Nieuw seizoen podcast 'Daders'

maandag 5 april 2021

In een nieuwe reeks van de podcast 'Daders', komen moordenaars, terroristen en zware criminelen aan het woord. Hoe kan een man zijn vriendin onthoofden? Waarom wil iemand zichzelf opblazen voor zijn geloof?

En hoe is het mogelijk dat een drugscrimineel een rivaal kan liquideren zonder enige wroeging? In open, directe en confronterende gesprekken werpt 'EenVandaag'-journalist Cas de Jong een blik in het brein van mensen die tot het ergste in staat zijn. Het tweede seizoen van de 6-delige serie 'Daders 'is vanaf dinsdag 6 april wekelijks te beluisteren via ieders favoriete podcast app en radio1.nl/podcasts.


Elke week verschijnt er één aflevering waarin een levensverhaal centraal staat. In de eerste podcast-aflevering van daders gaat Cas het gesprek aan met Mike (39). Hij vertelt hoe hij in hun slaapkamer zijn vriendin op gruwelijke wijze om het leven bracht. 'Ik ben naar de keuken gelopen, heb een mes gepakt en toen heb ik haar strot doorgesneden. De vrouw waarvan ik heel veel hield, heb ik vermoord. Ik begrijp nog steeds niet waarom ik dat gedaan heb.'

'Als iemand mij kwaad doet, gaat hij eraan.'
Ook voormalig drugscrimineel Daniel (56) bleek tot het ergste in staat te zijn toen hij meedraaide in de top van de georganiseerde misdaad in Nederland. Openhartig spreekt hij over meerdere liquidaties waar hij bij betrokken was. 'Als iemand mij kwaad heeft gedaan of mij extreem gegriefd heeft, dan zijn er geen grenzen, Op zo'n moment staat voor mij als een paal boven water dat zo iemand eraan gaat. Klaar, dat is al lang besloten.'

De ex-crimineel had er nooit twijfels over of hij er toe in staat is om iemand te doden. 'Ik geloof dat iedereen tot alles in staat is. Bij mij ligt de grens om naar een vuurwapen te grijpen wel lager. Ik vind in principe een mensenleven niks waard, alleen van de mensen die ik de moeite waard vind. Misschien is dat wel de ware psychopaat in mij.'

Sterven als martelaar
Ex-terrorist Jason had juist helemaal niets met geweld toen hij als radicale moslim een handgranaat richting een arrestatieteam gooide in het Haagse Laakkwartier. Hij was er volledig van overtuigd dat hij daar zou sterven als martelaar. 'We wilden geen zwakte tonen aan de ongelovigen. Ik stak op een gegeven moment mijn hoofd uit het raam. En riep uitdagend: Schiet dan, schiet. Ik hoopte echt op een kogel, dan zou ik in het paradijs komen.'

Naast Mike, Daniel  en Jason komen drie andere criminelen aan het woord. Ripdealer Eric (50) die met nietsontziend geweld criminelen onder druk zette om geld te incasseren, Nina (48) die als enige vrouw opereerde in de leiding van een drugssyndicaat waar miljoenen in omgingen - en de Vincent van Gogh-rover Okkie (49). Hij vertelt over zijn criminele leven en zijn innige banden met kopstukken uit de Nederlandse drugsmaffia.

Vervolg op succes 'Daders 1'
Het eerste seizoen van 'Daders' eindigde op nummer 6 van best beluisterde podcasts bij Spotify in 2020. Ook wist de truecrime-serie de magische grens van 1 miljoen unieke luisteraars te breken.

'Daders' is een podcast van AVROTROS en NPO Radio 1, vanaf dinsdag 6 april wekelijks te beluisteren via je favoriete podcast app en radio1.nl/podcasts.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Van kleuter op het podium tot wereldster: het verhaal van Michael Jackson begint met glitter, maar ook met angst. Achter de succesvolle Jackson 5 schuilt een gezin dat meer door druk dan door liefde werd samengehouden, met een controlerende vader die diepe sporen nalaat. Na de release van het album 'Thriller' in 1982 verovert Michael Jackson de wereld, maar intussen zoekt hij wanhopig naar echte verbinding. Vrienden, familie - onder wie zijn zus La Toya - én collega's schetsen een verontrustend beeld: hoe groter de roem, hoe eenzamer de man achter de mythe.

'The Michael Jackson Story', om 22.15 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:10
    Dagelijkse kost
    12:30
    Blokken
  • 12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
    13:00
    Lentebeelden
  • 12:15
    Wannabe's
  • 12:25
    Sara
    13:00
    VTM Nieuws
  • 12:05
    Urk!
    12:45
    Een Eigen Huis
  • 09:20
    Geen uitzending
    14:45
    Bel-Air
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:40
    Police Interceptors
  • 08:45
    Geen uitzending
    16:05
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 11:00
    Geen uitzending
    12:30
    Huizenjagers
  • 11:35
    FBI
    12:30
    NCIS
  • 12:00
    Borderforce USA: The Bridges
    13:00
    Blood & Treasure
  • 12:15
    Chateau Meiland
    13:05
    Botched
  • 11:30
    Aurora Teagarden Mysteries: Something New
    13:00
    Fear Thy Roommate
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 12:23
    Roger
    12:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 12:00
    Meat Timon
    12:30
    Foodies & The City
  • 12:00
    Ghosts
    13:05
    The Doctor Blake Mysteries
  • 12:15
    Scrubs
    13:10
    Cougar Town
  • 12:15
    Ongehoord Nieuws
    13:00
    NOS Journaal
  • 12:15
    Kook mee met MAX
    12:35
    Tussen Kunst en Kitsch Extra
  • 12:20
    Angelina Ballerina
    12:30
    Pip en Posy