'Human Forever' en 'Het Doet Zo zeer', documentaires over dementie, exclusief bij Videoland

Dementie is iets waar helaas veel mensen mee te maken krijgen bij zichzelf of in hun omgeving. Bij 1 op de 5 Nederlanders wordt namelijk de diagnose Alzheimer gesteld. Naar aanleiding van Wereld Alzheimer Dag presenteert Videoland twee indrukwekkende documentaires over dementie.
Vanaf 21 september is de Gouden Kalf van het Publiek-winnaar ‘Human Forever’ te streamen bij Videoland. En daarnaast is ‘Het Doet zo zeer’, waarin Heleen van Royen de kijker meeneemt in een persoonlijk portret over haar moeder die lijdt aan deze ziekte, nu al te streamen.
Human Forever
In ‘Human Forever’ heeft de 24-jarige Teun Toebes een missie: de levenskwaliteit van mensen met dementie verbeteren. Teun is zelf kerngezond en woont samen met dementerende mensen op de gesloten afdeling van een verpleeghuis. Waarom? Teun is nu 24, maar niet heel zijn leven lang... Nu wordt er nog geluisterd naar wat Teun wil, wat hij voelt en wat hij vindt. Hij is nog vrij om te zijn wie hij is en te gaan en staan waar hij wil, maar de kans dat dit in de toekomst niet meer het geval zal zijn, is 1 op 5. Daarom gaat hij nu op zoek naar antwoorden voor later. Tijdens een reis rond de wereld onderzoekt hij samen met zijn goede vriend en filmmaker Jonathan de Jong hoe er in andere landen wordt omgegaan met dementie en wat men van elkaar kan leren om de toekomst te verbeteren. De documentaire is niet onopgemerkt gebleven en won dit jaar een Gouden Kalf van het Publiek Documentaire. Ook internationaal wordt deze documentaire geprezen. Zo noemt de Guardian het ‘groundbreaking’ en The Times prijst Teun voor zijn visie op de toekomst van de zorg.
Het Doet Zo Zeer
Heleen van Royen schetst in haar documentaire ‘Het Doet Zo Zeer’ een portret van haar moeder bij wie beginnende dementie is geconstateerd. Ruim een jaar lang volgde ze haar in alledaagse situaties en bezoeken aan artsen, zorginstellingen en klinieken. Ze bediende de camera grotendeels zelf en komt daardoor dichterbij dan ooit. In de documentaire komen moeilijke beslissingen over verhuizen en euthanasie aan bod, maar ook de kostbare momenten van samenzijn. Zelf noemt ze de documentaire een ode aan het leven.
‘Human Forever’ is vanaf 21 september te streamen bij Videoland en is geproduceerd door SUPER7EVEN Productions. ‘Het Doet Zo Zeer’, gemaakt en geregisseerd door Heleen van Royen en geproduceerd door TVBV, is nu al te streamen.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- NPO blikt terug op een impactvol jaar
- Wie verdient de Bert van Leeuwen Prijs 2026?
- Herman van der Zandt brengt Oranje-iconen opnieuw samen in WK-special van 'De Reünie'
- Nieuwe PowNed-documentaire in de maak: Gradus Kraus op ramkoers naar de wereldtop
- 'BOOS' viert tien jaar met speciale avond in Afas Live
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': aantal ernstig belaste jonge mantelzorgers is verdubbeld
- Hét golfspektakel van Nederland KLM Open op Ziggo Sport
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Nieuwe 'Blind Gekocht'-zoektocht dreigt te mislukken: 'Hun droomwoning bestaat niet'
- Joke Devynck dinsdag in 'Door de Bomen'
- Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie in nieuwe reeks op JOE Gold
- Luistercijfers: JOE noteert recordmaand, Qmusic zes jaar op rij nummer één
- 'BertOp5' brengt Alpe d’HuZes van dichtbij: verhalen van hoop, liefde en verbinding
- 'Olé Olé Olé: Barend & Benner in de USA': 3FM-dj's volgen Oranje tijdens WK 2026
- Cathérine Moerkerke duikt in de wereld van protestsongs met ‘Sunday Bloody Sunday’ bij Willy
Multimedia SPOTLIGHT
-
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen
Kijktip van de dag

Voor het eerst in jaren staan Karen, Kristel en Kathleen weer samen in de repetitieruimte. Kennen ze de pasjes en teksten nog? Eén blik in de spiegel tijdens de make-uptest en het is duidelijk: ze zijn opnieuw K3.
'K3 Originals: Het verhaal van Karen, Kristel en Kathleen', om 20.40 uur op VTM.



































