Portretten van Martin Kok en Frans Kurstjens in 'Vals Plat'

Martin Kok (45 jaar), bijgenaamd De Stotteraar, was een persoonlijke vriend van Heineken-ontvoerder Cor van Hout, een heel goede bekende van Holleeder en dikke maatjes met de nog vastzittende Dino S.
Martin zat een derde van zijn leven in de gevangenis voor een dubbele moord. Sinds februari van dit jaar mag hij zich weer vrij man noemen. Op zich lijkt hij zijn leven meer dan aardig op te kunnen pakken. Zo blaast hij nieuw leven in zijn escortbureau, dat hij al in 1994 startte. (Hij ging daar nog een tijd mee door toen hij achter de tralies zat, maar uiteindelijk riepen de autoriteiten hem een halt toe). Ook heeft hij sinds zijn vrijlating een nieuwe vriendin, waarmee samenwoont onder de rook van Amsterdam.
Toch vertoont Martins stoerheid de nodige barsten: zijn verleden heeft ervoor gezorgd dat zijn familie in Volendam nauwelijks contact met hem wil. Ook houdt zijn ex zijn twee kinderen ver van hem vandaan. Om zich staande te houden stort hij zich op zijn escortbureau. Zijn klantenkring zijn de mensen die hij het beste kent: 'boefjes'.
Frans Kurstjens is geestelijk verzorger in het leger en werkte sinds 2006 op Kandahar Airfield (KAF) in Afghanistan. Hij was daar met het Nederlandse leger in het kader van Operation Enduring Freedom (OEF) en had vooral tot taak om te luisteren naar de verhalen van de soldaten. Op een dag kreeg hij de vraag of hij samen met twee verpleegsters gesneuvelde soldaten met de auto naar het mortuarium kon brengen. Omdat de groep gesneuvelden zo groot was hielp Frans mee om de lijken te dragen. Toen hij een van de lichamen optilde om het in een schone body bag te leggen, merkte hij dat zijn handen in de open schedel van een Amerikaanse soldaat zaten. Sindsdien heeft Frans nachtmerries en volgt hij therapie. Omdat hij zich realiseerde dat hij daar waarschijnlijk de rest van zijn leven last van zou houden, besloot hij om uit te zoeken wie deze Amerikaan was.
In de serie 'Vals Plat' schetsen programmamakers uit verschillende culturen een persoonlijk beeld van de veranderende samenleving. Met eigenzinnige portretten, krachtige statements en scherpe observaties tonen ze herkenbare verhalen, die een afspiegeling zijn van wat er speelt in de maatschappij.
Acteur en theatermaker Hakim Traïdia presenteert het programma weer op zijn eigen onverwachte manier. Geïnspireerd door de hoofdpersonen in de portretten gaat hij de straat op en spreekt hij mensen aan.
'Vals Plat', zaterdag 24 november om 16.30 uur op Nederland 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- De 50e EO-Jongerendag is uitverkocht
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Kijkcijfers: donderdag 26 februari 2026
- Ontdek wanneer het nieuwe seizoen van ‘So You Think You Can Dance’ start bij VTM
- Kamal Kharmach koopt kunstwerk speciaal voor 'Stukken Van Mensen'
- JA21-partijleider Joost Eerdmans bij Rick Nieman in 'WNL Op Zondag'
- Dit zie je deze week in 'Florentina' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Thuis' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Familie' - PREVIEW
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' zit zaterdag weer vol muzieknieuws
- Nostalgie tovert maart om in 80's maand
- Dj's bij Qmusic mogen een week lang 'Het Verboden Woord' 'allemaal' niet uitspreken
- A Moment van Kensington wint eerste 3FM Award van 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde' -
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap -
Poetshulp Michelle brengt opera naar 'The Voice' -
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man' -
Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke' -
Kijk nieuwe afleveringen van 'Lil" Kleine: Geen Rem' op Prime Video -
Kijk vanaf 3 maart naar 'De Box' -
Wie verdient zijn eigen droomhuis in 'Huis Gemaakt'? -
Wat doet Jonathan Medart in de backstage van 'The Voice'? -
De tweede Lach van JOE is geraden! -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Ruzie bij de Badi’s in 'Konvooi' -
Vanaf dan zie je 'Rooster' op HBO Max -
Verrassing van formaat in 'Stukken Van Mensen' -
Nieuw seizoen van 'Komen Eten' op Play! -
Planckendael ontwaakt in 'Het Echte Leven in de ZOO' -
Hilarisch! Familie Gooris waagt zich aan de doedelzak. -
De coaches trappen 'The Voice' zélf zingend op gang -
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video -
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job'
Kijktip van de dag

Jan vergeet zijn en Julies huwelijksverjaardag en probeert het goed te maken door een dag vol verrassingen te organiseren voor Julie, inclusief een bezoek aan een chic hotel mét wellness. Maar al snel blijkt dat plannen maken makkelijker is dan ze uit te voeren.
'Boomer', om 20.55 uur op VRT 1.




































