Luistercijfers! Radio 10 is de nummer 1 van Nederland

Radio 10 is marktleider van Nederland. De zender zendt momenteel de eindejaarshitlijst 'Top 4000' uit en is daarmee marktleider in de commercieel belangrijke doelgroep 20-49 jaar.
Met een aandeel van 19,3% binnen deze doelgroep scoort Radio 10 naast het marktleiderschap ook nog eens een eigen record in beluistering. De afgelopen twee weken was Radio 10 al marktleider in de kerndoelgroep 30-59 jaar en 13+.
Dave Minneboo, Creative Director Radio: 'Dankzij de nieuwe meetmethode kan de beluistering dit jaar voor het eerst preciezer gemeten worden. En die resultaten liegen er niet om. Uit de positieve reacties van onze luisteraars wisten we al dat de Top 4000 ongekend populair is en nu bevestigen de cijfers dat meer dan ooit. Het is een gewaardeerde eindejaarshitlijst waar Nederland met veel plezier naar luistert. Deze week heeft Radio 10 een record aan verschillende luisteraars (13+) weten te bereiken: ruim 3,4 miljoen. Op naar de slotweek komende week en komend jaar waarin we de twintigste editie van de lijst vieren met onze luisteraars!'
Ook de gehele radiogroep van Talpa Network laat een krachtige ontwikkeling zien. Inclusief de themastations scoort Talpa Network met Radio 538, Radio 10 en Sky Radio 41,4% marktaandeel in 20-49 jaar. Dit is tevens een nieuw record.
Daarover zegt Dave Minneboo: 'Het gezamenlijk aandeel van 41,4% in deze periode waarin veel radiozenders van Nederland met hun activiteiten strijden om luisteraars, laat zien dat Talpa Network ook na de veiling met drie zenders een belangrijke positie heeft binnen het radiolandschap. We zijn ontzettend trots op deze cijfers en kijken ernaar uit ook komend jaar onze luisteraars weer van veel luisterplezier te voorzien!'
Beluistering
In de commercieel belangrijke doelgroep 20-49 jaar is Radio 10 deze week voor het eerst marktleider met 19,3% marktaandeel. Voorgaande weken liet de zender al een gigantische stijging zien. In de eerste week van de lijst 17,2%, in de tweede week 18,0% en nu 19,3%.
Ook in de kerndoelgroep 30-59 jaar is Radio 10 voor de derde week op rij marktleider. In de eerste week van de lijst steeg het aandeel naar 17,9% waarmee de zender het marktleiderschap binnen deze doelgroep veroverde. In de tweede week steeg het aandeel verder door naar 18,3% en in de meest recente week naar 19,7%.
In de eerste week van de eindejaarshitlijst veroverde Radio 10 het marktleiderschap in 13+ met 13,2% aandeel. Ook in de tweede week was de zender daar marktleider met 14,0%. In de derde week steeg het aandeel verder door naar 16,0%.
'Top 4000'
De ‘Top 4000’ is al jaren de grootste hitlijst van Nederland. Van guilty pleasures tot popklassiekers: alles staat erin. De lijst werd dit jaar voor het eerst uitgebreid met een podcast en afgetrapt met de ‘Top 4000 in Concert’; een concerteditie waarin artiesten, waaronder Douwe Bob, nummers uit de lijst ten gehore brachten. Daarnaast is sinds 2020 de ‘Top 4000 Muziekquiz’ te zien op SBS6 waarin radio-dj en quizmaster Gerard Ekdom duo’s van bekende Nederlanders ontvangt die het tegen elkaar opnemen in verschillende muziekspellen.
Bron: NMO, Ipsos/Kantar, ma-zo 06.00-24.00 uur, Totaal 13+, 20-49 jaar en 30-59 jaar, week 50
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Klaar voor de start? Dit zijn de nieuwe bakkers van 'Heel Holland Bakt Kids'
- Emma Wortelboer en Jurre Geluk jagen bn'ers de stuipen op het lijf in nieuw Zapp-programma 'Gillen & Schrikken'
- Vakbonden VRT gaan over tot staking tijdens Eurovisiesongfestival: 'Medewerkers beschermen'
- Dit zijn de gasten in een nieuw seizoen van 'De Geknipte Gast'
- Ook Candice Martens krijgt tweede kans in gloednieuwe reeks 'Blind Getrouwd: Second Chance'
- 'Play that Song' sluit zomer af in De Panne met #LikeMe, 'The Voice'-winnaar Bas Serra en Davina Michelle
- Jade Mintjens probeert het begrip 'Girl math' uit te leggen: 'Mijn vriend snapt het niet!'
- 'Kotmadam Sergeant' krijgt bezoek van haar man Roland
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': verwaarloosde gebitten bij kwetsbare ouderen
- Seppe staat om 5 uur ’s ochtends al in kamerjas en op pantoffels aan zijn bedrijf in Knokke
- Peter Van de Veire danst opnieuw 24 uur tegen kanker
- Na het verhaal van zussen Femke en Janne in Q-studio: opbrengst van Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 gaat naar Bednet
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Alkmaar
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk nu 'Toy Story 5' op Disney+ -
Bekijk de trailer van 'Het Bestaat', aflevering 1 -
Willy Sommers verklapt zijn bezoek aan 'Maison Verhulst' -
Man van Ingeborg op bezoek in 'Kotmadam Sergeant' -
'Ochtendstond heeft granola in de mond' -
'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer -
Tweestrijd barst los in 'De Verraders' -
'#LikeMe'-actrice Lotte De Clerck maakt pittige entree in 'Familie' -
Hangt er liefde in de lucht bij 'Blind Getrouwd'? -
Koningin Mathilde steunt STIP IT -
'Slechte chipolata' breekt Bockie zuur op -
Op startfeest 'De Slimste Mens' duikt plots een mysterieuze gast op -
Koop Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 tvv Bednet! -
Videoland lost trailer van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
De eerste verrader ontmaskerd: exit Marc-Marie -
HBO Original-serie 'Youth' vanaf 21 september op HBO Max -
Duo's gooien alles in de strijd om kinderen spruitjes te laten eten -
Onderling verraad in 'De Verraders'? Marc-Marie neemt Kürt onder vuur! -
Annelien Coorevits scherp voor Sydney Sweeney in 'Happy Hour' -
Koor zonder stembanden maakt indruk in 'Got Talent'
-
Netflix onthult nieuwe trailer van 'Animals' met Ben Affleck -
Kotmadam Sergeant zet de puntjes op de i -
Chantal neemt oud recreatiepark onder de loep in 'De Inspecteurs' -
YES DAY bij 'Vincent Live'! -
Vincent Fierens en Emma Salden praten in 'Kraamkost' over maatschappelijke druk op ouderschap -
Margriet en Celien Hermans herbeleven hun eigen ingreep in 'De Operatiekamer' -
Axel Daeseleire wordt dikke zeemeermin -
Danira over RVG in 'De Verraders' -
Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis -
Bockie loopt gevreesde beeptest
Kijktip van de dag
Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.



































