Nieuwe EO-podcast over AI-kansen voor mediamakers

Kunstmatige intelligentie wordt steeds slimmer, beter en gebruiksvriendelijker. Maar wat kan je er mee als mediamaker? In de speciale EO-podcast 'Say hi to AI' zoeken EO-presentator Rachel Rosier en AI-expert Joris Cornielje dat uit.
Met relevante gasten zoals Ezra Eeman van de NPO en Thomas Moerman van NU.nl gaan ze op zoek naar de rol van AI in de mediawereld: wat zijn de kansen en waar liggen de grenzen?
In elke aflevering spreken Rachel en Joris met mensen uit de media die dagelijks bezig zijn met de toepassing van kunstmatige intelligentie. In de eerste aflevering is dat Ezra Eeman, directeur Strategie & Innovatie bij de NPO. In deel twee spreken ze met Phoebe Ohayon van audiobedrijf Whoozy Agency, en in de laatste podcast is Thomas Moerman te gast, de officieuze AI-chef van NU.nl.
Pioniers
AI-expert Joris Cornielje: 'De komst van AI is één groot avontuur! Net zoals met de komst van het internet ligt er een nieuwe wereld voor ons klaar, met ongekend veel mogelijkheden en evenveel vragen en mysteries. Dan heb je je medepioniers hard nodig om niet bang te worden, maar samen hier iets moois van te maken.'
Meer weten
De podcast begon als een gesprek bij de EO, maar is inmiddels uitgegroeid tot een bredere zoektocht van mediamakers uit het hele land naar de rol van kunstmatige intelligentie in hun werk. Samen proberen ze antwoorden te vinden op de nieuwe vragen die AI met zich meebrengt. Mediamakers die interessante tips of nieuwe onderwerpen willen delen kunnen contact opnemen via ai@eo.nl.
Alle afleveringen zijn vanaf vandaag hier te beluisteren, en ook te vinden op NPO Luister en andere podcastplatforms.
Aflevering 1
Een 'Red Team' voor AI? Met Ezra Eeman (NPO)
Welke kansen biedt kunstmatige intelligentie voor publieke omroepen en de NPO? Daarover gaan Rachel en Joris in gesprek met Ezra Eeman. Naast directeur Strategie & Innovatie bij de Nederlandse Publieke Omroep (NPO) is hij groot AI-liefhebber en houdt hij alle veranderingen in de digitale wereld goed in de gaten.
AI is een handig hulpmiddel, een soort slimme stagiair, maar maakt ook nog fouten. Dus hoe zorg je ervoor dat de betrouwbaarheid van de content niet in gevaar komt? Ezra pleit in deze aflevering daarom voor de oprichting een ‘Red Team’, oftewel een groep kritische mensen die de AI-ontwikkelingen tegen het licht houden.
Aflevering 2
Een stem klonen, hoe dan?! Met Phoebe Ohayon (Whoozy Agency)
Het klonen van een stem om daarmee andere teksten in te spreken, hoe werkt dat? Phoebe Ohayon, medeoprichter en head of design bij audiobedrijf Whoozy Agency, houdt zich er dagelijks mee bezig. Voor NRC maakte het audiobedrijf met behulp van AI digitale voorleesstemmen van twee redacteuren. Daardoor kun je alle artikelen beluisteren op de website van de krant. Maar hoe zorg je voor de juiste stem? Is deze ontwikkeling eigenlijk wel wenselijk? En wat kunnen we hiermee in de toekomst? Hadden we deze podcast bijvoorbeeld al door AI kunnen laten maken? Phoebe denkt van wel en gaat erover in gesprek met Rachel en Joris.
Aflevering 3
AI-experimenten op de nieuwsredactie met Thomas Moerman (NU.nl)
Hoe kan je als nieuwsredactie kunstmatige intelligentie heel concreet inzetten? Bij NU.nl zijn ze hier al veel mee bezig, van het genereren van samenvattingen tot het inhoudelijk analyseren van lezersreacties. Thomas Moerman, officieuze AI-chef bij NU.nl, richtte een werkgroep op van redacteuren en IT-collega’s om de AI-ontwikkelingen te bespreken. Want moet je als nieuwsredactie AI-gegenereerde foto’s willen gebruiken? Mag je het nieuws door een AI-tool laten schrijven? En hoe ga je om met sceptische collega’s? In deze aflevering gaan Rachel en Joris met Thomas in gesprek.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Mysterieuze raadsels en historische keerpunten in mei op The HISTORY Channel
- Songfestival-kandidate Essyla in Wenen voor eerste repetitie
- Komt jouw woondroom maar niet van de grond? Schakel ‘Blind Gekocht’ in!
- 'House Hunters: Cabin Dreams' maandag nieuw op HGTV
- Tweede seizoen van 'Blauw' volgt de agent achter de meldingen
- 4 en 5 mei 2026: herdenken en vieren bij de NOS
- TV5MONDE over Cannes Filmfestival in mei
- Ontdek wat de Disney Channels deze maand te bieden hebben
- In mei nieuwe seizoenen en premières op BBC NL met extra kijktips op BBC NL+
- Dit zie je in mei op de Disney Channels
- JOE roept mei uit tot Topmaand: elke vrijdag een gloednieuwe top 100
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanaf Westerkwartier
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Ronald Giphart start boekenclub in 'De Taalstaat' en leest samen met luisteraars
- Een week lang de beste R&B en hiphop aller tijden in de 'NPO BLEND Top 1000'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht
Kijktip van de dag

Anne en Hannelore geven de experten twee opties: een woning voor Anne alleen of een huis voor hen samen. Britt en Nils hopen dan weer op een laagbouwwoning voor henzelf en hun dochtertje Gloria.
'Blind Gekocht', om 21.15 uur op Play.



































