'Propaganda' start nieuw seizoen met Teun van de Keuken als presentator

woensdag 8 september 2021

In het tweede seizoen van het spraakmakende journalistieke programma 'Propaganda' van KRO-NCRV is het team van verslaggevers versterkt met KRO-NCRV-presentator Teun van de Keuken.

Teun presenteert vanuit de nieuwe 'Propaganda'-studio wekelijks verschillende reportages van verslaggevers Charisa Chotoe, Nick Fellx en Thomas Rueb. Samen met hen praat hij verder over hun verhalen, licht hij zaken toe én geeft hij commentaar.


KRO-NCRV's 'Propaganda' onderzoekt mis- en desinformatie, facts en alternative facts, hoaxes en fake news. Wat viel op in de media? De verslaggevers gaan op onderzoek en vragen zich af: wat gebeurt hier nou eigenlijk echt, en klopt dit nu wel of niet? In elke aflevering wordt een actueel nieuwsfeit onderzocht. Maar ook andere bronnen van propaganda of nepnieuws worden onder de loep genomen. De overheid, bedrijven, ngo’s maar ook BN’ers en influencers. Een onderwerp is nooit te zwaar of te licht om verhalen die erover rondgaan te toetsen. 'Propaganda' is journalistiek scherp en kritisch, maar nooit vooringenomen, en altijd met een open blik. In de eerste aflevering van 'Propaganda' worden onder andere de volgende reportages gebracht:

1 miljoen nieuwe huizen?
Op 12 september vindt een landelijke woondemonstratie plaats. Want steeds meer mensen worden door de wooncrisis geraakt. De woningmarkt zit muurvast: jongeren blijven noodgedwongen bij hun ouders wonen, jonge gezinnen wonen in kleine appartementen, doorverhuizen naar een ander of groter huis is voor velen onmogelijk. Volgens verschillende politieke partijen en bouwend Nederland is de oplossing simpel: bouwen, bouwen, bouwen. Als we in ons land één miljoen nieuwe woningen gaan bouwen, trekken we de woningmarkt weer vlot. Maar waar is die claim eigenlijk op gebaseerd? En klopt deze bewering wel helemaal?

Sex sells tijdens corona
Sex sells. Ook in de media. Want vele nieuwsmedia publiceerden dit jaar over de verkoop van seksspeeltjes die door het dak ging. En specifiek zou het gaan om de omzet van één bedrijf. Want door de lockdown zouden we minder daten en doken we vaker de slaapkamer in om te experimenteren en spanning te zoeken. Hoe kon die omzet zo enorm stijgen? De webshop in kwestie houdt de kaken stijf op elkaar. Verslaggever Nick Felix van KRO-NCRV's 'Propaganda' ontdekt in de eerste aflevering van dit nieuwe seizoen de werkelijke oorzaak achter de publiciteit.

'Propaganda' is een productie van CCCP.

'Propaganda', vanaf donderdag 9 september bij KRO-NCRV om 21.00 uur op NPO 3.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Najaar 2021: alle plannen, alle zenders! (NL)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Eyecatchers' nieuw op VRT MAX

Wat een teambuilding op de kartbaan moest worden, ontaardt in een pijnlijk parcours vol botsende ego’s. Wanneer een geheim over Eline aan het licht komt, krijgt vooral Hadisa een klap die ze niet zag aankomen.

'Eyecatchers', om 21.30 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:43
    Dodo
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Sta op met Radio 2
    07:00
    Zomerbeelden
  • 06:45
    Bing
    04:50
    Geen uitzending
  • 06:25
    Heidi
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:00
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Qmusic
    01:30
    Geen uitzending
  • 00:55
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:40
    Geen uitzending
    15:30
    La Brea
  • 06:00
    Joe
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    04:50
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:00
    Criminal Minds
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:35
    NCIS: Los Angeles
  • 06:45
    Property Brothers
    02:45
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:05
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 04:03
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:48
    Tooldokter
    05:55
    Sixties To Six
  • 06:35
    Open Vuur
    02:05
    BBQ Vanavond?!
  • 06:35
    Miss Fisher's Murder Mysteries
  • 06:45
    Wat eten we vandaag?
    02:30
    NCIS
  • 06:45
    NOS Journaal
    02:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:40
    Nieuwsuur
    08:00
    Petrus in het land
  • 06:45
    Joe & Jack
    05:25
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal