NPO presenteert Podcastevent in TivoliVredenburg

NPO presenteert De Week van de Podcast, van maandag 4 tot en met zondag 10 oktober. Afsluiter van deze week vormt dit jaar het eerste NPO Podcastevent in TivoliVredenburg in Utrecht, waar zondag 10 oktober op vier podia achttien verschillende podcasts te horen én te zien zijn.
In De Week van de Podcast en het NPO Podcastevent laten NPO Radio 1, 2, 4, 5, NPO 3FM, NPO FunX en NPO Zapp/Zappelin het publiek kennis maken met bestaande en nieuwe podcasttitels.
'Podcast is uitgegroeid tot een volwassen medium, mede dankzij de vele getalenteerde makers van de publieke omroepen. De NPO heeft het grootste podcastaanbod van Nederland, van een uitstekende kwaliteit en daar ben ik trots op', zegt Jurre Bosman, directeur audio NPO. 'Met De Week van de Podcast en het NPO Podcastevent willen we nog meer luisteraars in aanraking brengen met deze vorm van audio.'
NPO Podcastevent
Tijdens het eerste NPO Podcastevent op zondag 10 oktober in het Utrechtse TivoliVredenburg zijn op vier podia achttien verschillende podcasts te horen én te zien. Liefhebbers kunnen een opname bijwonen en in contact komen met de mensen achter hun favoriete podcasts. Aanwezig zijn onder meer de makers van 'Klassieke mysteries' (AVROTROS), 'Europa Draait door' (EO), de 'NOS Voetbalpodcast', 'De Stemming van Vullings en van der Wulp' (NOS-AVROTROS) en 'Eerst Dit' (EO). Het spectrum is breed: van jonge talenten tot zeer ervaren makers, van kinderpodcasts tot 'De Keiharde Pödcast over metal' (AVROTROS), inclusief een live optreden van The Last Element.
Voor het NPO Podcastevent zijn tal van interessante gasten uitgenodigd voor de verschillende podcastopnames, zoals Beatrice de Graaf, René Mioch, Imca Marina, Saskia Dekkers en Anna Gimbrère. Daarnaast zendt 'De Perstribune' (Omroep MAX) live vanaf het NPO Podcastevent uit op NPO Radio 1, van 12.00 tot 14.00 uur. Kijk voor meer informatie en toegangskaarten op npopodcastevent.nl.
De Week van de Podcast
NPO Radio 1, 2, 4, 5, NPO 3FM, NPO FunX en NPO Zapp/Zappelin hebben van maandag 4 tot en met zondag 10 oktober veel aandacht voor podcasts. Zo staat in het door Mischa Blok gepresenteerde 'Miss Podcast' (NPO Radio 1, AVROTROS) van maandag 4 tot en met donderdag 7 oktober van 15.30 tot 16.00 uur in elke aflevering een podcastmaker centraal, zoals Malou van der Starre ('Eitje', NTR), Annegriet Wietsma ('De Deventer Mediazaak', 'Argos', VPRO/Human) en Giel Beelen ('Kukuru'). Op zaterdag 9 oktober zendt NPO Radio 1 een special uit tussen 19.00 en 22.00 uur rond de nieuwe podcast 'Wat Blijft' (Human), gepresenteerd door Coen Verbraak. In 'Wat Blijft' worden mensen die overleden zijn op bijzondere wijze geportretteerd. De hele serie is vanaf zondag 10 oktober in alle podcastapps te beluisteren.
Op de websites en socials van de verschillende NPO-radiozenders zijn tips en artikelen te vinden over podcasts. Ook begint deze week een van de populairste podcasts van Nederland aan z’n eerste seizoen bij 3FM: 'De Krokante Leesmap' (BNNVARA), met Marcel van Roosmalen, Noortje Veldhuizen en Roelof de Vries die het beste op het gebied van video gaan bespreken.
