Recordaantal versprekingen in week van 'Het Verboden Woord' op Qmusic

vrijdag 16 januari 2026
Foto: Qmusic - © DPG Media 2026

Na een week waarin de dj's van Qmusic voortdurend op hun uitspraken moesten letten, is het radiospel 'Het Verboden Woord zojuist tot een spectaculaire ontknoping gekomen. De keuze voor 'beetje' bleek een onmogelijke opgave.

Met een definitieve eindstand van 96 versprekingen werd het aantal van 88 missers tijdens de vorige editie ruimschoots overtroffen.


Om de dj’s deze week te ondersteunen en de druk van de ketel te halen, werden er diverse gasten uitgenodigd in de studio. Het idee was simpel: als de gasten praten, hoeven de dj’s minder te zeggen en is de kans op een verspreking kleiner. Echter pakte deze hulp voor veel dj’s averechts uit. In de enthousiaste gesprekken met onder anderen Jordy Huisman van Kris Kross Amsterdam, Casper Starreveld van Kensington, Gerard Joling en Donnie lieten de dj’s hun waakzaamheid varen, met een regen aan dure versprekingen tot gevolg.

De ontknoping van de Wall of Shame
De strijd om niet bovenaan de beruchte ‘Wall of Shame’ te eindigen bleef tot de laatste seconde spannend. Tijdens de grote finaleshow vanmorgen, waarbij alle deelnemende dj’s gezamenlijk in de studio aanwezig waren, liep de teller nog een laatste keer flink op. Marieke Elsinga en Wim van Helden eindigen deze editie als gedeelde 'koplopers' met elk 19 versprekingen op hun naam. Lars Boele volgt op de voet met 16 missers op de teller. Om exact 09.00 uur klonk het verlossende eindsignaal en mochten de dj’s het verboden woord eindelijk weer ongestraft gebruiken.


Verkiezing: 'Beetje domste verspreking'
Hoewel de dj's nu weer vrijuit kunnen spreken, is het laatste woord aan de luisteraar. Via de Q-app kan er de hele dag gestemd worden op de ‘beetje domste verspreking’ van de week. De strijd gaat tussen Mattie Valk die Jip, het zoontje van Marieke Elsinga, vroeg wat het verboden woord was en het vervolgens direct zelf herhaalde, Domien Verschuuren, die in zijn eigen synoniemen-val trapte door 'beetje' als voorbeeld te noemen en Menno Barreveld, die op de vroege vrijdagochtend struikelde voor de finish door de show te openen met de zin dat hij probeerde een beetje op zijn woorden te letten. De winnaar van deze twijfelachtige eer wordt vanavond bekendgemaakt in de show van Tom & Bram.

In totaal is er deze week 48.000 euro aan prijzengeld uitgekeerd aan scherpe luisteraars die via de Q-app de dj’s op het verboden woord wisten te betrappen; een absoluut recordbedrag in de geschiedenis van het spel. De volledige eindstand is hier te vinden.

Jaartal      Het Verboden Woord        Aantal keer gezegd          Totaal uitgekeerd
2023          Misschien                           51                                       € 25.500,-
2024          Eigenlijk                             88                                       € 44.000,-
2026          Beetje                                96                                       € 48.000,-

Over 'Het Verboden Woord'
Het Verboden Woord is een jaarlijks terugkerend radiospel bij Qmusic waarbij een veelvoorkomend woord de hele week taboe is voor alle dj's. Luisteraars die een verspreking horen, kunnen direct via de rode knop in de Q-app reageren. Uit alle meldingen wordt willekeurig een luisteraar geselecteerd die, mits live in de uitzending teruggebeld, direct 500 euro wint. Het spel stelt de concentratie en creativiteit van de dj's flink op de proef, aangezien zij hun woordkeuze voortdurend moeten aanpassen om niet bovenaan de 'Wall of Shame' te eindigen.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Carmen - 'F.C. De Kampioenen'

Fernand probeert Carmen wijs te maken dat haar Xavier eigenlijk op mannen valt. Zo hoopt hij een wig tussen de twee te drijven en Carmen voor zich te winnen. Hij wordt echter ontmaskerd en de Kampioenen geven hem een koekje van eigen deeg.

'F.C. De Kampioenen', om 20.10 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:05
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 01:05
    Nachtlus
    08:00
    Lentebeelden
  • 21:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:40
    Plop & de Peppers
  • 02:40
    Geen uitzending
    07:15
    GPs: Behind Closed Doors
  • 01:00
    Geen uitzending
    12:05
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 01:15
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:55
    Geen uitzending
    15:15
    Murder in a Small Town
  • 00:25
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:05
    Geen uitzending
    02:25
    De Tafel van de Week
  • 02:00
    Geen uitzending
    02:00
    Criminal Minds
  • 02:55
    Geen uitzending
    02:35
    Blood & Treasure
  • 02:05
    Geen uitzending
    02:05
    48 Hours to Buy
  • 02:35
    Geen uitzending
    06:30
    Shades of Blue
  • 04:07
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:36
    Zo doe je het!
    05:55
    Sixties To Six
  • 04:10
    Becoming Meewis
    02:15
    Karola's Kitchen
  • 04:30
    Midsomer Murders
    03:35
    Miss Fisher's Murder Mysteries
  • 04:05
    Grey's Anatomy
  • 02:35
    NOS Journaal
    02:00
    EenVandaag
  • 03:20
    Nieuwsuur
    08:00
    Petrus in het land
  • 04:40
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    02:30
    First Dates