Vrijdag in 'Meldpunt': consument worstelt met energievragen

Betaal ik een hoog of een laag voorschot aan mijn energiebedrijf? En waarom verrekent mijn energiebedrijf de opbrengst van mijn zonnepanelen ineens maandelijks, in plaats van jaarlijks?
MAX Ombudsman Jeanine Janssen behandelt energievragen in 'Meldpunt'.
Nu de energiekosten zo hoog zijn dat ze de huur- of hypotheeklasten soms overstijgen is een slimme keuze van een energiecontract van groot belang. Maar consumenten lopen daarbij soms vast. Agnes de Rooij raakt haar opgebouwde voorschot van ruim duizend euro kwijt als haar energiebedrijf Anode Energie in december 2021 failliet gaat. Zij staat met duizenden schuldeisers in de rij om hiervan iets terug te krijgen. Na haar overstap naar een andere leverancier worstelt ze met de vraag: 'houd ik mijn voorschot laag, zodat ik niet voor de tweede keer slachtoffer van een faillissement word?' Of betaalt ze een reëel voorschot zodat ze aan het einde van het contract niet hoeft bij te betalen?
Verrekening zonnepanelen
Over de verrekening van de opbrengst van zonnepanelen bestaat onvrede. Hanneke van Deuren heeft zonnepanelen waarvan de opbrengst altijd jaarlijks werd verrekend met haar energieverbruik. Haar leverancier Budget Energie is van plan om deze ‘saldering’ bij mensen met een variabel contract maandelijks toe te passen. Dat zou zeer nadelig uitpakken voor mevrouw Van Deuren. De kilowatts die ze in de zomer te veel produceert, en met een opbrengst van een paar cent per kilowattuur teruglevert, moet ze in de winter voor 70 eurocent per kilowatt terugkopen van haar leverancier. Dat kost haar dan honderden euro’s per jaar. MAX Ombudsman Jeanine Janssen en Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis geven toelichting.
En verder: hoe handelt ING klachten over schrappen loyaliteitsbonus af?
Vorig jaar besteedde 'Meldpunt' aandacht aan het tegoed dat trouwe hypotheekklanten van ING in de loop der jaren hebben opgebouwd. Bij verhuizing konden zij hun zogenoemde loyaliteitsbonus, vaak duizenden euro’s, inruilen voor rentekorting op een nieuwe ING hypotheek. Totdat ING vorig jaar eenzijdig een streep zette door alle reeds opgebouwde loyaliteitsbonussen. Honderden boze reacties kwamen binnen bij MAX Ombudsman en de redactie van 'Meldpunt', samen goed voor miljoenen euro’s aan bonussen.
Pascal Frehé, zelf trouw ING klant, kaartte deze kwestie destijds bij 'Meldpunt' aan. Binnenkort gaat hij verhuizen. ING weigert om zijn opgebouwde bonus van bijna vijfduizend euro om te zetten in een korting op zijn nieuwe ING hypotheek. Frehé laat het er niet bij zitten, en stapt samen met MAX Ombudsman Rogier de Haan naar het financiële klachteninstituut Kifid.
'Meldpunt', vrijdag 30 september om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Dit zijn de 'Heel Holland Bakt'-bakkers van seizoen 14
- 'Papi chulo met krulletjes', kombucha uit het labo en een 'verdronken' kalf: 'Mijn Restaurant' trapt af met pittige kookproef
- Axel Daeseleire duikt opnieuw onder in gesloten werelden in een emotioneel vierde seizoen van 'Axel Gaat Binnen'
- 'De Slimste Mens ter Wereld' is terug: ontdek de kandidaten van de eerste week
- Emotionele exit voor Jasmijn Van Hoof in ‘De Verraders’: wordt Thomas Smith de nieuwe Verrader?
- Annabelle getuigt over de slopende zoektocht naar haar biologische moeder in 'Sous X'
- Cartoon Network kondigt 'Tijd voor Avontuur: Side Quests' aan
- 'Dwars door de Pyreneeën': Andorra en de Gele Trein
- Finn en Jake verwelkomen je terug in het Land van Ooo!
- Maandag in 'Het Uur van de Wolf Kort': Giovanni/Carmen
- Qmusic viert 25ste verjaardag met spectaculair lichtfestival in Mechelen
- KRO-NCRV Radioschool zoekt nieuw radiotalent voor 2027
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Renkum
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Ontdek hier de 'Patattensmoothie'! -
Kijk de nieuwe serie 'Coven Academy' op Disney+ -
Outfit Francesco Planckaert mikpunt van spot in 'De Slimste Mens' -
Zondag gaat het hard tegen hard in 'De Verraders' -
Een 'verschrikkelijke fout' in 'Mijn Restaurant' -
Zingende kok blaast jury omver in 'Got Talent'
-
'Kotmadam Sergeant' en studenten maken zich klaar voor de Foute Party -
Marc Coucke heeft opvallend advies voor duo in 'Mijn Restaurant' -
Regi en Linda blikken terug op 30 jaar Milk Inc. -
Vrachtwagenchauffeur onder vuur genomen in 'Real Life Patsers' -
'Verboden te Lachen' met Peter Van den Begin nieuw op Streamz -
Axel Daeseleire spreekt met de 'meest gehate familie van Amerika' -
Margriet en Celien Hermans keren terug naar de operatiekamer -
Mattias' papa niet onder de indruk van kersverse schoondochter -
Karen Damen krijgt opvallende 'K2 Zoekt K3'-reünie in 'Got Talent'
-
Farzad getuigt in 'Kotmadam Sergeant' over discriminatie -
Kom in actie voor De Warmste Week! -
De groep valt uiteen in 'De Verraders' -
Erik Van Looy trapt nieuw seizoen 'De Slimste Mens ter Wereld' op gang -
Paniek bij Karen Damen in 'Got Talent' -
Kijk nu 'Toy Story 5' op Disney+ -
Bekijk de trailer van 'Het Bestaat', aflevering 1 -
Willy Sommers verklapt zijn bezoek aan 'Maison Verhulst' -
Man van Ingeborg op bezoek in 'Kotmadam Sergeant' -
'Ochtendstond heeft granola in de mond' -
'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer -
Tweestrijd barst los in 'De Verraders' -
'#LikeMe'-actrice Lotte De Clerck maakt pittige entree in 'Familie' -
Hangt er liefde in de lucht bij 'Blind Getrouwd'? -
Koningin Mathilde steunt STIP IT
Kijktip van de dag

Liveverslag van Frankrijk - België, de vierde wedstrijd van de Rode Duivels in groep 1 van Divisie A van de UEFA Nations League, vanuit het Stade de France in Parijs, Frankrijk.
'UEFA Nations League: Frankrijk-België', om 20.25 uur op VTM.



































