'Human Forever' en 'Het Doet Zo zeer', documentaires over dementie, exclusief bij Videoland

Dementie is iets waar helaas veel mensen mee te maken krijgen bij zichzelf of in hun omgeving. Bij 1 op de 5 Nederlanders wordt namelijk de diagnose Alzheimer gesteld. Naar aanleiding van Wereld Alzheimer Dag presenteert Videoland twee indrukwekkende documentaires over dementie.
Vanaf 21 september is de Gouden Kalf van het Publiek-winnaar ‘Human Forever’ te streamen bij Videoland. En daarnaast is ‘Het Doet zo zeer’, waarin Heleen van Royen de kijker meeneemt in een persoonlijk portret over haar moeder die lijdt aan deze ziekte, nu al te streamen.
Human Forever
In ‘Human Forever’ heeft de 24-jarige Teun Toebes een missie: de levenskwaliteit van mensen met dementie verbeteren. Teun is zelf kerngezond en woont samen met dementerende mensen op de gesloten afdeling van een verpleeghuis. Waarom? Teun is nu 24, maar niet heel zijn leven lang... Nu wordt er nog geluisterd naar wat Teun wil, wat hij voelt en wat hij vindt. Hij is nog vrij om te zijn wie hij is en te gaan en staan waar hij wil, maar de kans dat dit in de toekomst niet meer het geval zal zijn, is 1 op 5. Daarom gaat hij nu op zoek naar antwoorden voor later. Tijdens een reis rond de wereld onderzoekt hij samen met zijn goede vriend en filmmaker Jonathan de Jong hoe er in andere landen wordt omgegaan met dementie en wat men van elkaar kan leren om de toekomst te verbeteren. De documentaire is niet onopgemerkt gebleven en won dit jaar een Gouden Kalf van het Publiek Documentaire. Ook internationaal wordt deze documentaire geprezen. Zo noemt de Guardian het ‘groundbreaking’ en The Times prijst Teun voor zijn visie op de toekomst van de zorg.
Het Doet Zo Zeer
Heleen van Royen schetst in haar documentaire ‘Het Doet Zo Zeer’ een portret van haar moeder bij wie beginnende dementie is geconstateerd. Ruim een jaar lang volgde ze haar in alledaagse situaties en bezoeken aan artsen, zorginstellingen en klinieken. Ze bediende de camera grotendeels zelf en komt daardoor dichterbij dan ooit. In de documentaire komen moeilijke beslissingen over verhuizen en euthanasie aan bod, maar ook de kostbare momenten van samenzijn. Zelf noemt ze de documentaire een ode aan het leven.
‘Human Forever’ is vanaf 21 september te streamen bij Videoland en is geproduceerd door SUPER7EVEN Productions. ‘Het Doet Zo Zeer’, gemaakt en geregisseerd door Heleen van Royen en geproduceerd door TVBV, is nu al te streamen.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'De Grannies van Amsterdam' vallen internationaal in de prijzen
- Anke Buckinx over bizar tv-moment in 'Honderd Hete Vragen': 'Ik moest dekking zoeken'
- Kijkcijfers: dinsdag 8 september 2026
- Beau van Erven Dorens keert terug met 'Het Zesde Zintuig'
- Daan Stuyven neemt deel aan nieuw seizoen van 'De Slimste Mens ter Wereld'
- Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof': 'I love the smell of granola in the morning'
- Ruben kent de waarheid, Marc-Marie vreest de genadeslag in 'De Verraders'
- Solheim Cup 2026 voor het eerst in Nederland én exclusief bij Ziggo Sport
- Dit onderzoek voert 'Zembla' donderdag
- Axel maakt AI-versie van zijn mama: 'Ik weet niet of ik dit leuk ga vinden'
- Luistercijfers : JOE beleeft beste maand van het jaar, Qmusic stevig op nummer één
- Tim van Wim De Craene verovert eerste plaats in 'Radio 1 Lage Landenlijst'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Zwammerdam
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof' -
Anke Buckinx over bizar tv-moment in 'Honderd Hete Vragen' -
Biecht verrader Marc-Marie zijn leugen op? -
Newlyweds Hyndi en Valentijn bezegelen jawoord in het zwembad -
'De Mutti’s Extra: Els Van Doesburg' nu op VTM GO -
De bom barst in 'Kotmadam Sarafian' -
Ontdek de harde realiteit in 'De Inspecteurs' -
Adám danst met een missie in 'Got Talent' -
Ruben Van Gucht 'flikt den boel' in 'De Verraders' -
Nieuwe teaser HBO Original-serie 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Videoland toont eerste beelden van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
Kijk de laatste aflevering van 'A-typisch' met Ella Leyers -
Barbara ontfermt zich over Leandro -
Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd' -
Celien Hermans onthult anekdote over mama Margriet -
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden -
Ruben Van Gucht praat voor het eerst over zijn dochter in 'Happy Hour' -
Tara en Sam zijn verliefd! -
'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out -
Netflix onthult trailer van 'The Gentlemen' S2 -
Jade Mintjens over haar gênantste wc-bezoek ooit op de trein -
Kijk het laatste seizoen van 'Nonkels' volledig op Streamz! -
Frances Lefebure overvalt Elke in 'Blind Getrouwd' -
Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint…' -
Chaos troef in nieuw seizoen van 'Kamp Jeroom' -
Axel Daeseleire bedreigd aan de Mexicaanse grens -
Ruben Van Gucht toont het decor van zijn nieuwe talkshow 'Happy Hour' -
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4
Kijktip van de dag

Drie verhalen van vrouwen die werken in de seksindustrie, maar thuis vooral mama willen zijn. Ze vertellen zonder filter hoe ze hun kinderen proberen te beschermen tegen de vooroordelen over hun werk. Hoe leg je uit wat je doet? Wanneer vertel je de waarheid? En hoe zorg je ervoor dat je kinderen niet afgerekend worden op jouw keuzes? Candy probeert haar dochter de veilige jeugd te geven die ze zelf nooit had. Kim leert haar zonen sterker te zijn dan de oordelen van anderen. Shana bewaakt een harde grens tussen haar werk en haar gezin, terwijl ze overeind probeert te blijven.
'Kristel', om 20.50 uur op VRT 1.



































