Het leven van Jezus als nooit tevoren verteld in nieuwe EO-podcast 'Man van Nazaret'

woensdag 11 december 2024

Vanaf nu is de indrukwekkende nieuwe EO-podcast 'Man van Nazaret' te beluisteren. Nog nooit werd er een podcast over Jezus gemaakt zoals deze.

Een audiodrama met de stemmen van EO-presentator Kefah Allush en actrice Hanne Arendzen. Zij vertellen het verhaal van Jezus, gecombineerd met het verhaal van een fictief personage uit het jaar 70 na Christus, Salomé. De podcast is onderdeel van het project Jezus2033 waarmee de EO 2000 jaar christendom viert.


In 'Man van Nazaret' hoor je twee verhaallijnen die spelen rond de geboorte van Jezus én rond het beleg van Jeruzalem in 70 na Christus. De podcast zit tussen een luisterboek en een hoorspel in.

Salomé
Actrice Hanne Arendzen vertelt het verhaal van Salomé, een joodse vrouw die in Jeruzalem woont, in het jaar 70. De stad wordt belegerd door de Romeinen en dreigt vernietigd te worden.

In de stad is een kleine gemeenschap van volgers van Jezus, die 70 jaar daarvoor was geboren. Je hoort ook het verhaal van zijn geboorte, vertelt door EO-presentator Kefah Allush. Dat verhaal speelt zich af in Nazareth in het noorden van Judea en in het zuidelijker gelegen Bethlehem in de buurt van Jeruzalem. Twee verhalen die op het eerste gezicht los van elkaar lijken te staan. Maar het leven van Jezus kan niet los gezien worden van de invloed die hij had op zijn volgelingen.

Dichtbij
EO-eindredacteur Tom Mikkers is de bedenker van de podcast. 'Al heel lang had ik de wens om een verhalende podcast te maken over Jezus waar je naar kunt luisteren alsof je naar een film kijkt. Zo willen we het verhaal van Jezus voor zoveel mogelijk mensen op een toegankelijke manier dichtbij brengen. Samen met een groep geweldige collega's bij de EO werkten we het idee uit. Ik hoop zo dat deze podcast zijn weg naar het publiek vindt, zodat we volgend jaar kunnen werken aan een vervolg. Volgens mij is er in ieder geval in het Nederlands taalgebied nog nooit een podcast over de Bijbel gemaakt op deze manier.'

Experts
De schrijvers van de podcast, EO’ers Marlies Medema en Pieter-Jan Rodenburg werden geadviseerd door nieuwtestamenticus professor Bert Jan Lietaert Peerbolte. Ook Bijbelkenners van het Vlaam Nederlands Bijbelgenootschap gaven advies bij de voorbereiding. Ook is er meegekeken en -geluisterd door vertegenwoordigers van kerken en christelijke organisaties en een panel van EO leden. Eindredacteur Tom Mikkers: 'We wilden er alles aan doen bij de realisatie van deze podcast om goed afgestemd te zijn met degenen voor wie het verhaal van Jezus een bron van inspiratie is.'

'Man van Nazaret' is vanaf vandaag te luisteren op NPO Luister en andere podcastplatforms. Via eo.nl/nazaret vindt je meer informatie.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Met Vier in Bed' (VTM)

In de B&B van Cathy en Gregory kan je helemaal tot rust komen. De groep trekt naar de zee om garnaaltjes te vangen. De duo’s genieten ‘s avonds van een heerlijk diner in het huiskamerrestaurant van de B&B. Een van de gasten lust echter geen vis. Hoe zal dat de score van Per Sea beïnvloeden?

'Met Vier in Bed', om 20.30 uur bij VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:55
    Schijtluizen
    07:15
    De regels van Floor
  • 06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: sta op met Radio 2
    09:00
    Zomerbeelden
  • 07:00
    Toet Toet Cory Carson
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:00
    Geen uitzending
    07:45
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie
  • 02:45
    Geen uitzending
    07:10
    MasterChef Australië
  • 06:00
    Qmusic
    09:00
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    10:00
    Geen uitzending
  • 00:55
    Geen uitzending
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Joe
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    TEAM OCHTEND
    09:00
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:10
    Elementary
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:40
    NCIS: Los Angeles
  • 00:45
    Love Island
    07:50
    Property Brothers
  • 05:00
    Geen uitzending
    08:00
    Without a Trace
  • 17:10
    Herhalingslus
    08:00
    Wijzer Wonen
  • 06:53
    Tooldokter
    07:13
    Roger
  • 06:35
    Open Vuur
    08:00
    Vlaamse Klassiekers
  • 06:00
    Death in Paradise
    07:05
    Rosemary and Thyme
  • 01:30
    Below Deck Sailing Yacht
    07:50
    Below Deck Mediterranean
  • 01:05
    NOS Journaal
    10:15
    Nederland in Beweging
  • 01:20
    Nieuwsuur
    08:00
    Noord-Zuid-Oost-West
  • 01:25
    NOS Studio Sport
    08:00
    Beestenbrigade bingo