'Propaganda' start nieuw seizoen met Teun van de Keuken als presentator

woensdag 8 september 2021

In het tweede seizoen van het spraakmakende journalistieke programma 'Propaganda' van KRO-NCRV is het team van verslaggevers versterkt met KRO-NCRV-presentator Teun van de Keuken.

Teun presenteert vanuit de nieuwe 'Propaganda'-studio wekelijks verschillende reportages van verslaggevers Charisa Chotoe, Nick Fellx en Thomas Rueb. Samen met hen praat hij verder over hun verhalen, licht hij zaken toe én geeft hij commentaar.


KRO-NCRV's 'Propaganda' onderzoekt mis- en desinformatie, facts en alternative facts, hoaxes en fake news. Wat viel op in de media? De verslaggevers gaan op onderzoek en vragen zich af: wat gebeurt hier nou eigenlijk echt, en klopt dit nu wel of niet? In elke aflevering wordt een actueel nieuwsfeit onderzocht. Maar ook andere bronnen van propaganda of nepnieuws worden onder de loep genomen. De overheid, bedrijven, ngo’s maar ook BN’ers en influencers. Een onderwerp is nooit te zwaar of te licht om verhalen die erover rondgaan te toetsen. 'Propaganda' is journalistiek scherp en kritisch, maar nooit vooringenomen, en altijd met een open blik. In de eerste aflevering van 'Propaganda' worden onder andere de volgende reportages gebracht:

1 miljoen nieuwe huizen?
Op 12 september vindt een landelijke woondemonstratie plaats. Want steeds meer mensen worden door de wooncrisis geraakt. De woningmarkt zit muurvast: jongeren blijven noodgedwongen bij hun ouders wonen, jonge gezinnen wonen in kleine appartementen, doorverhuizen naar een ander of groter huis is voor velen onmogelijk. Volgens verschillende politieke partijen en bouwend Nederland is de oplossing simpel: bouwen, bouwen, bouwen. Als we in ons land één miljoen nieuwe woningen gaan bouwen, trekken we de woningmarkt weer vlot. Maar waar is die claim eigenlijk op gebaseerd? En klopt deze bewering wel helemaal?

Sex sells tijdens corona
Sex sells. Ook in de media. Want vele nieuwsmedia publiceerden dit jaar over de verkoop van seksspeeltjes die door het dak ging. En specifiek zou het gaan om de omzet van één bedrijf. Want door de lockdown zouden we minder daten en doken we vaker de slaapkamer in om te experimenteren en spanning te zoeken. Hoe kon die omzet zo enorm stijgen? De webshop in kwestie houdt de kaken stijf op elkaar. Verslaggever Nick Felix van KRO-NCRV's 'Propaganda' ontdekt in de eerste aflevering van dit nieuwe seizoen de werkelijke oorzaak achter de publiciteit.

'Propaganda' is een productie van CCCP.

'Propaganda', vanaf donderdag 9 september bij KRO-NCRV om 21.00 uur op NPO 3.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Najaar 2021: alle plannen, alle zenders! (NL)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Iedereen draagt zijn steentje bij om samen met Herrmann een inzamelingsactie voor de school op poten te zetten terwijl Cindy haar kankerbehandeling ondergaat. De broer van Carver daagt onverwachts op en vraagt hem om een gunst. Een dankbare burger wil Brett en Severide bedanken voor hun hulp en het redden van zijn leven.

'Chicago Fire', om 23.10 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:10
    Dagelijkse kost
    18:30
    Blokken
  • 17:50
    Knokke in Cadzand
    18:40
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
  • 18:25
    Waiko: reis door de ruimte
    18:30
    Hallo Kroket
  • 18:20
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie VIPS
    19:00
    VTM Nieuws
  • 17:55
    De Planckaerts
    18:35
    Home and Away
  • 18:15
    The Goldbergs
    18:40
    Home Economics
  • 17:55
    Top 20 Funniest
    20:35
    The Green Mile
  • 18:25
    ER
    19:10
    S.W.A.T.
  • 18:25
    Nonkel Jef
    19:15
    De keuken van Sofie
  • 17:50
    Het Blok
    18:45
    De Container Cup
  • 18:05
    Fire Country
    18:55
    The Rookie
  • 18:20
    3rd Rock From the Sun
    18:50
    Storage Wars
  • 17:55
    Hello Goodbye NL
    18:45
    Next Level Chef
  • 17:20
    A Wife's Nightmare
  • 15:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 18:11
    Leven als vakman
    19:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 18:15
    De Zomerkeuken
    18:40
    Comfort Food
  • 18:05
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 17:55
    Below Deck Mediterranean
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 18:15
    NOS WK Avond
    18:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 18:15
    NOS Journaal Regio
    18:30
    EenVandaag
  • 18:20
    Vlogmania
    18:45
    Het Klokhuis