'Generatie Merkel': een podcast over jonge duitsers en de erfenis van 'mutti'

zondag 5 september 2021

Duitsland neemt na zestien jaar afscheid van Angela Merkel. Hoe kijkt vooral de jongere generatie Duitsers op haar terug? En wat zien zij als de grote vragen voor de toekomst?

VPRO-presentator Sophie Derkzen gaat op pad. Met jonge Duitsers en Duitsland-kenners spreekt ze over thema’s als klimaat, migratie, economie en emancipatie. 'Generatie Merkel' is een zesdelige podcast over de erfenis van 'Mutti'.


Volgens velen buiten Duitsland was Angela Merkel de onbetwiste aanvoerder van Europa. Maar hoe zien de Duitsers dat zelf eigenlijk? Een hele generatie Duitsers groeide met Merkel op, sommigen maakten zelfs nooit een andere Bondskanselier mee. In deze podcast spreekt presentator Sophie Derkzen met jonge Duitsers en tal van Duitsland-kenners. Bij Weissbier en Flammkuchen verhapstukken ze Merkels politieke erfenis. Welke kant heeft Merkel het land opgestuurd, welke vragen bleven onder haar onbeantwoord? En wat betekent dat voor ons, in Nederland?

Sophie Derkzen is presentator van VPRO's 'Bureau Buitenland'. Op haar achttiende werd ze kamermeisje in een Beiers kasteelhotel. Sindsdien heeft ze een bovenmatige belangstelling voor Duitsland, en voor Merkel in het bijzonder. Ze werkte onder meer op de Nederlandse ambassade in Berlijn en als gastredacteur bij het Duitse weekblad Die Zeit. In 'Generatie Merkel' reist ze met VPRO-redacteur en radiomaker Edwin Koopman door Duitsland.

'Generatie Merkel' is een podcast gemaakt door VPRO’s Bureau Buitenland voor NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Van kleuter op het podium tot wereldster: het verhaal van Michael Jackson begint met glitter, maar ook met angst. Achter de succesvolle Jackson 5 schuilt een gezin dat meer door druk dan door liefde werd samengehouden, met een controlerende vader die diepe sporen nalaat. Na de release van het album 'Thriller' in 1982 verovert Michael Jackson de wereld, maar intussen zoekt hij wanhopig naar echte verbinding. Vrienden, familie - onder wie zijn zus La Toya - én collega's schetsen een verontrustend beeld: hoe groter de roem, hoe eenzamer de man achter de mythe.

'The Michael Jackson Story', om 22.15 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:10
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 01:05
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Wat een weekend
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:15
    Kabouter Plop
  • 01:00
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:15
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 00:55
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:45
    Geen uitzending
    15:35
    Baywatch
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:25
    De Tafel van Gert
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:55
    This Is Us
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:20
    Blood & Treasure
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:35
    Property Brothers
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:50
    Without a Trace
  • 04:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:49
    Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 05:45
    Snel, Makkelijk & Lekker - Het Weekmenu
    02:15
    Vietnjam, met Quyên
  • 05:10
    Midsomer Murders
    02:50
    Blue Lights
  • 05:15
    Below Deck Mediterranean
    02:00
    Scrubs
  • 03:35
    NOS Journaal
    02:25
    EenVandaag
  • 00:50
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:55
    NPO Doc: Alles moet beter
    02:30
    Eva