NPO Audio groeit wederom: NPO Radio 2 best beluisterde radiozender van Nederland

Voor het vijfde jaar op rij groeit het luistertijdaandeel van de landelijke radiozenders van de publieke omroep. Met nieuws, sport, muziek, aandacht voor maatschappelijke issues, themaweken en evenementen hebben NPO Radio 1, 2, 4, 5, NPO 3FM en FunX impact, elke dag weer.
Het gezamenlijke luistertijdaandeel van NPO Radio 1, 2, 4, 5 en NPO 3FM komt het afgelopen jaar uit op een gemiddelde van 31,6%. In 2016 bedroeg het gezamenlijke luistertijdaandeel nog 28,9%. NPO Radio 2 was ook in 2021 de best beluisterde radiozender van Nederland.
Record
NPO Radio 5 zette in 2021 wederom een recordjaar neer met een gemiddeld luistertijdaandeel van 6%; een toename van een vol procent. NPO Radio 1 groeide naar 8%, het hoogste aandeel sinds 2005. NPO Radio 4 komt in 2021 uit op 2,3% en NPO 3FM op 2,1%.
'Top 2000' en 'Glazen Huis'
NPO Radio 2 was voor de vierde keer op rij de best beluisterde radiozender van Nederland met een gemiddeld luistertijdaandeel van 13,1%. De 'NPO Radio 2 Top 2000' stuwde afgelopen november-december het aandeel naar 16,6%. De lijst der lijsten is gewaardeerd met het rapportcijfer 8 en bereikte (met radio, tv en online) 75% van alle Nederlanders (10+), zo blijkt uit een representatief onderzoek dat NPO heeft laten uitvoeren door RadioCall.
De terugkeer van het Glazen Huis bij 3FM Serious Request zorgde voor een totaalbereik over alle platforms van 6,9 miljoen mensen en dat is 1,2 miljoen meer dan vorig jaar. Het publiek waardeerde Serious Request met het rapportcijfer 7,3.
Compliment
Jurre Bosman, directeur NPO Audio: 'Deze mooie luistercijfers zijn een geweldig compliment voor alle makers. De optelsom van de programma’s van de omroepen levert aantrekkelijke radiozenders op, die een grote rol spelen in het dagelijks leven van miljoenen luisteraars. Naast radio zagen we in 2021 een toenemende belangstelling voor publieke podcasts. Het aantal gebruikers per week steeg van circa 700.000 in januari naar rond de 750.000 in december; het aantal streams groeide van 2 miljoen naar 2,5 miljoen. Verschillende podcasts van de omroepen hebben prijzen in de wacht gesleept. Het allereerste NPO Podcastevent in oktober was een succes en krijgt dit jaar een vervolg.'
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- VRT MAX pakt uit met nieuwe podcasts: Willem De Schrijver sluit pact met de duivel in 'Maestro'
- Arnout Hauben trekt in nieuw wandelavontuur voor VRT 1 'Dwars door de Pyreneeën'
- Bockie in volle stress op eerste schooldag: 'Ik heb precies heel weinig adem'
- 'Prijzenjacht' keert terug op SBS6
- Van taxidermist tot tweekoppige schildpad: 'Beestenboel' gaat van start
- Dit zie je in september op BBC Belgium
- Joris Linssen volgt het pad van Boeddha in een drieluik van 'Boeddha in de Polder'
- Open badkamer verdeelt gasten in laatste week van 'Met Vier in Bed': 'Douchen geen probleem, maar naar het toilet...'
- Dit zie je deze week in 'Home and Away'!
- Sigrid Kaag zondag te gast in 'Zomergasten'
- Radio 10 start nieuw digitaal station voor liefhebbers van Soul & Jazz
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit havenervaringscentrum Portlantis op de Maasvlakte
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- 3FM schrapt nachtelijke presentatie en zet extra in op nieuw radiotalent
- Dit hoor je zaterdag in 'FM op 5'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug! -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Kijk nu de trailer van 'Blind Getrouwd', seizoen 11! -
'Kotmadam Sarafian' is terug bij VTM! -
Ruben Van Gucht windt er geen doekjes om in 'De Verraders' -
Streamz deelt trailer van 'Naked Attraction Vlaanderen' -
Slapen in de kamer van ex-wielrenner Peter Van Petegem in 'Met Vier In Bed' -
Prime Video kondigt nieuw seizoen aan van 'Young Sherlock' -
Nieuwe trailer voor derde seizoen van 'Percy Jackson and the Olympians' -
CAMILLE geeft exclusieve inkijk achter de schermen van 'Tien Om Te Zien' -
Netflix deelt officiële trailer van 'De Eetclub' -
Kijk nu de podcast 'Vik & Marie: Studio 100 Rewind' bij Play -
Netflix deelt officiële teaser van 'Animals' -
'Topgangster' vertelt hoe hij grootste diamantroof ooit minutieus voorbereidde -
'De Kabouterdans'... 'Ik Weet Er Alles Van' -
De lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed' -
Jamine vertelt over haar transitie in 'B&B Zoekt Lief' -
Prime Video deelt officiële trailer van 'L*VE KLEINE' -
Check nu de officiële trailer van 'The Last Sunrise' -
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield
Kijktip van de dag

Ronaldinho wordt door Boma en Goedele klaargestoomd als nieuwe PDG van de Boma Vleesindustrie nv, maar zijn hart ligt meer bij het voetbal - en bij Niki, zijn nieuwe vlam. Terwijl de Kampioenen een promotiestunt voorbereiden om de Viva Boma-worst te lanceren tijdens Aalst Carnaval, zien eeuwige vijanden Fernand en DDT hun kans schoon om de Kampioenen voorgoed uit te schakelen.
'F.C. De Kampioenen 4: Viva Boma', film uit 2019 met oa. Johny Voners, om 19.50 uur op VRT 1.



































