Maandag in 'EenVandaag': exclusief interview moeder Amanda Todd

zondag 31 augustus 2014

'EenVandaag' spreekt maandagavond exclusief met de moeder van het Canadese slachtoffer Amanda Todd. Het meisje pleegde twee jaar geleden zelfmoord nadat zij jarenlang getreiterd en afgeperst werd met een naaktfoto.

Een Nederlandse man wordt gezien als vermoedelijke dader.


Het is voor het eerst dat moeder Carol Todd haar persoonlijke verhaal doet over deze zware periode aan een Nederlands tv-programma. 'EenVandaag' bezocht Todd in Vancouver voor een exclusief gesprek over Amanda en het naderende proces met een Nederlandse dader. Ook spreekt 'EenVandaag' met Amanda's beste vriendin. Ze was verbaasd dat de verdachte in ons land, bijna acht duizend kilometer verderop, is gearresteerd. Mocht hij in Nederland vervolgd worden in Amanda's zaak, komt ze mogelijk hier de zaak bijwonen.

De zelfmoord van Amanda Todd in oktober 2012 was wereldnieuws. Vlak voordat zij een einde maakte aan haar leven, plaatste ze een filmpje op YouTube waarin ze vertelde over haar afpersing en de treiterijen. Na haar dood ging haar video viral en werd het miljoenen keren bekeken.

De 36-jarige Nederlander Aydin C. wordt ervan verdacht dat hij behalve Amanda, meer minderjarige meisjes heeft aangezet tot het verrichten van seksuele handelingen voor de webcam. Hij heeft mogelijk tientallen slachtoffers gemaakt, afkomstig uit Nederland, Groot- Brittanië en de VS. Waarschijnlijk heeft hij ook volwassen mannen afgeperst. Hoeveel slachtoffers hij precies heeft gemaakt is nog in onderzoek. Volgende week, 12 september, zal zijn zaak opnieuw voorkomen in een pro forma zitting.

'EenVandaag', maandag 1 september om 18.15 uur op NPO 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

De MIA's (VRT)

Maakt Pommelien Thijs met negen nominaties haar favorietenrol waar? Want ook Zwangere Guy en Dressed Like Boys maken kans op meerdere prijzen. Zet je schrap voor hét muziekfeest van het jaar met optredens van Pommelien Thijs, Metejoor, Bazart, Zwangere Guy, Red Sebastian, Dressed Like Boys, Kaat Van Stralen en Axelle Red.

'De MIA's 2025', om 20.55 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    02:25
    Journaallus
  • 17:55
    Sporza: Baanwielrennen
    01:05
    Het weer (laat)
  • 18:45
    #LikeMe
    05:00
    Geen uitzending
  • 19:00
    VTM Nieuws
    02:05
    Gooische Vrouwen
  • 18:30
    De Pfaffs
    01:30
    Geen uitzending
  • 18:40
    Animal Control
    01:05
    The Big Bang Theory
  • 18:35
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 18:55
    Accused
    01:05
    Geen uitzending
  • 18:10
    Sturm der Liebe
    01:00
    The Golden Girls
  • 18:55
    Huizenjagers
    01:10
    De Tafel van Gert
  • 18:40
    Family Law
    01:10
    FBI
  • 18:50
    Bar Rescue
    01:25
    Swamp People
  • 18:45
    Retour Masters
    02:05
    Botched
  • 18:40
    Cold Justice
    01:20
    Big Sky
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 19:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
    05:55
    Sixties To Six
  • 19:00
    Pasta & Risotto
    01:35
    Winterse Kost
  • 19:00
    Death in Paradise
    01:00
    Rebus
  • 18:50
    Grey's Anatomy
  • 18:30
    EenVandaag
    02:25
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 18:35
    Noord-Zuid-Oost-West
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 19:00
    NOS Jeugdjournaal
    01:20
    Hoodfights