Virtueel Bevrijdingskoor bij NPO Radio 4

Door de coronacrisis komt NPO Radio 4 met een aangepaste versie van 'Zing Mee: De Nieuwe Wereld'. Zangers in Nederland krijgen vanaf maandag 30 maart de kans om hun stem te laten horen in een groot Virtueel Bevrijdingskoor.
Iedereen kan nu vanuit huis zijn partij instuderen en opnemen met bijvoorbeeld de mobiele telefoon of laptop.
De deelnemers zingen in het kader van 75 jaar bevrijding een speciaal gemaakt vocaal arrangement van het Largo uit de 9e Symfonie 'Uit de Nieuwe Wereld' van Antonín Dvořák. Op www.nporadio4.nl/zingmee kunnen de zangers aan de hand van een instructievideo meedoen en hun opname insturen. NPO Radio 4 en KRO-NCRV voegen alle inzendingen samen tot een groot koor. Het resultaat zal te horen zijn op NPO Radio 4 en online via nporadio4.nl.
Oorspronkelijk zouden koren en ensembles in Nederland in het kader van 75 jaar bevrijding een door NPO Radio 4 gemaakt vierstemmig vocaal arrangement uitvoeren van een deel uit de Negende Symfonie ‘Uit de Nieuwe Wereld' van Antonín Dvořák. De bladmuziek hiervoor werd ruim 6000 keer gedownload en meer dan 65 koren en ensembles in heel Nederland hadden al aangegeven het muziekstuk te gaan uitvoeren. Door de maatregelen als gevolg van het coronavirus gaan deze uitvoeringen niet door en daarom wordt nu dit digitale alternatief geboden.
'Uit de Nieuwe Wereld'
Tijdens de Tweede Wereldoorlog vond in een vrouwenkamp op Sumatra iets bijzonders plaats. De gevangenen zochten naar een manier om alle ellende het hoofd te kunnen bieden. Ze herinnerden zich klassieke muziekstukken, maar hadden geen muziekinstrumenten tot hun beschikking. Daarom besloten ze orkestmuziek die ze zich herinnerden te gaan zingen, zonder woorden.
Het stemmenorkest zong in het kamp onder meer het Largo uit de Negende Symfonie 'Uit de Nieuwe Wereld' van Antonín Dvořák. NPO Radio 4 heeft een vierstemmig arrangement laten maken van dit Largo van Dvořák, geschikt voor een gemengd koor of ensemble.
Bladmuziek en meezingopnames
Op www.nporadio4.nl/zingmee kan iedereen die graag zingt de bladmuziek van Zing mee: De Nieuwe Wereld downloaden. Er zijn professionele meezingopnames van het Groot Omroepkoor om de muziek in te studeren. Met behulp van een instructievideo door dirigent Klaas-Jan de Groot kan de muziek door zangers thuis uitgevoerd en opgenomen worden.
'Zing mee: De Nieuwe Wereld' is een initiatief van NPO Radio 4 en KRO-NCRV in het kader van 75 jaar bevrijding, in samenwerking met het Nationaal Comité 4 en 5 mei, de Leo Smit Stichting en de Stichting Omroep Muziek.
Kijk voor alle informatie op www.nporadio4.nl/zingmee. Meer informatie over 75 jaar bevrijding op NPO Radio 4 is te vinden via https://www.nporadio4.nl/75jaarbevrijding.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Telenet pompt 45 miljoen euro extra in Play Media
- VRT NWS-documentaire 'Oekraïne na het front' volgt zwaargewonde militairen op kantelmoment tussen oorlog en gewone leven
- Verlenging samenwerking New8 garandeert groot Europees publiek voor Nederlandse topfictie
- Acht publieke omroepen zetten samenwerking verder voor Europese topfictie
- Mooie liedjes duren levenslang: nieuw seizoen van 'Ik Vraag Het Aan' met Niels Destadsbader
- Els van Doesburg over haar liefde voor Peter De Roover in 'Maison Verhulst'
- 'Zembla' donderdag over internationale zaadhandel
- Limburgse kasteelheer raakt verzeild in drugsdossier door verhuur duivenhok
- Dit zie je dinsdag in 'Vier Handen Op Eén Buik'
- Super Switch: de allesbeslissende UEFA Champions League-ontknoping bij Ziggo Sport
- 538 Koningsdag keert terug naar Breda met meer dan 30 artiesten
- Radiozender JOE eert voetbalhistorie met unieke 'Legend-badge' tijdens PSV - Feyenoord
- Ja, poit! De Jordy kaapt wekelijks digitale themazender Q-Foute Radio met zijn 'Happy Hour'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Hengelo
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België -
Kijk dit voorjaar naar het laatste seizoen van 'The Boys' op Prime Video -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Industry' op HBO Max -
Frustraties steken de kop op in 'Bestemming X' -
Kijk de eerste beelden van 'De Twaalf: De Botoxmoorden'
Kijktip van de dag

In de zomer van 1976 zit de NYPD een man achterna die op koppels in geparkeerde auto's schiet. Hij tart de stad met angstaanjagende brieven totdat de politie een tip krijgt over een verdachte die de hond van een buurman heeft doodgeschoten.
'The Mark of a Serial Killer', om 20.30 uur op Play Crime.



































