'Langs de Rijn': De schenkende stroom

vrijdag 17 januari 2020

Zaterdag 18 januari gaan schrijver en Rijnkenner Martin Hendriksma en presentator Huub Stapel verder met hun reis langs de levensader van Europa, de rivier de Rijn.V anaf de bron in de Zwitserse Alpen tot aan de plek waar hij bij Hoek van Holland de Noordzee instroomt.

De Rijn is een rivier vol verhalen; van verdronken dorpen en verraderlijke rotsen, van schippers, schilders en soldaten. De Rijn is een muze en een ‘femme fatale’ tegelijkertijd. Eeuwenlang was de loop van de Rijn bepalend voor onze economie, onze cultuur en onze identiteit. Maar wat heeft ‘vader Rijn’ ons vandaag nog te vertellen?


Op hun reis nemen Martin en Huub de kijker mee langs de rivier en haar bewoners. Ze ontmoeten mensen die het Rijnwater door hun bloed hebben stromen.

Aflevering 3: De schenkende stroom
In deze aflevering ontdekken Martin en Huub dat de Rijn niet alleen huizen en mensen verzwelgt, maar ook een gulle gever is. Eeuwenlang trad de Rijn buiten haar oevers en daarom is het gebied rond Eltville am Rhein de perfecte ondergrond voor wijnteelt. Martin en Huub bezoeken klooster Eberback, waar al vanaf de 12e eeuw wijn wordt gemaakt en verhandeld. En natuurlijk moet er een slokje geproefd worden.

In Bingen am Rhein ontmoeten ze kunstenaar Joachim Römer, die hier flessenpost verzamelt. Zijn verzameling van ruim 1500 flessen bevat vele ontroerende en romantische berichten van mensen die hun geheimen deelden met ‘vader Rijn’.

'Langs de Rijn', zaterdag 18 januari om 20.40 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Zonen van Van As' (foto: VTM - © DPG Media 2020)

Frakke en zijn ploeg moeten met zwaar materiaal door een maïsveld om een beek te saneren, tot onvrede van de eigenaar. Intussen moet het aquarium van Eddy uit het hoofdkantoor. Bambi en Belinda nemen die taak op zich, maar dat blijkt lastiger dan gedacht.

'De zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:40
    De Raad van Soekie
    02:00
    VRT NWS laat
  • 00:55
    Nachtlus
    02:05
    Het weer
  • 07:45
    Maestro fortissimo
    06:00
    Tik Tak
  • 07:40
    Hallo K3
    01:20
    Geen uitzending
  • 01:50
    Geen uitzending
    09:50
    Wordt aangekondigd
  • 05:25
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 07:00
    Willy
    01:05
    Geen uitzending
  • 01:05
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:10
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 07:35
    Manifest
    02:20
    Geen uitzending
  • 07:35
    Seal Team
    02:15
    Pawn Stars
  • 07:10
    The Real Housewives of Amsterdam
    02:15
    First on Scene
  • 05:00
    Geen uitzending
    05:40
    Killer at the Crime Scene
  • 02:56
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:40
    Ver Gevorderd
    05:55
    Sixties To Six
  • 07:20
    Het Weekmenu
    02:10
    Loïc: Zot van Koken
  • 07:30
    Death in Paradise
    02:30
    Call the Midwife
  • 07:40
    Scrubs
    02:30
    Below Deck
  • 07:05
    Het echte leven in de dierentuin
    02:10
    NOS WK Avond
  • 03:25
    NOS Journaal met gebarentaal
    06:45
    MAX Geheugentrainer
  • 07:45
    Zin in Zappelin
    02:10
    Dertigers