Het verwoestende effect van geheimhouding en medicalisering op leven van intersekse kinderen

donderdag 1 augustus 2024

Operaties op jonge leeftijd zonder medische noodzaak en instemming, en het advies om hier met niemand over te praten.

Het overkwam Marieke Schoutsen en Sharan Bala, beiden intersekse - geboren met een lichaam dat niet past binnen de normatieve definities van mannelijk of vrouwelijk. De ervaringen die zij als kind hadden, hebben hun leven getekend. Kiezen, snijden, zwijgen volgt hen terwijl ze hun geheim openbreken en proberen uit te vinden wat er met hun lichaam is gebeurd.


Wanneer Marieke Schoutsen en Sharan Bala elkaar voor het eerst ontmoeten, ontdekken zij dat ze ervaringen delen die hun jeugd getekend hebben. De vele ziekenhuisbezoeken, operaties zonder toestemming, operaties met vage uitleg, het opgelegde zwijgen; het overkwam hen beiden.

Kiezen, snijden, zwijgen volgt Sharan en Marieke een jaar lang terwijl ze hun geheim vertellen aan vrienden, stapels medische dossiers doorspitten en dingen ontdekken over zichzelf die ze nog niet wisten. De intieme film laat zien wat het verwoestende effect van geheimhouding en medicalisering is op het leven van intersekse mensen. Deze twee persoonlijke verhalen schijnen licht op een onzichtbare groep binnen onze maatschappij en op hoe die altijd behandeld is.

Regie: Chris van den Brink, Sharan Bala, Marieke Schoutsen

'Kiezen, snijden, zwijgen', vrijdag 2 augustus  om 22.20 uur bij de VPRO op NPO 3 en NPO Start/Plus.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ze Zeggen Dat' (VTM)

Andy en Dina krijgen van hun partners de toestemming om vreemd te gaan met een kunstmatig intelligent lief. Verder zeggen ze dat er in Vlaanderen tot wel 95 miljoen lege batterijen stof liggen te vergaren. Dina, Andy en Niels Albert gaan op onderzoek uit.

'Ze Zeggen Dat', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:00
    Eurovisiesongfestival
    23:30
    VRT NWS laat
  • 21:25
    De Campus Cup
    22:15
    The Michael Jackson story
  • 20:00
    Halve Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
    22:55
    VRT NWS journaal met VGT
  • 21:50
    De Trein
    23:00
    Huis Gemaakt
  • 20:30
    Te Land Ter Zee En In De Lucht
    22:55
    De Bogaartjes
  • 20:35
    The Expendables 2
    22:10
    The Irrational
  • 20:35
    Blue Thunder
    22:25
    Columbo
  • 21:45
    Gooische Vrouwen
    22:30
    ER
  • 21:35
    Commissaris Roos
    22:35
    Baywatch
  • 21:15
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    22:20
    De Container Cup
  • 21:25
    Truth Be Told
    22:20
    Friends
  • 21:25
    Seal Team
    22:15
    Doom Patrol
  • 21:20
    Komen Eten
    22:10
    Huizenjagers
  • 21:15
    World's Most Evil Killers
  • 22:05
    Z-Nieuws
    22:16
    Z-Beurs
  • 21:56
    Hobbyklus
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 21:55
    Wordt aangekondigd
    22:20
    Becoming Meewis
  • 21:55
    Foyle's War
  • 21:30
    White Collar
    22:25
    NCIS: Los Angeles
  • 21:00
    Eurovisie Songfestival
    23:25
    Pauw & De Wit
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:35
    Rutgers Lobby
  • 21:25
    PowNed of View
    22:15
    Wortelboer en Van Rossem