Eurosonic Noorderslag digitaal te volgen op online platform NPO 3FM en 3VOOR12

Muziekliefhebbers kunnen ESNS (Eurosonic Noorderslag) ook dit jaar digitaal volgen via het online platform van NPO 3FM en VPRO 3VOOR12. Het showcasefestival is van woensdag 19 tot en met zaterdag 22 januari gratis te volgen via 3fm.nl/esns.
De livesessies zijn opgenomen door de NTR in samenwerking met 3FM. Via drie livestreams zijn maar liefst 216 artiesten uit 35 landen te zien. ESNS is ook te volgen via 3FM, 3fm.nl en op zaterdag 22 januari via de tv-uitzending van NTR op NPO 3, waar de Popprijs en de ESNS Kickstart worden uitgereikt.
Online festivalbezoekers kunnen vanaf woensdag 19 januari vier avonden lang de nieuwste muziek en artiesten ontdekken uit binnen- en buitenland. Via drie streams zijn er vanaf 20.00 uur talloze livesessies te volgen. Nieuw dit jaar is dat bezoekers van het platform met elkaar kunnen chatten en zo hun ervaringen kunnen delen.
Europese acts op Eurosonic
Traditiegetrouw staan de eerste drie dagen van ESNS in het teken van Europese acts. Op woensdag zijn er onder anderen liveshows van Wet Leg en Sylvie Kreusch, op donderdag Friedberg en The Lounge Society en op vrijdag Joe & The Shitboys, Priya Ragu en Yard Act. De optredens duren 10 tot 15 minuten en zijn verdeeld over drie livestreams te zien. Op 3FM staat '3VOOR12 Radio', gepresenteerd door Sagid Carter, van maandag tot en met donderdag vanaf 21.00 uur in het teken van ESNS. Voor een compleet overzicht van alle artiesten en het blokkenschema, klik hier.
Nederlands talent tijdens Noorderslag
Ook dit jaar helaas geen dampende Oosterpoort met dansende mensen, maar wel liveshows van meer dan veertig Nederlandse acts. Onder anderen 3FM Talents Son Mieux, Meau, Froukje en Wies treden op. De livesessies worden deze week opgenomen in De Oosterpoort in Groningen. Dj’s Vera Siemons en Eva Cleven doen op 3FM vanaf 19.00 uur live verslag van het Noorderslag festival.
Eurosonic Noorderslag 2022 op NPO 3
Op zaterdag 22 januari doet de NTR op NPO 3 om 23.00 uur verslag van ESNS. Tijdens het programma zapt en klikt de kijker langs de meest veelbelovende muzikale acts van dit jaar. Naast livemuziek van o.a. Dragonfruit, Kukzko, Son Mieux, COR en BnnyHunna zijn er reportages te zien over acts als Meau, Prins S en de Geit, Nelcon en Tramhaus. En jawel, dit jaar weer een feestelijk moment met de uitreiking van de felbegeerde Popprijs. Voor aanstormend talent is er de ESNS Kickstart die in samenwerking met NPO 3FM, NPO FunX en NPO Radio 2 Soul & Jazz wordt uitgereikt. De winnaar van de Popprijs is zondag te gast bij 3FM-dj Vera Siemons om een volledige take-over te doen in haar programma Vera On Track. Op maandag 24 januari praat Andrew Makkinga in de NPO Radio 2 Soul & Jazz-podcast 'Live met Makkinga' over het festival met organisator Joey Ruchtie en verschillende artiesten, waaronder Bnnyhunna en Jael.
ESNS (Eurosonic Noorderslag)
Tijdens ESNS presenteert talent uit binnen- en buitenland zich van woensdag tot en met zaterdag aan de internationale muziekindustrie, media en het festivalpubliek via het digitale platform op 3fm.nl/esns. Op 3FM horen luisteraars vier dagen lang de nieuwste Europese en Nederlandse acts, interviews met artiesten en recensies van muziekkenners. De 3FM-dj’s gaan op zoek naar de beste, mooiste en meest bijzondere livesessies. De ESNS-sessies worden opgenomen door de NTR in samenwerking met NPO 3FM, voor uitzending op NPO3, NPO 3FM en het digitale festivalplatform gehost door VPRO 3VOOR12.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- De strijd barst los: 100 enthousiaste kandidaten, maar slechts 1 kan zich tot 'Homo Universalis' kronen
- ‘De Container Cup’ terug op Play: topsporters en BV’s opnieuw de arena in vanaf maandag
- Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe 'Blind Gekocht'-woning: 'Hier douche ik mij niet'
- Télévie breekt alle records: 13.459.073,87 euro ingezameld ten voordele van kankeronderzoek
- Verstoppertje op het hoogste niveau: kijk de eerste beelden van het RTL 4-programma 'The House of Hide & Seek'
- 'BinnensteBuiten' over 75 jaar Molukse trots in Nederland
- Maandag in 'Het Uur van de Wolf': Dolly verenigt de Staten
- Deze onderwerpen komen maandag voorbij in 'Radar'
- Dit is de 'Dagelijkse Kost' van deze week!
- Dit zie je deze week in 'Sturm der Liebe' - PREVIEW
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Henkjan Smits valt in bij 'FM op 5'
- DINO wint MNM Start to dj 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm!
Kijktip van de dag

Ex-profwielrenner Greg Van Avermaet en ex-profvoetballer en voormalig Rode Duivel Jelle Van Damme zijn nu toppers op de gravelbike. Wie van hen blijkt de sterkste in de zeven disciplines in de container?
'De Container Cup', om 22/20 uur op Play.



































