Portretten van Martin Kok en Frans Kurstjens in 'Vals Plat'

vrijdag 23 november 2012

Martin Kok (45 jaar), bijgenaamd De Stotteraar, was een persoonlijke vriend van Heineken-ontvoerder Cor van Hout, een heel goede bekende van Holleeder en dikke maatjes met de nog vastzittende Dino S.

Martin zat een derde van zijn leven in de gevangenis voor een dubbele moord. Sinds februari van dit jaar mag hij zich weer vrij man noemen. Op zich lijkt hij zijn leven meer dan aardig op te kunnen pakken. Zo blaast hij nieuw leven in zijn escortbureau, dat hij al in 1994 startte. (Hij ging daar nog een tijd mee door toen hij achter de tralies zat, maar uiteindelijk riepen de autoriteiten hem een halt toe). Ook heeft hij sinds zijn vrijlating een nieuwe vriendin, waarmee samenwoont onder de rook van Amsterdam.

Toch vertoont Martins stoerheid de nodige barsten: zijn verleden heeft ervoor gezorgd dat zijn familie in Volendam nauwelijks contact met hem wil. Ook houdt zijn ex zijn twee kinderen ver van hem vandaan. Om zich staande te houden stort hij zich op zijn escortbureau. Zijn klantenkring zijn de mensen die hij het beste kent: 'boefjes'.

Frans Kurstjens is geestelijk verzorger in het leger en werkte sinds 2006 op Kandahar Airfield (KAF)  in Afghanistan. Hij was daar met het Nederlandse leger in het kader van Operation Enduring Freedom (OEF) en had vooral tot taak om te luisteren naar de verhalen van de soldaten. Op een dag kreeg hij de vraag of hij samen met twee verpleegsters gesneuvelde soldaten met de auto naar het mortuarium kon brengen. Omdat de groep gesneuvelden zo groot was hielp Frans mee om de lijken te dragen. Toen hij een van de lichamen optilde om het in een schone body bag te leggen, merkte hij  dat zijn handen in de open schedel van een Amerikaanse soldaat zaten. Sindsdien heeft Frans nachtmerries en volgt hij therapie. Omdat hij zich realiseerde dat hij daar waarschijnlijk de rest van zijn leven last van zou houden, besloot hij om uit te zoeken wie deze Amerikaan was.

In de serie 'Vals Plat' schetsen programmamakers uit verschillende culturen een persoonlijk beeld van de veranderende samenleving. Met eigenzinnige portretten, krachtige statements en scherpe observaties tonen ze herkenbare verhalen, die een afspiegeling zijn van wat er speelt in de maatschappij.

Acteur en theatermaker Hakim Traïdia presenteert het programma weer op zijn eigen onverwachte manier. Geïnspireerd door de hoofdpersonen in de portretten gaat hij de straat op en spreekt hij mensen aan.

'Vals Plat', zaterdag 24 november om 16.30 uur op Nederland 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Spoed 24/7' - UZ Gent (Eén)

De veertienjarige Elise heeft tijdens de les chemie ernstige brandwonden over haar hele lichaam opgelopen. De twintigjarige Sara kreeg dan weer vanuit het niets een klaplong. En de negenjarige Len komt met zijn papa naar de spoed omdat hij zich bij de karateles ernstig heeft bezeerd aan zijn voet.

'Spoed 24/7', om 21.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:40
    Flikken Maastricht
    00:45
    Journaallus
  • 13:00
    Herfstbeelden
    23:15
    Nachtlus
  • 15:00
    Sam & Julia
    21:00
    Geen uitzending
  • 14:20
    Wittekerke
    01:45
    Geen uitzending
  • 13:30
    WK Darts 2026
    00:00
    Ramsay's Kitchen Nightmares
  • 14:40
    Parks and Recreation
    01:20
    Geen uitzending
  • 14:10
    Baywatch
    01:00
    Geen uitzending
  • 14:45
    Holiday Hotline
    01:35
    JOE XMAS
  • 15:00
    Geen uitzending
    00:50
    SOS Piet
  • 14:40
    Mijn Slechtste Beste Vriendin
    01:00
    Vik & Gert
  • 14:35
    FBI
    01:05
    New Amsterdam
  • 14:20
    Heavy Rescue: 401
    01:20
    Cobra Kai
  • 14:20
    Undercover Holiday
    02:00
    Play kerst haardvuur 2025
  • 14:25
    Snapped
    01:15
    My Life is Murder
  • 15:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:02
    Hallo Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 15:00
    Loïc: Zot van Koken
    00:45
    Meesterlijke Klassiekers
  • 14:00
    New Tricks
    01:00
    Beyond Paradise
  • 14:55
    Below Deck Mediterranean
    01:00
    Hudson & Rex
  • 15:00
    NOS Journaal
    01:20
    Pauw & De Wit
  • 14:15
    De jurk en het scheepswrak
    01:05
    Nieuwsuur
  • 15:00
    Peter Pan
    01:55
    Eva