'Propaganda' start nieuw seizoen met Teun van de Keuken als presentator

woensdag 8 september 2021

In het tweede seizoen van het spraakmakende journalistieke programma 'Propaganda' van KRO-NCRV is het team van verslaggevers versterkt met KRO-NCRV-presentator Teun van de Keuken.

Teun presenteert vanuit de nieuwe 'Propaganda'-studio wekelijks verschillende reportages van verslaggevers Charisa Chotoe, Nick Fellx en Thomas Rueb. Samen met hen praat hij verder over hun verhalen, licht hij zaken toe én geeft hij commentaar.


KRO-NCRV's 'Propaganda' onderzoekt mis- en desinformatie, facts en alternative facts, hoaxes en fake news. Wat viel op in de media? De verslaggevers gaan op onderzoek en vragen zich af: wat gebeurt hier nou eigenlijk echt, en klopt dit nu wel of niet? In elke aflevering wordt een actueel nieuwsfeit onderzocht. Maar ook andere bronnen van propaganda of nepnieuws worden onder de loep genomen. De overheid, bedrijven, ngo’s maar ook BN’ers en influencers. Een onderwerp is nooit te zwaar of te licht om verhalen die erover rondgaan te toetsen. 'Propaganda' is journalistiek scherp en kritisch, maar nooit vooringenomen, en altijd met een open blik. In de eerste aflevering van 'Propaganda' worden onder andere de volgende reportages gebracht:

1 miljoen nieuwe huizen?
Op 12 september vindt een landelijke woondemonstratie plaats. Want steeds meer mensen worden door de wooncrisis geraakt. De woningmarkt zit muurvast: jongeren blijven noodgedwongen bij hun ouders wonen, jonge gezinnen wonen in kleine appartementen, doorverhuizen naar een ander of groter huis is voor velen onmogelijk. Volgens verschillende politieke partijen en bouwend Nederland is de oplossing simpel: bouwen, bouwen, bouwen. Als we in ons land één miljoen nieuwe woningen gaan bouwen, trekken we de woningmarkt weer vlot. Maar waar is die claim eigenlijk op gebaseerd? En klopt deze bewering wel helemaal?

Sex sells tijdens corona
Sex sells. Ook in de media. Want vele nieuwsmedia publiceerden dit jaar over de verkoop van seksspeeltjes die door het dak ging. En specifiek zou het gaan om de omzet van één bedrijf. Want door de lockdown zouden we minder daten en doken we vaker de slaapkamer in om te experimenteren en spanning te zoeken. Hoe kon die omzet zo enorm stijgen? De webshop in kwestie houdt de kaken stijf op elkaar. Verslaggever Nick Felix van KRO-NCRV's 'Propaganda' ontdekt in de eerste aflevering van dit nieuwe seizoen de werkelijke oorzaak achter de publiciteit.

'Propaganda' is een productie van CCCP.

'Propaganda', vanaf donderdag 9 september bij KRO-NCRV om 21.00 uur op NPO 3.


DOSSIER: Najaar 2021: alle plannen, alle zenders! (NL)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Familie Claus 2' (Netflix)

Jules Claus heeft Kerstmis weer helemaal omarmd en zijn rol als toekomstige Kerstman is daarmee verzekerd. Vol goede moed gaan hij en opa Noël met zijn tweetjes aan de slag. De drukste periode van het jaar staat immers weer voor de deur. Alles gaat vlot, tot Jules een brief ontvangt van een meisje met een bijzondere kerstwens: zij wil haar gescheiden ouders weer samenbrengen. De wens zorgt voor ruzie tussen Jules en zijn opa, want volgens opa kan de Kerstman veel, maar niet alles.

'De Familie Claus 2', film uit 2021 met oa. Jan Decleir en Mo Bakker, om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:45
    Flikken
    06:00
    In bed met Olly
  • 16:50
    Where the Wild Men Are With Ben Fogle
    08:00
    Herfstbeelden
  • 17:20
    Helden
    04:50
    Geen uitzending
  • 16:25
    The Masked Singer
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:30
    WK Darts 2026
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:10
    La Brea
    01:55
    Geen uitzending
  • 17:10
    Rude Tube
    07:00
    Willy
  • 16:05
    Happy Holidays From Cherry Lane
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:20
    Matlock
    00:40
    Geen uitzending
  • 17:15
    Huizenjagers
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:45
    NCIS
    01:00
    Criminal Minds
  • 17:05
    Cobra Kai
    06:55
    Heavy Rescue: 401
  • 17:20
    A Chance for Christmas
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:55
    World's Most Evil Killers
  • 17:07
    Z-Weekoverzicht
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:12
    Hallo Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 17:15
    De Chalet aan de Semois
    06:15
    Bon Appetit
  • 17:15
    Grantchester
    01:25
    Midsomer Murders
  • 17:10
    The Real Housewives of Beverly Hills
    06:56
    Below Deck Mediterranean
  • 15:45
    NOS Sport: ISU Wereldbeker Schaatsen
    06:25
    Bij ons in de Dierentuin
  • 17:10
    Petrus in het land
    06:55
    Rail Away
  • 17:00
    Junior Eurovisie Songfestival 2025 finale
    06:55
    Interstellar Ella