Plezierjachten, villa's en oude arbeidershuisjes: nazomeren in Vinkeveen - VIDEO

zondag 8 september 2019

In september strijkt 'Typisch' neer in het zomerse Vinkeveen, een oud turfdorp onder de rook van Amsterdam. Beroemd door de Vinkeveense Plassen en natuurlijk door Andre Hazes.

We zien plezierjachten en vakantie-eilandjes, kapitale villa’s aan de waterkant en eenvoudige arbeidershuisjes van voormalig Turfstekers. Achter de Vinkeveense voordeuren bruist het van de energie en plannenmakerij.


In de eerste aflevering ontmoeten we moeder en dochter Greet en Greet, die in de zomer aan de bak moeten. Het gaat niet zo goed met hun brocante zaak, dus het wordt er op of er onder. Oude rocker Arthur raakt z’n baan kwijt als rijinstructeur en gaat hard aan de slag met zijn comeback in de muziek. Jan de brugwachter kijkt alles aan vanuit z’n Heulbrug.


Gansje Joris
Nieuw leven tekent deze periode in Vinkeveen. Met veel liefde en zorg ontfermen Gerrit en Ria zich over gansje Joris, totdat hij groot en sterk genoeg is om weer terug te kunnen naar de natuur. Jan en Adrie laten hun oude rode camper De Stoffel Express weer tot leven komen. En gaan er mee op pad. En dan is er nog Jurre. Hij heeft het syndroom van Down en heeft begeleiding. Daar is niks aan te doen, maar Jurre wil leren om de dingen meer zelfstandig te kunnen doen.

'Typisch'-reeks
Na de succesvolle anderhalf jaar 'Typisch', geven EO en BNNVARA ook dit najaar weer afwisselend invulling,  aan deze docu-serie.

'Typisch Vinkenveen', vanaf 9 september 3 weken van maandag t/m vrijdag om 19.15 uur bij de EO op NPO 2.


DOSSIER: Najaar 2019: alle plannen, alle zenders! (NL)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Blind Getrouwd' (VTM)

Ian en Maïté beslissen vandaag of ze getrouwd blijven of niet. Ook voor Ellen en Leander breekt de grote dag aan, maar niet vooraleer Ellen haar beste vriendin Charlotte geraadpleegd heeft, en Leander zijn mama heeft gesproken. Vijf maanden na het beslissingsmoment zien de koppels elkaar allemaal terug in Chalet Robinson voor een reünie in winterse sfeer. Gastvrouw Frances ontvangt iedereen met een cadeautje en blikt terug op de voorbije maanden: wat is er nog gebeurd sinds de 'ja' of 'neen'? Wie is er nog samen, wie niet?

'Blind Getrouwd', om 21.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:45
    Switch BV's 2025
  • 19:30
    Asia
    01:55
    Nachtlus
  • 19:55
    Noodle and Bun
    04:55
    Geen uitzending
  • 19:55
    Familie
    01:15
    Geen uitzending
  • 19:05
    Kitchen Nightmares
    01:00
    Geen uitzending
  • 19:40
    S.W.A.T.
    01:05
    Geen uitzending
  • 19:40
    Caught on Dashcam
    01:20
    Geen uitzending
  • 19:05
    Five Gold Rings
    01:30
    JOE XMAS
  • 19:35
    Drie mannen onder een dak
    00:50
    Geen uitzending
  • 19:10
    Blind Gekocht
    01:15
    Huizenjagers
  • 19:40
    FBI
    00:30
    New Girl
  • 19:40
    Ice Airport Alaska
    00:15
    60 Days In
  • 18:55
    One Delicious Christmas
    02:10
    Play kerst haardvuur 2025
  • 19:35
    Snapped
    01:15
    My Life is Murder
  • 18:00
    Z-Extra
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 19:50
    Zo doe je het!
    05:55
    Sixties To Six
  • 19:15
    De Eregast
    01:30
    Winterse Kost
  • 19:00
    Death in Paradise
    02:20
    All Creatures Great and Small
  • 19:45
    NCIS: New Orleans
    01:00
    Hudson & Rex
  • 19:05
    NOS Sport: OKT Schaatsen
    01:05
    NOS Journaal
  • 19:40
    De Kist
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 19:30
    First Dates
    05:25
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal