'Het gezicht van de zee' – over de menselijke relatie met de zee in 'De Boeddhistische Blik'

zaterdag 26 oktober 2024

De zee is een ongrijpbare en uitgestrekte wereld die ons leven op talloze manieren beïnvloedt. Maar als mens hebben we wel degelijk invloed op dit leven.

In de documentaire van Alexander Oey: 'Het gezicht van de zee' volgen we de zoektocht van ontdekkingsreiziger en bioloog Arita Baaijens naar de menselijke relatie met de zee. 'We zijn als mens te veel onthecht geraakt van het systeem waar we onoverkomelijk deel van uitmaken. Het zijn onze longen, ons hart, en onze bloedvaten.'


Te lang hebben we de zee gezien als louter economisch winstgebied: een gebied waar we vissen, boren, afval lozen en windmolens bouwen. Arita Baaijens, ontdekkingsreiziger en bioloog, wil niet langer blijven toekijken en solliciteert bij de Noordzee om 'spreker van al het leven in de zee' te worden. Maar voordat ze die functie kan krijgen, moet ze weten wie die zee eigenlijk is.

Een zoektocht langs de kusten
Met die vraag in gedachte reist Baaijens naar de landen waar de Noordzee reikt om in gesprek te gaan met mensen vanuit verschillende disciplines en hen te vragen naar hun relatie met de zee: van dichters tot duikers, van antropologen tot kunstenaars. Met de gedachte van de zee als een ware gesprekspartner, praat ze met hen over de menselijke verhouding tot de ongrijpbare kracht van het water.

'Het gezicht van de zee' is een zoektocht naar het antwoord op de vraag hoe wij als mens de zee kunnen leren kennen. Een reflectie op onze menselijke relatie met de natuurlijke wereld om ons heen.

'De Boeddhistische Blik' is de titel waaronder alle programma’s van de boeddhistische stroming vallen. De uitzendingen worden verzorgd door KRO-NCRV.

'Het gezicht van de zee' wordt op zondag 27 oktober om 15.25 uur uitgezonden door 'De Boeddhistische Blik' bij KRO-NCRV op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Columbus' met Wim Lybaert

Pascale Naessens stapt aan boord van de Columbus. De presentatrice en kookboekenauteur trekt eens niet met manlief Paul Jambers maar met Wim de wijde wereld in. Hij ontdekt achter haar elegante charme een vrouw met ballen. Pascale haalt Wim uit zijn comfortzone en neemt hem mee een berg op voor een onverwachte taichisessie.

'De Columbus', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:50
    Sporza: Veldrijden
    16:20
    Sporza: Milaan Cortina 2026
  • 14:45
    Winterbeelden
    16:15
    Wild Scandinavia
  • 15:05
    Sam & Julia
    15:15
    Sarah danst
  • 14:45
    Florentina
    17:00
    Goed Geplant
  • 13:30
    The Chronicles of Riddick
    15:30
    Ik Vertrek
  • 14:45
    The Mask of Zorro
    17:15
    The Big Bang Theory
  • 15:00
    Baywatch
    16:45
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 08:30
    Geen uitzending
    15:40
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 15:05
    Geen uitzending
    15:35
    Joe
  • 15:10
    Friends
    16:30
    De Tafel van de Week
  • 14:40
    C.S.I. New York
    16:35
    Criminal Minds
  • 15:00
    Family Matters
    19:15
    The Summit Nederland
  • 14:25
    Retour Masters
    17:10
    Komen eten
  • 14:55
    Mark of a Serial Killer
    15:45
    Cold Justice
  • 14:54
    De CFO podcast
    15:28
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 15:09
    Diy on wheels
    15:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 14:40
    Loïc zot van koken weekmenu
    15:35
    Lekker Lang Leven
  • 14:30
    Midsomer Murders
    15:25
    Grantchester
  • 15:00
    First Dates Australia
    16:05
    The Mountain Between Us
  • 15:10
    NOS Olympische Winterspelen
    18:55
    NOS Studio Sport Voetbal
  • 14:40
    De Geknipte Gast
    15:20
    De Joodse wereld: Palestijnen zijn Joden
  • 14:30
    Brugklas marathon
    15:20
    Lotte & Louise