Patrick van Aarle uit Eindhoven wint vijfde editie van 'Het Groot Dictee der Nederlandse Taal'

zaterdag 26 november 2022
Foto: © KRO-NCRV 2019

'Het Groot Dictee der Nederlandse Taal' is dit jaar gewonnen door Patrick van Aarle (47 jaar) uit Eindhoven met slechts één fout. Dat is zojuist bekend geworden in de uitzending van het KRO-NCRV programma 'De Taalstaat' op NPO Radio 1, live vanuit het Forum in Groningen.

Bij de prominenten kwamen Volkskrant-columniste Karin Sitalsing en VVD-Kamerlid Judith Tielen met allebei twee fouten als beste uit de bus bij deze vijfde editie van 'Het Groot Dictee der Nederlandse Taal'.


René Paas, Commissaris voor de Koning in Groningen, werd derde met vijf fouten. Gemiddeld hadden de deelnemende De taalstaat-luisteraars 7,5 fouten, de prominenten gemiddeld 15,75 fouten. Met slechts één fout liet Van Aarle prominenten als tv-persoonlijkheid/operazangeres Francis van Broekhuizen, verslaggever/De slimste mens-finalist Bram Douwes, presentator Margriet Vroomans van KRO-NCRV’s 'De Ochtend van 4', schrijver/Volkskrant-columnist Bert Wagendorp en de Groninger stadsdichter Myron Hamming achter zich.

'Het Groot Dictee der Nederlandse Taal' werd dit jaar voor de vijfde keer georganiseerd door het KRO-NCRV programma 'De Taalstaat' op NPO Radio 1. Luisteraars konden meeschrijven vanuit huis tijdens de uitzending of in een van de deelnemende bibliotheken in ons land. Gerdi Verbeet, oud-voorzitter van de Tweede Kamer, las het dictee voor dat was geschreven door schrijver en taalkundige Wim Daniëls. De jury van 'Het Groot Dictee der Nederlandse Taal' bestaat uit Vibeke Roeper (directeur Genootschap Onze Taal), Kris van de Poel (algemeen secretaris Taalunie) en Ton den Boon (hoofdredacteur van De dikke Van Dale).

'Het Groot Dictee der Nederlandse Taal' wordt georganiseerd door NPO Radio 1 in samenwerking met 'De Taalstaat' van KRO-NCRV, het Genootschap Onze Taal en productiebedrijf Men at Work.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Blind Gekocht' (Play)

Anne en Hannelore geven de experten twee opties: een woning voor Anne alleen of een huis voor hen samen. Britt en Nils hopen dan weer op een laagbouwwoning voor henzelf en hun dochtertje Gloria.

'Blind Gekocht', om 21.15 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:45
    Dubbelleven
    15:35
    Sporza: La Vuelta Femenina 2026
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:20
    Mojo Wisseltop
    15:30
    Lu en de dolle boel minis
  • 15:15
    The Good Doctor
    16:10
    Sara
  • 15:05
    Een Eigen Huis
    15:55
    Achter gesloten deuren
  • 14:45
    Bel-Air
    15:40
    The Goldbergs
  • 14:45
    Police Interceptors
    16:25
    Cheers
  • 09:20
    Geen uitzending
    16:10
    Baywatch
  • 15:00
    Geen uitzending
    15:35
    Joe
  • 15:20
    De Tafel van de Week
    15:55
    Junior Bake Off Vlaanderen
  • 14:30
    The Wedding Planner
    16:15
    This Is Us
  • 15:10
    Bar Rescue
    16:50
    Two and a Half Men
  • 14:40
    Open Vuur
    15:25
    Property Brothers
  • 15:20
    The First 48
    17:00
    Natural Born Killer
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:15
    Roger
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 15:10
    Apero - Dining
    15:45
    Veldvers
  • 15:00
    Murdoch Mysteries
    16:00
    Call the Midwife
  • 15:10
    White Collar
    16:55
    Below Deck Mediterranean
  • 15:20
    NOS Journaal
    15:40
    Tussen Kunst en Kitsch
  • 15:05
    2 Meter Sessies
    15:40
    Op de planken
  • 15:20
    Interstellar Ella
    15:30
    Bernard