Andere werelden
Jurre Bosman: 'Live radio vind ik een mooie start van de dag om snel geïnformeerd te worden, maar ik kies ook graag een podcast die me in contact brengt met andere werelden, culturen of tijden. Ik kan iedereen 'De Deventer Mediazaak' aanraden, waarin Annegriet Wietsma feiten en fictie van elkaar probeert te onderscheiden - fascinerend en huiveringwekkend tegelijk. Ook 'Lang verhaal kort', een daily van de hand van de makers van NOS op 3, vind ik een goed voorbeeld van de meerwaarde van de publieke podcasts: het nieuws kort uitgelegd op het moment dat het jou uitkomt.'
De podcasts van de publieke omroep zijn te beluisteren via de NPO Luister-app, de sites of apps van de NPO-radiozenders en andere podcastplatforms.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- De jury van 'KRO-NCRV Lief gebaar Award 2025' is bekend
- Tv- en radiopresentator Robert Jensen overleden op 52-jarige leeftijd
- Marco van Basten legt zijn tv-werk voor Ziggo Sport voorlopig neer
- Jeroen Van Dyck doet intrede als toyboy van Marianne in 'Thuis'
- Malou Petter is terug bij de NPO als presentator 'EenVandaag'
- 'Kassa' zaterdag over vluchtcompensaties en de gehandicaptenparkeerkaart
- NTR herhaalt vrijdag documentaire over Astrid Roemer
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': mantelzorgers overbelast maar overheid vraagt hen meer te doen
- Dit zie je vrijdag in 'Ik Vertrek XL'
- EK Handbal 2026 mannen exclusief live bij Ziggo Sport
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Coen & Sander introduceren 'Nederlandstalige top 100' bij JOE met marathonuitzending
- Recordaantal versprekingen in week van 'Het Verboden Woord' op Qmusic
- Componist der Nederlanden Camiel Jansen co-presentator NPO Klassiek-programma 'Podium'
- NPO 3FM en NPO FunX vieren 40 jaar Eurosonic Noorderslag
Multimedia SPOTLIGHT
-
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België -
Kijk dit voorjaar naar het laatste seizoen van 'The Boys' op Prime Video -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Industry' op HBO Max -
Frustraties steken de kop op in 'Bestemming X' -
Kijk de eerste beelden van 'De Twaalf: De Botoxmoorden' -
Tante Rita keert terug in de midseizoensfinale van 'Familie' -
Dit zie je in 2026 op Netflix
-
Kijk de eerste beelden van de nieuwe fictiereeks 'All in' -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Agatha Christie’s Seven Dials' -
Ontdek de eerste beelden van 'Juliet' seizoen 2 -
'Welkom Aan Boord' vliegt weer uit! -
Netflix kondigt zesde seizoen 'Emily in Paris' aan -
Netflix lost trailer van 'The Rip' met Ben Affleck en Matt Damon
-
Ode aan Circus Camillein 'JAMES & Co' -
'De Rechtbank' opent opnieuw de deuren -
Benjamin maakt geen goede beurt in 'Winter Vol Liefde' -
Het verboden woord is terug! -
Maarten & Dorothee verdubbelen jaarloon in 60 seconden -
Ontdek de officiële trailer van 'Megan', seizoen 2 -
Dit is de eerste afvaller van 'Bestemming X' -
Elodie Gabias leert het vakjargon van urologie in 'Een Echte Job' -
Vanaf maandag is 'Florentina' je nieuwe afspraak bij VTM -
Aster in 'Bestemming X': 'Dit zijn mijn twee finalisten' -
VTM Series brengt adrenaline van ER terug
Kijktip van de dag

In de toekomst woedt er oorlog tussen de mens en een AI-leger. Joshua is een voormalig agent van de speciale eenheid die rouwt om de verdwijning van zijn vrouw. Hij wordt gerekruteerd om de Schepper, de architect van de geavanceerde AI, op te sporen en te doden. Deze architect heeft een mysterieus wapen ontwikkeld dat niet alleen de oorlog maar ook de mensheid kan beëindigen.
'The Creator', film uit 2023 met oa. John David Washington en Gemma Chan, om 20.30 uur op Play.


































