Vrijdag in 'Meldpunt': consument worstelt met energievragen

donderdag 29 september 2022
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Betaal ik een hoog of een laag voorschot aan mijn energiebedrijf? En waarom verrekent mijn energiebedrijf de opbrengst van mijn zonnepanelen ineens maandelijks, in plaats van jaarlijks?

MAX Ombudsman Jeanine Janssen behandelt energievragen in 'Meldpunt'.


Nu de energiekosten zo hoog zijn dat ze de huur- of hypotheeklasten soms overstijgen is een slimme keuze van een energiecontract van groot belang. Maar consumenten lopen daarbij soms vast. Agnes de Rooij raakt haar opgebouwde voorschot van ruim duizend euro kwijt als haar energiebedrijf Anode Energie in december 2021 failliet gaat. Zij staat met duizenden schuldeisers in de rij om hiervan iets terug te krijgen. Na haar overstap naar een andere leverancier worstelt ze met de vraag: 'houd ik mijn voorschot laag, zodat ik niet voor de tweede keer slachtoffer van een faillissement word?' Of betaalt ze een reëel voorschot zodat ze aan het einde van het contract niet hoeft bij te betalen?

Verrekening zonnepanelen
Over de verrekening van de opbrengst van zonnepanelen bestaat onvrede. Hanneke van Deuren heeft zonnepanelen waarvan de opbrengst altijd jaarlijks werd verrekend met haar energieverbruik. Haar leverancier Budget Energie is van plan om deze ‘saldering’ bij mensen met een variabel contract maandelijks toe te passen. Dat zou zeer nadelig uitpakken voor mevrouw Van Deuren. De kilowatts die ze in de zomer te veel produceert, en met een opbrengst van een paar cent per kilowattuur teruglevert, moet ze in de winter voor 70 eurocent per kilowatt terugkopen van haar leverancier. Dat kost haar dan honderden euro’s per jaar. MAX Ombudsman Jeanine Janssen en Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis geven toelichting.

En verder: hoe handelt ING klachten over schrappen loyaliteitsbonus af?
Vorig jaar besteedde 'Meldpunt' aandacht aan het tegoed dat trouwe hypotheekklanten van ING in de loop der jaren hebben opgebouwd. Bij verhuizing konden zij hun zogenoemde loyaliteitsbonus, vaak duizenden euro’s, inruilen voor rentekorting op een nieuwe ING hypotheek. Totdat ING vorig jaar eenzijdig een streep zette door alle reeds opgebouwde loyaliteitsbonussen. Honderden boze reacties kwamen binnen bij MAX Ombudsman en de redactie van 'Meldpunt', samen goed voor miljoenen euro’s aan bonussen.

Pascal Frehé, zelf trouw ING klant, kaartte deze kwestie destijds bij 'Meldpunt' aan. Binnenkort gaat hij verhuizen. ING weigert om zijn opgebouwde bonus van bijna vijfduizend euro om te zetten in een korting op zijn nieuwe ING hypotheek. Frehé laat het er niet bij zitten, en stapt samen met MAX Ombudsman Rogier de Haan naar het financiële klachteninstituut Kifid.

'Meldpunt', vrijdag 30 september om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Van rekkenvuller in de Colruyt tot megacomedyster in Vlaanderen en ver daarbuiten: dat is de switch die Philippe Geubels op enkele jaren tijd heeft gemaakt. De impact van die plotse bekendheid op zijn leven was de inspiratiebron voor zijn theatershow 'Hoe moet het nu verder?'. Goed voor talloze hilarische beslommeringen over het BV-schap, en zoals het iemand betaamt die eenzaam aan de top staat, over de wanhopige zoektocht naar liefde. 'Hoe moet het nu verder?': na 210 uitverkochte voorstellingen overal te lande, nu eindelijk op tv.

'Philippe Geubels - Hoe moet het nu verder ?', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:05
    Journaallus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:30
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 20:50
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:15
    Geen uitzending
    06:55
    Sprookjes van Klaas Vaak
  • 02:10
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:45
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:10
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:15
    JOE XMAS
    05:40
    Sugarplummed
  • 00:40
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:30
    De Tafel van de Week
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:25
    Play kerst haardvuur 2025
    01:00
    Fire Country
  • 02:35
    Play kerst haardvuur 2025
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:30
    Love Island UK
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:45
    Play kerst haardvuur 2025
    05:00
    Geen uitzending
  • 02:25
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:37
    Diy on wheels
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:25
    Het Weekmenu
    07:00
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 02:15
    Midsomer Murders
    01:30
    London Kills
  • 02:35
    Real Girlfriends in Paris
    06:50
    Storage Wars
  • 02:45
    NOS Journaal met gebarentaal
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 02:30
    Rail Away
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 02:25
    Onderweg naar liefde
    06:55
    Ta-daaa!