'Terug naar de 90's' met het succes van de Eurodance

woensdag 3 april 2024

No Limit, Slave to the Music en Never Alone. Nummers die in de jaren 90 grote hits waren van Eurodance acts 2 Unlimited, Twenty 4 Seven en 2 Brothers on the 4th Floor.

Nu, 30 jaar later, is Eurodance voor veel muziek de basis en deze artiesten treden nog overal ter wereld op. In de vijfdelige AVROTROS-docuserie '90's Dance' staat Hila Noorzai, met de artiesten en producers van de meest succesvolle acts uit die tijd, stil bij de hoogte- en dieptepunten uit hun carrière.


Zo verdiept Hila Noorzai zich in de Nederlands-Belgische dance act 2 Unlimited. Hun hits Get Ready for This en No Limit zijn niet meer weg te denken uit de popgeschiedenis. Wat begon met twee ambitieuze jonge Belgische producers ontwikkelde zich met zangeres Anita Doth en rapper Ray Slijngaard tot een wereldwijde succesformatie. Maar met het succes en het binnenstromende geld, kwamen ook de eerste scheurtjes, met de breuk als gevolg. Hila heeft een emotioneel gesprek met Ray.

De Nederlandse Nance vertelt openhartig hoe het was om als vijftienjarig meisje bij de succesvolle Twenty 4 Seven te horen. Samen met rapper Stay-C reisde ze van optreden naar optreden. Totdat Nance er onverwacht wordt uitgezet. Wat heeft de breuk met hen gedaan en hoe kijken zij daar nu tegenaan? Ook duikt Hila de underground dancescene van Duitsland in. SNAP! scoorde wereldhits met The Power en Rythm is a Dancer. Maar de groep gaat ten onder aan haar eigen succes. Hila spreekt alle betrokkenen over deze roerige tijd.

De hits Never Alone en Dreams (Will come Alive) van 2 Brothers on the 4th Floor zijn nog dagelijks op de radio te horen. Zangeres Desirée (Des-Ray) en rapper René (D-Rock) treden vandaag de dag nog steeds op met hun grootste hits. Ze vertellen Hila een geheim dat ze al vijftien jaar met zich meedragen.

Op naar T-Spoon; zij braken door met de hit No Time To Waste, maar hun grootste hit scoorden zij pas in de nadagen van de Eurodance met Sex on The Beach. Het nummer ging de hele wereld over. Hila spreekt rapper Shamrock en zangeres Linda Estelle, die dacht dat het een flop zou worden, over hun grootste hit.

'90's Dance', vanaf 4 april om 20.20 uur bij AVROTROS op NPO 3.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Helden van Hier: Politie Aalst' (VTM)

Na een melding van een overval snellen Ken en Yves ter plaatse, maar het slachtoffer is spoorloos. Kevin en Feline onderzoeken oplichting waarbij een vrouw duizenden euro's verloor. Simon en Lauranne reageren op een melding over een gevonden pistool.

'Helden van hier: Politie Aalst', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:55
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 22:50
    Nachtlus
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:35
    Geen uitzending
    06:00
    Plop & de Peppers
  • 02:10
    Geen uitzending
    07:15
    GPs: Behind Closed Doors
  • 01:20
    Geen uitzending
    11:30
    Magnum P.I.
  • 01:20
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:50
    Geen uitzending
    15:20
    9-1-1
  • 01:10
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:30
    Geen uitzending
    10:00
    De ambachter
  • 02:45
    Geen uitzending
    06:40
    SkyMed
  • 02:25
    Bar Rescue
    02:25
    MacGyver
  • 02:30
    Geen uitzending
    05:25
    Botched
  • 02:10
    Geen uitzending
    06:00
    Shades of Blue
  • 00:51
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:43
    De ambachter
    05:55
    Sixties To Six
  • 02:45
    Snel, Makkelijk & Lekker
    03:00
    Likoké on Tour
  • 02:20
    The Count of Monte Cristo
    03:30
    Happy Valley
  • 02:50
    Scrubs
    02:10
    Cougar Town
  • 02:45
    NOS Journaal Laat
    03:10
    NOS Journaal
  • 01:30
    Nieuwsuur
    08:00
    BinnensteBuiten special: Arjan's Big Year
  • 02:40
    Eva
    03:45
    Sluipschutters