Nieuwe podcast onderzoekt hoe hoog druk op topsporters in teamverband is

Hoe beleeft een topsporter het spelen in teamverband? Krijgen ze te maken met pesterijen of jaloezie? Kun je nog wel presteren als je een hekel hebt aan je teamgenoten?
In de podcastserie 'Druk: in het hoofd van topteams' vraagt Erik Dijkstra acht sporters uit de grootste topteams van de Nederlandse sportgeschiedenis het hemd van het lijf over deze thema's. Want is een team altijd ‘één voor allen, allen voor één’, wanneer op het hoogste niveau gepresteerd moet worden? Luister de podcast ‘Druk: in het hoofd van topteams’ vanaf nu bij BNNVARA via de gratis NPO Luister-app en de andere podcastplatformen. Op 31 mei verschijnen afleveringen 1 en 2 en daarna wekelijks twee nieuwe afleveringen.
Erik: 'Ik schrok af en toe behoorlijk van de verhalen die de sporters openhartig met mij deelden.' Zo vertelt voetbalster Kika van Es over die keer dat ze huilend op de training stond nadat ze te maken kreeg met pestgedrag. Voormalig wielrenner Stef Clement openbaart hoe een hoogoplopende ruzie in de Rabobank-ploeg hem deed twijfelen of hij nog wel door wilde met fietsen. Voormalig profvoetballer Jaap Stam deelt in de podcast meer over de opluchting die hij voelde na het winnen van de Champions League door alle druk die daaraan voorafging. En waterpoloster Daniëlle de Bruin onthult dat een jaar voordat de waterpoloërs olympisch goud wonnen, het team bijna uit elkaar viel door ruzie met als gevolg een wanhopige bondscoach langs de rand van het zwembad.
Topsporters delen ervaringen
In de podcastreeks spreekt Erik Dijkstra acht sporters die spelen in teamverband. Demi Vollering (winnaar Tour de France 2023), Jaap Stam (winnaar Champions League 1999), Ron Zwerver (Olympisch kampioen volleybal 1996), Maartje Paumen (meervoudig Olympisch kampioen hockey), Kirsten van der Kolk (meerdere olympische medailles roeien), Daniëlle de Bruin (Olympisch kampioen waterpolo 2008), Stef Clement (meervoudig Nederlands kampioen tijdrijden en onderdeel van verschillende wielerteams) en Kika van Es (Europees kampioen voetbal 2017).
'Druk, in het hoofd van topteams’ is een vervolg op de eerdere podcastreeks 'Druk: in het hoofd van kampioenen', waarin Erik Dijkstra in het hoofd dook van negen individuele sporters. In het tweede seizoen onderzoekt Erik wat er omgaat in de hoofden van sporters in teamverband. Betekent presteren in teamverband, dat de druk juist hoger of lager ligt bij topsport? Erik: 'Deze podcast werpt een totaal nieuw licht op sommige van de grootste Nederlandse sportprestaties ooit.'
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Mysterieuze raadsels en historische keerpunten in mei op The HISTORY Channel
- Songfestival-kandidate Essyla in Wenen voor eerste repetitie
- Komt jouw woondroom maar niet van de grond? Schakel ‘Blind Gekocht’ in!
- 'House Hunters: Cabin Dreams' maandag nieuw op HGTV
- Tweede seizoen van 'Blauw' volgt de agent achter de meldingen
- In mei nieuwe seizoenen en premières op BBC NL met extra kijktips op BBC NL+
- Dit zie je in mei op de Disney Channels
- Mis in mei geen enkele afspraak op STAR Channel
- Een intense en ongefilterde kijk op elke fase van een misdaadzaak in mei Crime+Investigation
- National Geographic viert in mei 100 jaar David Attenborough
- JOE roept mei uit tot Topmaand: elke vrijdag een gloednieuwe top 100
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanaf Westerkwartier
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Ronald Giphart start boekenclub in 'De Taalstaat' en leest samen met luisteraars
- Een week lang de beste R&B en hiphop aller tijden in de 'NPO BLEND Top 1000'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht
Kijktip van de dag

De studioshows gaan verder en opnieuw dansen de kandidaten in duo's, vaak in stijlen die niet de hunne zijn. Niet alleen de jury, maar ook honderd dansliefhebbers uit Nederland en Vlaanderen hebben inspraak in wie doorgaat.
'So You Think You Can Dance', om 19.55 uur op VTM.



































