'Radio Doc' bij de NTR: een schietpartij in de straat

In Nederland vinden steeds meer schietpartijen plaats, gepleegd met alsmaar zwaardere wapens. Maar een schietpartij in je straat is niet normaal en moet dat ook niet worden.
In dit documentaire tweeluik wordt de ontwrichtende invloed van een schietpartij onder de loep genomen. En kijken we wat betrokkenen daar tegenover zetten.
15 november 2020 – eerste deel: Collateral Damage
Woensdag 20 december 2017. Nog een paar dagen en de kerstvakantie begint. Op de scholen in Nederland worden kerstdiners gegeven en liedjes gezongen. De lekkere hapjes zijn door de ouders meegebracht. Zo ook in de Beverwaard. Als de kinderen met hun ouders op weg gaan naar huis klinken er schoten. In het winkelcentrum, vlakbij de school, worden twee jongemannen in hun auto dood geschoten met een kalashnikov. De kogels vliegen in het rond. Een huis wordt geraakt, een buurtbewoner zit bevend van schrik in zijn geparkeerde auto, een paar meter van de ravage vandaan. Zowel daders als slachtoffers zijn jonge jongens en ze komen allemaal uit de buurt.
In deel 1 van Een schietpartij wordt verteld hoe de buurt reageert en hoe zij met 'haar jongens' omgaat.
22 november 2020 – tweede deel: Vergissing
Zaterdag 12 juli 2014. Het is hoogzomer en behoorlijk warm. Nederland heeft zojuist de troostfinale tegen Brazilië gewonnen. Rond een uur of 1.00 ’s nachts worden in de Conradstraat buurtbewoners wakker van geknal. Janke Verhagen komt kort daarna de straat in gelopen op zoek naar haar Stefan, die allang thuis had moeten zijn. Staat zijn auto er al geparkeerd?
In deel 2 van Een schietpartij wordt verteld hoe Janke en haar familie in een absurde film terechtkomen. Hoe moet je verder als je geliefde slachtoffer is geworden van een vergismoord? En hoe kijk je naar de jongens die dit op hun geweten hebben?
'Radio Doc: een schietpartij in de straat', 15 en 22 november om 21.00 uur bij de NTR op NPO Radio 1.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: 30 april & 1,2 en 3 mei 2026
- Play zendt samen met DAZN finale Croky Cup uit
- Kijk nu de spannende nieuwe trailer van 'De Twaalf - De botoxmoorden'
- Voetbalfans winnen: Telenet brengt Jupiler Pro League en topcompetities terug op Play Sports
- Reünie-aflevering 'Een Vergetelijk Mooie Reis' bij MAX
- Lief gebaar of vergiftigd geschenk? 'Ze Zeggen Dat' fileert bloemen
- NPO Doc 'Verweesd Eigendom' te zien bij MAX
- VRT NWS 'Pano' onderzoekt: Op de rug van de patient
- Boeiende en blinde aflevering van 'Celebrity MasterChef' op Play
- Nieuw gezin krijgt 'Blind Gekocht'-experten stil
- Qmusic-luisteraars geven Finn het allerlaatste ticket voor de liveshows van 'The Voice' in team Maarten & Dorothee
- Beleef mee de Koningin Elisabethwedstrijd Cello 2026
- Qmusic lanceert 'Mattie versus Marieke': de spannendste strijd dwars door Nederland
- JOE roept mei uit tot Topmaand: elke vrijdag een gloednieuwe top 100
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanaf Westerkwartier
Multimedia SPOTLIGHT
-
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice'
Kijktip van de dag

Van kleuter op het podium tot wereldster: het verhaal van Michael Jackson begint met glitter, maar ook met angst. Achter de succesvolle Jackson 5 schuilt een gezin dat meer door druk dan door liefde werd samengehouden, met een controlerende vader die diepe sporen nalaat. Na de release van het album 'Thriller' in 1982 verovert Michael Jackson de wereld, maar intussen zoekt hij wanhopig naar echte verbinding. Vrienden, familie - onder wie zijn zus La Toya - én collega's schetsen een verontrustend beeld: hoe groter de roem, hoe eenzamer de man achter de mythe.
'The Michael Jackson Story', om 22.15 uur op VRT Canvas.



































