze aan het einde van het contract niet hoeft bij te betalen?

Verrekening zonnepanelen
Over de verrekening van de opbrengst van zonnepanelen bestaat onvrede. Hanneke van Deuren heeft zonnepanelen waarvan de opbrengst altijd jaarlijks werd verrekend met haar energieverbruik. Haar leverancier Budget Energie is van plan om deze ‘saldering’ bij mensen met een variabel contract maandelijks toe te passen. Dat zou zeer nadelig uitpakken voor mevrouw Van Deuren. De kilowatts die ze in de zomer te veel produceert, en met een opbrengst van een paar cent per kilowattuur teruglevert, moet ze in de winter voor 70 eurocent per kilowatt terugkopen van haar leverancier. Dat kost haar dan honderden euro’s per jaar. MAX Ombudsman Jeanine Janssen en Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis geven toelichting.

En verder: hoe handelt ING klachten over schrappen loyaliteitsbonus af?
Vorig jaar besteedde 'Meldpunt' aandacht aan het tegoed dat trouwe hypotheekklanten van ING in de loop der jaren hebben opgebouwd. Bij verhuizing konden zij hun zogenoemde loyaliteitsbonus, vaak duizenden euro’s, inruilen voor rentekorting op een nieuwe ING hypotheek. Totdat ING vorig jaar eenzijdig een streep zette door alle reeds opgebouwde loyaliteitsbonussen. Honderden boze reacties kwamen binnen bij MAX Ombudsman en de redactie van 'Meldpunt', samen goed voor miljoenen euro’s aan bonussen.

Pascal Frehé, zelf trouw ING klant, kaartte deze kwestie destijds bij 'Meldpunt' aan. Binnenkort gaat hij verhuizen. ING weigert om zijn opgebouwde bonus van bijna vijfduizend euro om te zetten in een korting op zijn nieuwe ING hypotheek. Frehé laat het er niet bij zitten, en stapt samen met MAX Ombudsman Rogier de Haan naar het financiële klachteninstituut Kifid.

'Meldpunt', vrijdag 30 september om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT1 logo

Mira is een jonge alleenstaande moeder, altijd positief en boordevol energie. Ze heeft een fijne job als thuisverpleegster, hechte vrienden en een goede relatie met haar jongste broer. Maar dan krijgt ze nieuws dat inslaat als een bom. Mira besluit om het contact met haar oudste broer te herstellen in een poging het gezin dat er nooit echt één was te herenigen. En zo trekt deze niet-alledaagse en op zijn zachtst gezegd kleurrijke familie voor een weekend naar de Ardennen. Mira wacht een uitdaging om de familiebanden aan te halen.

'J'aime La Vie', film uit 2023 met oa. Jurgen Delnaet, om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:50
    Shaun het schaap
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    09:00
    Lentebeelden
  • 08:50
    Videoclips #likeme
    06:00
    Tik Tak
  • 08:50
    Maya de Bij
    00:00
    Huis Gemaakt
  • 08:00
    Geen uitzending
    07:15
    The Motorway
  • 06:00
    Qmusic
    00:45
    The Big Bang Theory
  • 07:00
    Willy
    00:45
    All New Traffic Cops
  • 00:55
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    01:05
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
    01:55
    De Tafel van Gert
  • 08:45
    New Girl
    01:15
    Fire Country
  • 08:05
    Fear Factor USA.
    01:30
    Bar Rescue
  • 08:45
    Roger van Damme - Goud
    01:45
    Botched
  • 08:00
    Snapped
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:04
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:49
    Hallo Roger
    00:00
    Oh What A Night
  • 08:45
    Het Weekmenu
    01:10
    Winterse Kost
  • 08:05
    Midsomer Murders
    01:35
    DCI Banks
  • 08:20
    The Kardashians
    01:35
    First Dates Australia
  • 08:40
    Goedemorgen Nederland
    01:00
    Pauw & De Wit
  • 08:40
    MAX Geheugentrainer
    01:00
    Ongehoord Nieuws
  • 08:50
    Babar en de belevenissen van Badou
    01:20
    Je Zal Het Maar Hebben