'Human Forever' en 'Het Doet Zo zeer', documentaires over dementie, exclusief bij Videoland

Dementie is iets waar helaas veel mensen mee te maken krijgen bij zichzelf of in hun omgeving. Bij 1 op de 5 Nederlanders wordt namelijk de diagnose Alzheimer gesteld. Naar aanleiding van Wereld Alzheimer Dag presenteert Videoland twee indrukwekkende documentaires over dementie.
Vanaf 21 september is de Gouden Kalf van het Publiek-winnaar ‘Human Forever’ te streamen bij Videoland. En daarnaast is ‘Het Doet zo zeer’, waarin Heleen van Royen de kijker meeneemt in een persoonlijk portret over haar moeder die lijdt aan deze ziekte, nu al te streamen.
Human Forever
In ‘Human Forever’ heeft de 24-jarige Teun Toebes een missie: de levenskwaliteit van mensen met dementie verbeteren. Teun is zelf kerngezond en woont samen met dementerende mensen op de gesloten afdeling van een verpleeghuis. Waarom? Teun is nu 24, maar niet heel zijn leven lang... Nu wordt er nog geluisterd naar wat Teun wil, wat hij voelt en wat hij vindt. Hij is nog vrij om te zijn wie hij is en te gaan en staan waar hij wil, maar de kans dat dit in de toekomst niet meer het geval zal zijn, is 1 op 5. Daarom gaat hij nu op zoek naar antwoorden voor later. Tijdens een reis rond de wereld onderzoekt hij samen met zijn goede vriend en filmmaker Jonathan de Jong hoe er in andere landen wordt omgegaan met dementie en wat men van elkaar kan leren om de toekomst te verbeteren. De documentaire is niet onopgemerkt gebleven en won dit jaar een Gouden Kalf van het Publiek Documentaire. Ook internationaal wordt deze documentaire geprezen. Zo noemt de Guardian het ‘groundbreaking’ en The Times prijst Teun voor zijn visie op de toekomst van de zorg.
Het Doet Zo Zeer
Heleen van Royen schetst in haar documentaire ‘Het Doet Zo Zeer’ een portret van haar moeder bij wie beginnende dementie is geconstateerd. Ruim een jaar lang volgde ze haar in alledaagse situaties en bezoeken aan artsen, zorginstellingen en klinieken. Ze bediende de camera grotendeels zelf en komt daardoor dichterbij dan ooit. In de documentaire komen moeilijke beslissingen over verhuizen en euthanasie aan bod, maar ook de kostbare momenten van samenzijn. Zelf noemt ze de documentaire een ode aan het leven.
‘Human Forever’ is vanaf 21 september te streamen bij Videoland en is geproduceerd door SUPER7EVEN Productions. ‘Het Doet Zo Zeer’, gemaakt en geregisseerd door Heleen van Royen en geproduceerd door TVBV, is nu al te streamen.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'De Fabeltjeskrant' keert terug: eerste beelden van animatiereeks onthuld
- Jelle Cleymans en Goedele Liekens laatste namen van 'Het Huis'
- Van donkere tienerjaren tot premier: VTM GO+ onthult het verhaal achter Bart De Wever
- KRO-NCRV roept Nederland op tot een Lief gebaar
- Kijkcijfers: 8, 9, 10 en 11 oktober 2026
- Jacques Vermeire woont darmoperatie bij in 'De Operatiekamer': 'Preventie is key, laat je testen'
- Gooien Ellen en Matti de handdoek in de ring?
- 'VRT NWS Pano' onderzoekt: Overbevolkt
- Nieuw seizoen 'MAX Maakt Mogelijk' vol bijzondere ontmoetingen
- 'Wat komen we hier doen?': Marc Coucke spaart duo’s niet tijdens generale repetitie in 'Mijn Restaurant'
- Spannende primeur op JOE: Coen Swijnenberg landt zelfstandig een vliegtuig
- Qmusic Foute Party grootser dan ooit: 'The Big One' gaat naar GelreDome
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Luistercijfers: JOE grote winnaar met beste maandscore ooit
- Qmusic viert 25ste verjaardag met spectaculair lichtfestival in Mechelen
Multimedia SPOTLIGHT
-
Ontdek de eerste beelden van de nieuwe 'Fabeltjeskrant' -
Marc Coucke spaart duo's niet in 'Mijn Restaurant' -
Een nieuwe ronde doet zijn intrede in 'Got Talent' -
Kijk vanaf vandaag naar 'Gevangenisdirecteurs' -
Alain Remue blikt terug op angstige minuten in 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Bert De Kock: 'Ik weet niet wat er gebeurde' -
'Nonkels 3' breekt records op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Altruists' -
Kijk nu de beklijvende trailer van 'Breendonk' -
Netflix onthult trailer van 'Black Doves' seizoen 2 -
'Welkom, bienvenue Chez Dean! Enfin: chez moi!' -
Emotionele Axel Daeseleire breekt bij afscheid revalidatiecentrum -
Dan Karaty krijgt het zwaar te verduren in 'Got Talent'
-
Netflix deelt officiële teaser van 'Steps' -
Bekroonde coming-of-agefilm 'Skiff' komt naar Streamz -
Ontdek hier de 'Patattensmoothie'! -
Kijk de nieuwe serie 'Coven Academy' op Disney+ -
Outfit Francesco Planckaert mikpunt van spot in 'De Slimste Mens' -
Zondag gaat het hard tegen hard in 'De Verraders' -
Een 'verschrikkelijke fout' in 'Mijn Restaurant' -
Zingende kok blaast jury omver in 'Got Talent'
-
'Kotmadam Sergeant' en studenten maken zich klaar voor de Foute Party -
Marc Coucke heeft opvallend advies voor duo in 'Mijn Restaurant' -
Regi en Linda blikken terug op 30 jaar Milk Inc. -
Vrachtwagenchauffeur onder vuur genomen in 'Real Life Patsers' -
'Verboden te Lachen' met Peter Van den Begin nieuw op Streamz -
Axel Daeseleire spreekt met de 'meest gehate familie van Amerika' -
Margriet en Celien Hermans keren terug naar de operatiekamer -
Mattias' papa niet onder de indruk van kersverse schoondochter -
Karen Damen krijgt opvallende 'K2 Zoekt K3'-reünie in 'Got Talent'
Kijktip van de dag

Severide onderzoekt een verdachte brand in een middelbare school. Novak krijgt onverwacht telefoon. Violet krijgt iemand van kazerne 51 mee tijdens haar ambulancedienst.
'Chicago Fire', om 22.30 uur op VTM.



































