Portretten van Martin Kok en Frans Kurstjens in 'Vals Plat'

vrijdag 23 november 2012

Martin Kok (45 jaar), bijgenaamd De Stotteraar, was een persoonlijke vriend van Heineken-ontvoerder Cor van Hout, een heel goede bekende van Holleeder en dikke maatjes met de nog vastzittende Dino S.

Martin zat een derde van zijn leven in de gevangenis voor een dubbele moord. Sinds februari van dit jaar mag hij zich weer vrij man noemen. Op zich lijkt hij zijn leven meer dan aardig op te kunnen pakken. Zo blaast hij nieuw leven in zijn escortbureau, dat hij al in 1994 startte. (Hij ging daar nog een tijd mee door toen hij achter de tralies zat, maar uiteindelijk riepen de autoriteiten hem een halt toe). Ook heeft hij sinds zijn vrijlating een nieuwe vriendin, waarmee samenwoont onder de rook van Amsterdam.

Toch vertoont Martins stoerheid de nodige barsten: zijn verleden heeft ervoor gezorgd dat zijn familie in Volendam nauwelijks contact met hem wil. Ook houdt zijn ex zijn twee kinderen ver van hem vandaan. Om zich staande te houden stort hij zich op zijn escortbureau. Zijn klantenkring zijn de mensen die hij het beste kent: 'boefjes'.

Frans Kurstjens is geestelijk verzorger in het leger en werkte sinds 2006 op Kandahar Airfield (KAF)  in Afghanistan. Hij was daar met het Nederlandse leger in het kader van Operation Enduring Freedom (OEF) en had vooral tot taak om te luisteren naar de verhalen van de soldaten. Op een dag kreeg hij de vraag of hij samen met twee verpleegsters gesneuvelde soldaten met de auto naar het mortuarium kon brengen. Omdat de groep gesneuvelden zo groot was hielp Frans mee om de lijken te dragen. Toen hij een van de lichamen optilde om het in een schone body bag te leggen, merkte hij  dat zijn handen in de open schedel van een Amerikaanse soldaat zaten. Sindsdien heeft Frans nachtmerries en volgt hij therapie. Omdat hij zich realiseerde dat hij daar waarschijnlijk de rest van zijn leven last van zou houden, besloot hij om uit te zoeken wie deze Amerikaan was.

In de serie 'Vals Plat' schetsen programmamakers uit verschillende culturen een persoonlijk beeld van de veranderende samenleving. Met eigenzinnige portretten, krachtige statements en scherpe observaties tonen ze herkenbare verhalen, die een afspiegeling zijn van wat er speelt in de maatschappij.

Acteur en theatermaker Hakim Traïdia presenteert het programma weer op zijn eigen onverwachte manier. Geïnspireerd door de hoofdpersonen in de portretten gaat hij de straat op en spreekt hij mensen aan.

'Vals Plat', zaterdag 24 november om 16.30 uur op Nederland 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Welkom Aan Boord' (VTM)

De crew staat voor een bijzondere uitdaging: een vlucht met de Rode Duivels. Ze moeten 118 maaltijden serveren in slechts één uur tijd. Alsof dat niet volstaat, zorgt code oranje voor zware turbulentie. Voor de crew altijd een echte beproeving.

'Welkom aan Boord', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:25
    Journaallus
    01:00
    Het weer (laat)
  • 02:00
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:05
    Geen uitzending
    01:10
    Gooische Vrouwen
  • 02:40
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:20
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:55
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:55
    Geen uitzending
    15:10
    Baywatch
  • 01:35
    Geen uitzending
    01:05
    The Golden Girls
  • 01:30
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
  • 03:05
    Geen uitzending
    01:15
    Neighbours: A New Chapter
  • 02:30
    Geen uitzending
    01:30
    Running Wild With Bear Grylls
  • 02:35
    Geen uitzending
    01:40
    Embarrassing Bodies
  • 02:00
    Geen uitzending
    01:20
    Big Sky
  • 02:15
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:14
    Hobbyklus
    05:55
    Sixties To Six
  • 03:10
    Foodies & The City
    01:05
    De Chalet aan de Semois
  • 03:00
    Art Detectives
    01:45
    Brian and Maggie
  • 02:50
    Paradise
    01:10
    Hudson & Rex
  • 03:20
    NOS Journaal
    01:10
    Pauw & De Wit
  • 01:10
    Nieuwsuur
    09:40
    Wordt aangekondigd
  • 02:40
    First Dates
    01:30
    Sterk