NPO Campus Radio maakt Ochtendshow van 2030

zondag 16 februari 2025

NPO Campus Radio maakt van 17 tot en met 21 februari 'De Ochtendshow van 2030'. Op basis van de resultaten van een enquête onder ruim honderd jongeren van 16 tot 29 jaar experimenteert een nieuwe generatie radiomakers met nieuwe concepten en technieken en richt zo de blik op de toekomst.

Hoe moet radio straks klinken? Wat als je een wereldster in de studio kan interviewen door middel van een hologram en hoe betrouwbaar is een AI-sidekick? Je hoort en ziet het tijdens 'De Ochtendshow van 2030', tussen 7.00 uur en 9.00 uur op NPO Campus Radio.  


Experiment
De NPO Campus talenten verkennen deze week de mogelijkheden van een live interview met een hologram en van live interactie met een AI-sidekick. De luisteraar/kijker maakt door het scannen van een QR-code meteen videoverbinding in de uitzending. Voor de inhoud van de programma’s kiest NPO Campus voor de onderwerpen die jongeren in een ochtendshow willen horen. De zender deed hiervoor een inhoudelijk onderzoek onder ruim honderd jongeren. NPO Campus zet met 'De Ochtendshow van 2030' een stap in het vormgeven van de toekomst van radio voor een nieuwe generatie en doet dit in samenwerking met omroepen NTR, KRO-NCRV, NOS & PowNed.

'De publieke omroep investeert al jaren structureel in de makers van morgen en NPO Campus Radio is de perfecte proeftuin voor audio. Talenten als Jamie Reuter, Obi Raaijmaakers, Nellie Benner (3FM) maar ook Emmely de Wilt (Radio 2) en Sander Zwiep (NPO Klassiek) maakten hier hun eerste meters. Wat talent nodig heeft is vertrouwen, begeleiding, goede faciliteiten en uiteraard zendtijd. Met 'De ochtendshow van 2030' gaan we een week volop experimenteren. Luisteraars kunnen meedenken over radio van de toekomst en technieken kunnen hun nut gaan bewijzen', zegt NPO Campus Radio zendermanager Menno de Boer. 'Het kanaal is er voor het experiment, onverwachte radio, unieke samenwerkingen testen, oefenen en jezelf ontwikkelen. Zo investeren we in de toekomst. En in 'De Ochtendshow van 2030' kan dat allemaal te horen zijn.'

Andres Odijk (3FM/KRO-NCRV) presenteert 'De Ochtendshow van 2030' steeds met een nieuw radiotalent dat deelneemt aan het opleidingsprogramma van NPO Campus.  

NPO Campus Radio is te beluisteren via DAB+, de NPO Luister App en via www.npocampus.nl.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Liefde Voor Muziek' - Maksim (VTM)

Maksim heeft de eer om de spits af te bijten. Na een lange autorit komen onze artiesten aan in Château Sainte Colombe in Montpelier, Frankrijk, en de chemie is er meteen. We maken kennis met de ex-voetbalcarrière van Maksim en met zijn voorliefde voor 'thrift shops'. Als tribute song brengt hij een wondermooie versie van 'I Lie and I Cheat' van Won Ton Ton.

'Liefde Voor Muziek', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:25
    Journaallus
    08:40
    Lou
  • 22:50
    Nachtlus
    06:00
    Radio2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 21:00
    Geen uitzending
    07:00
    Toet Toet Cory Carson
  • 01:00
    Geen uitzending
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 01:10
    Geen uitzending
    07:15
    Blind Getrouwd Nieuw-Zeeland
  • 01:10
    Geen uitzending
    14:35
    Forgetting Sarah Marshall
  • 02:00
    Geen uitzending
    14:20
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 02:10
    Geen uitzending
    12:55
    LouisLouise
  • 01:40
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:50
    De Tafel van Gert
    13:10
    Sarah's Sweet Table
  • 02:00
    Neighbours: A New Chapter
    06:50
    Good Sam
  • 02:00
    Geen uitzending
    12:15
    Borderforce USA: The Bridges
  • 01:50
    Pooch Perfect Australia
    12:25
    Love Island
  • 01:25
    Geen uitzending
    11:35
    Bad Influence
  • 00:40
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 02:09
    Mijn tuin
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 01:35
    De Eregast
    12:35
    Toasted!
  • 02:00
    The Marlow Murder Club
    06:35
    Death in Paradise
  • 01:55
    First Dates Australia
    13:10
    Storage Wars
  • 02:20
    NOS Journaal met gebarentaal
    13:00
    NOS Journaal
  • 02:20
    Nieuwsuur
    13:00
    NOS Journaal
  • 02:10
    Eva
    12:55
    Brandweerman Sam