NPO Audio groeit wederom: NPO Radio 2 best beluisterde radiozender van Nederland

Voor het vijfde jaar op rij groeit het luistertijdaandeel van de landelijke radiozenders van de publieke omroep. Met nieuws, sport, muziek, aandacht voor maatschappelijke issues, themaweken en evenementen hebben NPO Radio 1, 2, 4, 5, NPO 3FM en FunX impact, elke dag weer.
Het gezamenlijke luistertijdaandeel van NPO Radio 1, 2, 4, 5 en NPO 3FM komt het afgelopen jaar uit op een gemiddelde van 31,6%. In 2016 bedroeg het gezamenlijke luistertijdaandeel nog 28,9%. NPO Radio 2 was ook in 2021 de best beluisterde radiozender van Nederland.
Record
NPO Radio 5 zette in 2021 wederom een recordjaar neer met een gemiddeld luistertijdaandeel van 6%; een toename van een vol procent. NPO Radio 1 groeide naar 8%, het hoogste aandeel sinds 2005. NPO Radio 4 komt in 2021 uit op 2,3% en NPO 3FM op 2,1%.
'Top 2000' en 'Glazen Huis'
NPO Radio 2 was voor de vierde keer op rij de best beluisterde radiozender van Nederland met een gemiddeld luistertijdaandeel van 13,1%. De 'NPO Radio 2 Top 2000' stuwde afgelopen november-december het aandeel naar 16,6%. De lijst der lijsten is gewaardeerd met het rapportcijfer 8 en bereikte (met radio, tv en online) 75% van alle Nederlanders (10+), zo blijkt uit een representatief onderzoek dat NPO heeft laten uitvoeren door RadioCall.
De terugkeer van het Glazen Huis bij 3FM Serious Request zorgde voor een totaalbereik over alle platforms van 6,9 miljoen mensen en dat is 1,2 miljoen meer dan vorig jaar. Het publiek waardeerde Serious Request met het rapportcijfer 7,3.
Compliment
Jurre Bosman, directeur NPO Audio: 'Deze mooie luistercijfers zijn een geweldig compliment voor alle makers. De optelsom van de programma’s van de omroepen levert aantrekkelijke radiozenders op, die een grote rol spelen in het dagelijks leven van miljoenen luisteraars. Naast radio zagen we in 2021 een toenemende belangstelling voor publieke podcasts. Het aantal gebruikers per week steeg van circa 700.000 in januari naar rond de 750.000 in december; het aantal streams groeide van 2 miljoen naar 2,5 miljoen. Verschillende podcasts van de omroepen hebben prijzen in de wacht gesleept. Het allereerste NPO Podcastevent in oktober was een succes en krijgt dit jaar een vervolg.'
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Nieuwe namen voor romantisch kostuumdrama 'Grand Hotel aan Zee'
- Astrid Kersseboom verteller van 'The Passion 2026'
- Peter Lubbers nieuwe Directeur Content RTL en Videoland
- Drie idealisten strijden voor verandering in KRO-NCRV's 'Het Systeem'
- 'Je Zal Het Maar Hebben Junior' zondag met Jernilius en Esila
- Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren met zijn bod op tekening van Le Corbusier
- Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo bij Rick Nieman in 'WNL Op Zondag'
- Dit zie je deze week in 'Florentina' - PREVIEW
- 'Dijkstra & Evenblij ter Plekke' zondag live vanuit gemeente West Betuwe
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- 'Pointer' zet onderzoek naar AI-chatbots verder
- Alex Warren, Roxy Dekker en Suzan & Freek grote winnaars tijdens Qmusic Top 40 Live in Rotterdam Ahoy
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box' -
HOO-RAY! Ray 'Albert' Verhaeghe wordt 100! -
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2 -
Zita Wauters verrast papa Koen in 'The Voice' -
Niels Destadsbader sluit bijzondere deal in 'Stukken van Mensen' -
Mathieu Terryn en Laura Tesoro aan het zingen in 'The Voice' -
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene -
Wordt Ward Lemmelijn wereldkampioen HYROX? -
'So You Think You Can Dance' is terug! -
'The Secret Lives Of Mormon Wives' op Disney+ -
'The Real Housewives of Antwerp' zijn terug! -
Kijk Pieter Verelsts absurdistische comedyshow 'Ten Aarzel' op Streamz -
Mutti Dina Tersago gaat op 'Koffieklets' bij ouders met een bijzonder verhaal -
Netflix deelt trailer van derde en laatste seizoen 'Knokke Off' -
Frakke en Jempie keren terug op Streamz -
'A-Typisch' op Streamz: zonder taboe BV's interviewen -
'Lalalady' maakt een comeback in 'The Voice van Vlaanderen' -
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X'
Kijktip van de dag

Loretta Sage, een beroemde romanschrijfster, is samen met Alan, het covermodel van haar nieuwste boek, op promotietour. Tijdens deze tournee worden ze ontvoerd door een excentrieke miljardair die hoopt dat Loretta hem naar de mythische schat uit haar boek kan leiden.
'The Lost City', film uit 2022 met oa. Sandra Bullock<, om 20.30 uur op VTM./strong>



































